Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

Отговори
Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#81

Мнение от ivchak » 09 апр 2019 20:41

Човекът който го е писал го знам от 10-12г от форума на Нереалност и му вярвам на 100 процента :) , така че си купувай инкубатор и гледай пилци :)) Между другото пропускам над 50-60 проц. от инфото тъй като е от случайни хора и може да не отговаря на истината. Hola

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#82

Мнение от Спиридон » 09 апр 2019 20:47

ivchak,
пилците като растат по-бързо, да не се старее по-бързо от това чудо? :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#83

Мнение от ivchak » 09 апр 2019 20:55

Щом растат по бързо значи ще се ядат по рано и всичко се компенсира :)) А сериозно - Божа работа.Поне не се обработват с химикали. Между другото Мишин беше в Китай и той или някой от съратниците му разправяше че ще обзавеждат с бобини някакви големи птицеферми. Колко е вярно - пак Божа работа.Но няколко човека споменаха че в стаите където са ползвали често бобините са държали и дини от миналото лято и сега ги ядат като пресни? Бъди здрав пък ще видим hola2

Akaro
Мнения: 53
Регистриран: 06 фев 2019 19:34

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#84

Мнение от Akaro » 20 окт 2019 09:17

Здравей Ивчак!
Имам два въпроса към теб.
1. Захранвам честотния генератор с 17В и консумира 80мА, на изхода не знам колко е тока, нямам осцилоскоп. Пуснал съм 285кХц на един ТОР. Добре ли е този ток?
2. Меря ТОРа с контролна намотка и ми дава 287кХц. Тази разлика от 2кХц от препоръчаната честота проблем ли е?

Благодаря ти!

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#85

Мнение от ivchak » 28 окт 2019 22:48

Здравей AKARO, извинявай че закъснях с отговора но скоро не бях поглеждал какво става тук :) На първият въпрос е трудно да се отговори защото не зная колко е мощен генератора ти, но ми се струва , че е малко. Ако светодиодният индикатор свети над тора на 10-на сантиметра мисля че ще е добре но на моите генератори излъчваната мощност е приблизително равна на потреблението.Зависи също и от добротноста на бобината-тора.От практиката на някои руски колеги и от моя опит бобините с по-ниска добротност(от меден лакиран проводник без облицовка)са по-добри защото имат по широк резонанс и това да мръднеш от рез. честота на бобината с до 5-10 кхц. не е фатално.
Вторият въпрос е по-лесен :)) Плюс- минус 2кхц. разлика е в допустимите граници, даже в посока плюс може и до 5кхц., защото когато тора(бобината) се сложи върху тялото , обикновено честотата му пада с няколко килохерца(все пак зависи от генератора- дали има автоматична донастройка или не) По принцип това с честотите е доста относително защото има много добри резултати с честоти различни от рез.честота на бобината с 10-15кхц. и токове от Микроампери. Ако имаш други въпроси на които мога да ти отговоря - питай, няма проблем.Ако е нещо спешно - на телефона 0887 470 989 .С каквото мога ще помагам :) Бъди здрав hola2

Akaro
Мнения: 53
Регистриран: 06 фев 2019 19:34

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#86

Мнение от Akaro » 29 окт 2019 10:37

Ивчак,благодаря ти за поясненията.
А ТОРа може ли да се навива от лакирана тел!

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#87

Мнение от ivchak » 29 окт 2019 15:18

По принцип- да. На практика ще се получи с много ниска добротност и за работата му ще е необходим много силен ток.По принцип торовете(от изолирана проводник), колкото по стегнато са навити толкова по-добре държат честотата си дори да седнеш върху тях , обаче се получават с по ниска добротност и им трябва по-мощен генератор Hola

Akaro
Мнения: 53
Регистриран: 06 фев 2019 19:34

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#88

Мнение от Akaro » 30 окт 2019 16:49

Разбирам, а катушката как я навиваш? С еднакъв проводник( с еднакво сечение ) или с промяна на сечението от 0,5 и 0,35 и ако е с променливо сечение колко пъти го променяш?

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#89

Мнение от ivchak » 02 ное 2019 17:17

Бобините ми са с проводник с един диаметър.Просто ми се струва , че на практика бобина с променливо сечение няма да има осезаем ефект.Иначе е интересно решение :)

Akaro
Мнения: 53
Регистриран: 06 фев 2019 19:34

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#90

Мнение от Akaro » 03 ное 2019 11:33

Интересно, навих една 130мм, но не свети диодната двойка, а при ТОРа свети идеално. Какво греша, при навиването ли или нещо друго?

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”