Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

Отговори
Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#11

Мнение от ivchak » 04 мар 2016 20:53

Здравейте колеги, тези дни направих още два тороида-този път на вид са по-качествени :)) Направих и един генератор който 2-3 руснаци ползват и са доволни от него, но съм купил 1 транзистор по малко и не успях да го завърша и да го тествам Dash .Генератора произвежда меандър но напрежението на тороида според техните наблюдения на осцилоскоп е синусоидално Wonky .Тъй, че реших и аз да го направя sun .Сега пускамснимки на двата нови тороида -единият е от 18м вита двойка от УТП , а другият е от 17м. Съответно резонансните честоти на имплозия(който е гледал знае)са 255.5Кхц. и 271.5Кхц.Руснаците препоръчват резонанса да се търси с датчик с диоди(за тези като мен които нямат осцилоскоп) но с неонка става по лесно(според мен) и по безвредно за очите :) На 1 и 2 снимки ще видите активиран с меандър тор с датчик със светодиоди и без датчика.На трета и четвърта снимка активиран тор с датчик неонка - минимално натоварване и с максимално натоварване.Усилватела който съм ползувал го дават до 300 Кхц. така че не се знае колко е изкривен сигнала.
016 .3..04(16-01-47) s datchik.jpg
016 .3..04(16-01-55) bez datchik.jpg
016 .3..04(17-35-07) на минимум.jpg
016 .3..04(17-37-01)-usilena.jpg
Реших да постна и снимка на генератора та да се посмеете малко :))
016 .3..04(15-42-52) генератор.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#12

Мнение от ivchak » 04 мар 2016 21:27

Ето и вода облъчвана с тора на 271 Кхц за 10 мин - става ли за пиене :?
016 .3..04(21-26-51) вода 271 Кхц - 10 мин..jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#13

Мнение от hyparh » 04 мар 2016 22:20

Напротив, Ивчак - браво за генераторчето :) Сам ли си прави платката? Мен схеми с толкова много елементи ме шашардисват и е твърде вероятно накрая да не тръгне :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#14

Мнение от icrow » 04 мар 2016 23:51

Екстра е гена hola2 И аз щях да те питам за платката. Можеш ли да качиш и схемата. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#15

Мнение от icrow » 05 мар 2016 14:44

Ивчак, първата е лек - другите са + под 10 Водата е доста силно негативна. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#16

Мнение от ivchak » 05 мар 2016 18:54

Айкроу благодаря за измерването, водата и на вкус беше гадна :) Има някои уточнения по честотите- по принцип Мишин бе казал , че диапазона на лечебните честоти може да е от 240 до 400 кхц. Последни(за сега)уточнения казва че под 270Кхц ефективноста силно спада, така че, както и от преди се знаеше най добрите честоти за някъде около 280 -300-350Кхц.Оказва се още че честотата на резонанса при работа спада или се повишава с 4-5 Кхц което според Мишин не е решаващо.Още повече че и при мен с единият генератор честотата падна с 5-6 кхц но датчика продължаваше да си свети както и когато честотата беше по-висока :? Ако имате повече пари мога да ви препоръчам 2-3 генератора които със сигурност вършат работа. Аз лично ще опитам да направя т.е. някой да даде схема а аз да лепя . Както бях писал варианта с XR-2206 плюс самоделен 2-3 ватов усилвател ще ена народна цена.Китайците имат китове за запояване (със кутийка) по 9 дойлара , а тук само интеграла струва 14лв. sun Ето две схеми на генератора(аз правя първата) и схема на датчика със светодиоди.
GEN_TDMA.v04.zip
sean -Продолжение схемы GEN_TDMA.v04 !!!!.zip
Датчик 2.JPG
З а датчика -намотавате на кръгче 3-4 м. от ЮТП единичен кабел и свързвате според картинката.Диодите са бели но е добре да са от една серия с приблизително еднакъв ток.Става и с червени и др.цветове.Добре е токът им да е малък.
Молба към Филип ако е удобно да говориш с Дидо да даде акъл за някой около 2-3 ватов синус.усилвател за сигнал генератор Worship
Допълнения от чата с Мишин
МИШИН - ЧАТ do 06.03.16.zip
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#17

Мнение от ivchak » 05 мар 2016 21:33

Още два генератора - лесни и удобни за търсене на резонанс , а този на Алгес казва че става и за лечение.
Alges.zip
Генератор меандра-Изменил вывод.zip

Добавям схема на включване на датчик със светодиоди направо на Тора или Диска.Според мен е желателно на включването на съпротивление 1-1.5к последователно на диодите тъй като те затварят веригата на изхода и товарят усилвателя.Още повече че при настройка в резонанс се налага намаляване амплитудата на сигнала с цел точното му намиране.Без съпротивлението светодиодите светят на почти всички честоти.При другият датчик от предния пост също е добре генератора да има възможност за промяна на амплитудата , тъй като лечението се провежда при амлитуда измерена на последователно свързан с бобината резистор от 1 Ом в рамките на 150 -400 - 500мв от пик до пик.При по големи стойности казват че се получава силно изкривяване на синусоидата .
Забравих да сложа снимката с вода за тест с най простото син. генераторче и за съжаление със предишншят усилвател. Резнах 2м от Тора (18м - 255 Кхц) и сега е на 296 Кхц.Та водата е облъчвана 15 мин с тази бобина.На вкус водата е по добра и е като мазна :)) Успех !
016 .3..05(21-38-44).jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#18

Мнение от icrow » 05 мар 2016 22:15

+11 :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#19

Мнение от ivchak » 06 мар 2016 17:19

Worship Worship Worship Колеги , при настройката на резонанса не вързвайте бобините направо на изхода на генератора(усилвателя) защото може да се самовъзбуди и да изпуши :)) Най добре е на около 1-1.5м да е от генератора и то във вид в който ще се ползва - стегнат добре с тиксо (казват че с платненото било по добре).Казвам че трябва да е стегнато защото при стягането намотките се уплътняват и честотата пада с някой друг килохерц. Успех Hola

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#20

Мнение от ivchak » 14 мар 2016 19:37

Здравейте колеги, не зная дали някой се е опитал да направи генератора на Сеан, но при мен не тръгва Dash Сменях какво ли не - не ще и не ще.Пробвах го и с компаратора 393 и с CD4011 (уж аналога на Ла7) но не успях.Явно съм доста калпав Hola .Или китайските транзистори са с доста различни характеристики. :? За мое успокоение в последните дни се оформи мнение че включването на бобините в този генератор не е съвсем правилно, от гледна точка на задачата която трябвало да изпълнява(това не означава че по тази схема генератора не работи според няколкото човека които са го направили). Сега излизат и други схеми но още не е сигурно коя как работи.Още нещо интересно -когато търсех резонанса с генератора на меандър http://styleglassbg.com/od/download/file.php?id=2200 и с другият генератор (на Алгес) получих разлика от 45 Кхц Doh .Показанията на първият генератор съвпадат с тези от теста със синусоидалното генераторче(на 1 транзистор и TDA7056A която трябва да работи до 300Кхц).Вече не знам на кой ген. да вярвам ?? Затова си поръчах и едно евтино осцилоскопче - да виждам какво става . Hola

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”