Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#61

Мнение от Philip » 08 апр 2019 15:20

Нещата не са такива, каквито изглеждат :))
Днес случайно се видях с Дидо - този, който направи точната реплика като честоти, вид импулси и сила на скъпарската ми щатска резонансна машина :) Ама за нея ще напиша новинката от него там :)
Човекът работи и не си играе :) ...Ама и мисли, и разбира :))

Та - за Бобината на Мишин! - след като Дидо е прекопал нета :)

Ами то се оказало, че Мишин само е откопал от забравата разработка на бобина на Тесла, като самият Тесла я е определил като оздравяваща.
Та - направил я е Дидо машинката точно така, както е нужно да се направи и всъщност тя не е чак толкова простичка :)) Точните му думи бяха: Ами то си го има всичко в нета, ама няма кой да чете и мисли :))

Разработил е два варианта - със 120 мм бобина, с която си е оправил негов си стар проблем и днес я е изпратил на лекарка в София, с която се е свързал чрез форума ни, т.е. - тя е чела тук и съм и дал телефона му. И още една с по-голяма бобина.
Тя принципно работела с такава техника и то успешно, и в момента разполагала с руска, работеща такава. От утре ще има и българска, ще я изпробва и ще си каже тежката дума :) ...Ама аз съм сигурен каква ще е, защото познавам Дидо и знам, че щом направи нещо и каже, че го е направил - значи е работещо! :)

...Та - оказва се, че "бобината на Мишин" е работещ уред, но като се направи както трябва :))
Наблюдавам Анализирам Променям

mascara
Мнения: 142
Регистриран: 25 авг 2016 19:00
Местоположение: София

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#62

Мнение от mascara » 08 апр 2019 16:45

Аз също вярвям на Дидо Worship Worship
Вярвам също, че бобината работи.
Ще пробвам пак, но този път ще пробвам и да мисля.
1ty Филип

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#63

Мнение от ivchak » 08 апр 2019 20:28

Фил, благодаря много за инфото и се радвам , че някой е разбрал как да накара това чудо да работи както трябва . Сигурен съм , че в Русия има хора които са и хванали цаката но си мълчат, има и такива които нищо не са схванали но казват че са схванали за да продават има и такива като нас които си блъскат главите Dash . А това че бобината е на Мишин го говорят само част от руснаците за да им е хубаво. Самият Мишин казва че това е бобина на Тесла, но начина на включване на бобината като кондензатор е негово.Да се надяваме че Дидо ще сподели някоя хитрост за настройките на генератора и бобината тъй като явно на нас не ни стига сивото вещество :)) Помествам двойна бобина -тип плосък Кадуцей която според ме трябва да има по-различно излъчване от предните снимки - моля за оценка когато имаш възможност hola2
Бобина-плосък Кадуцей.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

mascara
Мнения: 142
Регистриран: 25 авг 2016 19:00
Местоположение: София

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#64

Мнение от mascara » 08 апр 2019 21:10

Добе, че си пазя бобината - 120 мм / 223 kHz. Ще тръгна от нея.
А и старата караджейка ще влезе в действие.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#65

Мнение от icrow » 08 апр 2019 21:21

Аз не знам вече да мисля ли да пиша ли какво да правя :? Пък май и въпроса за оценка не беше към мен ама ще си кажа и аз (drama queen) :))
Както и да е де. Та бобината има изненадващо тесно излъчване, което е около центъра и е около 700 и намалява отдалечавайки се от нея. На Ивчак
На маскара има някакво редуване бързо +-+-
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#66

Мнение от ivchak » 08 апр 2019 23:37

Колега Маскара , опитай да направиш още една снимка на която бобината да е по далеко от усилвателя защото е възможно Айкроу да е хванал наводките от захранването(50хц) .Поне на снимката изглежда че бобината е сложена върху генератора(или захранването) :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#67

Мнение от Philip » 09 апр 2019 06:41

Нямахме време за по-дълги разговори, но каза за двойната бобина, че не е нужна втора, ако навиването е с плътен център, без никаква дупчица в средата си. Ако центъра не е плътен - тогава се налага да се ползва втора, за да запълни полето.
Наблюдавам Анализирам Променям

mascara
Мнения: 142
Регистриран: 25 авг 2016 19:00
Местоположение: София

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#68

Мнение от mascara » 09 апр 2019 08:40

1ty

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#69

Мнение от ivchak » 09 апр 2019 10:14

Последната ми снимка е с такава бобина(с единичен проводник), но от долу има същата бобина и затова в центъра остава малка дупка за да може и долният проводник да се закрепи в центъра.Това е схемата на бобината
Две противоп-Плосък Кадуцей. .jpg
За разлика от другите бобини двата външни края на бобината са с общо захранване а центровете на двете бобини нямат връзка.Захранването е от един от високоволтовите изходи(около 150в) на тор захранван от генератора.Интересното е че тора е на честота 288кхц. , а бобината резонира някъде около 900кхц.(не помня точно но ако на някой му е интересно отново ще я измеря).Имам една индикаторна отвертка със светодиод.Когато я доближа над тора свети по-слабо от колкото когато е над бобината ? Предполагам че енергията излиза точно от центъра щом Айкроу казва че е като много че е като тънък сноп т.е. има формата на излъчване като кадуцей, въпреки че инд. отвертка свети почти еднакво над цялата бобина. Пробвал съм и бобина без дупка в средата направена с двоен проводник , но нищо не усетих Down .Борбата продължава Dash Dash Dash :))
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Вихрови технологии в енергетиката и медицината - Ал.Мишин

#70

Мнение от icrow » 09 апр 2019 10:26

Отвертката мери ел-маг поле аз меря оргонно. И полето прилича на моторен клапан. Фуниевидно тоест. И това е от твоята бобина. За други може и да е друго. На Маскара бобината беше много хаотично и бързо сменящо се. За добър ефект 100% ще е важно отстояние между витки, бобини, плоскост и тн.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”