Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#1

Мнение от Philip » 05 мар 2015 07:39

Много се чудих как и откъде да започна confus
Накрая се светнах, че - разбира се - трябва от най важното и основното Phil4
То естествено е и най-трудното за повечето хора.

1. Да живееш без да лъжеш.
2. Да контролираш мислите на мозъка си.

Веднага казвам защо това са най-важните условия, за да може човек да разгърне (по-точно да възвърне) "скритите" възможности на мозъка и тялото си.

В "нормалния" ни живот, още като малки човечета родителите ни съзнателно или не са ни обучили как да възприемаме света, какви да са отговорите ни на това и какви са "общоприетите" норми на поведение. Чрез собственото си поведение и действия са ни предали страхове и "правилно" поведение за различните житейски ситуации. С това са заложили начин на мислене, който ни е поставил някакви рамки - това е възможно, а това - не!
В повечето случаи има и морални рамки. Те са прекрасни, но за големи хора.

Малкото човече има свои интереси. То се учи и всичко му е интересно. ...И да наджапа в локвата, и да отиде по-далече (там, където са му забранили), и да си играе с "мръсните квартални кучета и котки", и да си хапне от зелените джанки на случайно изостанало дърво (за което естествено трябва да се качи на него). ...Все неща, които възрастните не одобряват. И за да има мир, малкият човек започва да лъже. "Гошо ме напръска с вода", "Всички отидоха там и заради това и аз отидох", "Ами то кучето (котката) все само идва при мен и не мога да му избягам", "Той Пешо се качи на дървото и набра за всички"...

Така неусетно човек се научава да представя действителност различна от реалността 1ke :)
А това води до двойнствена и несвойствена работа на мозъка. Той веднъж отразява реалността такава, каквато е. Втори път "пресмята" какво на кого "трябва" да каже за тази реалност. Освен това трябва и да запомни кой, кога и как е излъгал. С това човек първо - натоварва излишно мозъка. Второ - създава "измислена реалност". Трето - с времето приучава мозъка, че "така трябва да бъде".

Мозъка има свойството да "забравя". И когато на няколко пъти те хванат в лъжа поради това, че си забравил "измислената реалност" и си се издънил, мозъкът губи доверие в себе си. И каквото и да почувства, разбере и усети, самият той го приема с въпрос.

Чрез описаното по-горе, като мярка "да няма издънки" във времето се формират неща на които мозъкът "ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ" (общоприетите) и такива на които "НЕ ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ".

Така във времето губим чувствителността и усещанията, присъщи на всеки човек shy1

По-късно ще продължа, че работата ме зове Down
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#2

Мнение от icrow » 05 мар 2015 08:54

Колко си прав! Направо се чудя на себе си, че мога да мера. Когато трябва да лъжа така хбаво го правя, че и себе си лъжа, че е така и много си вярвам. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SHOK
Мнения: 42
Регистриран: 18 ное 2014 17:50
Местоположение: Вижда се от Витоша

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#3

Мнение от SHOK » 05 мар 2015 18:56

Добра информация, за всеки поотделно и всички заедно. Book Hola www.virtualobitel.alle.bg

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#4

Мнение от Philip » 05 мар 2015 20:31

Шок,
Всичко звучи прекрасно до ето този момент:
"Заплащане
Първият ми отговор до вас е безплатен. С него ще получите и информация за заплащането." confus
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#5

Мнение от Спиридон » 06 мар 2015 00:20

Уф Doh , понякога е много трудно да кажеш истината, както я виждаш, без да засегнеш отсрещния. confus 1one No! 1ke
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#6

Мнение от Philip » 06 мар 2015 07:29

Така е. Трудно е да говориш винаги истината.
Но започнеш ли веднъж, нещата за мозъка и с мозъка се променят из основи.
А за такива случаи, когато виждаш, че отсрещния ще бъде засегнат, може да му я спестиш и да премълчиш относно точно тази тема.
Ако трябва обаче да знае истината - винаги има поне три начина да се каже. ...И то - най-различни.
Примерно за гостите, за които споменах и казах, че ако са се обадили на мен, а не на съпругата ми - лесно бих се оправил.
Лесното ми оправяне е именно с казването на истината. - "Ще се радвам да се видим, но имаме работа, която непременно трябва да свършим. Ще ви е удобно ли да дойдете не за обяд, а към 4 за по едно кафе?" Обикновено при такава прямота насрещния се съобразява с молбата ти. :)

***
Какво се променя, ако свикнем да говорим и да мислим винаги истината?

Промяната настъпва за различно време при всеки, но реално не отнема много. Напълно подкрепям изследванията, че за да стане нещо навик са нужни точно 21 дни. Нито повече, нито по-малко. Нямам идея защо точно толкова, но съм се убедил в истинността на това твърдение.

Ако през това време при всяка своя мисъл си задавате въпрос - това истината ли е? - много бързо мозъкът възприема този критичен начин на работа и приема собствения си контрол над себе си за нещо задължително. С времето това става незабележим процес, който действа постоянно.

След като веднъж пренареди приоритетите си и престане да се бъхти как да излъже и как да го запомни, за няколко месеца всичко се променя.
Той вече отново има доверие в себе си. Това пък води до много силно увеличаване на чувствителността му към собствените усещания, идващи от тялото и всичко околно. Възприятията се увеличават драстично. Друг плюс е, че каквато и да е словесна и какъвто и да е вид външна информация, преминава през същото сито и се оценява по същия критичен начин на база собствените знания. ...И човек получава доста по-точна информация истина - неистина; възможно - невъзможно, отколкото преди.

Примерно за две от видеата, които бях пускал във форума във времето, съм абсолютно убеден, че са истина и само са обявени от самите им създатели за фейк :) ...В тази област това си е сериозен вид защита Hola Вид манипулация с цел самозащита. Аз бих направил същото ако постигна нещо, с пълното съзнание, че това е истина, прикрита зад лъжа. Това е единствения начин да стигне до повече хора. ...И който има очи - ще види Hola
В същото време знам, че това ще доведе до сериозно смъкване за известен период от време на собствените ми възможности за чувстване и въздействие. Убеждавал съм се многократно във времето 1ke ...Просто всичко си има цената.

По-късно, ако имам възможност - ще продължа с това как лесно човек може да се научи да контролира мисленето си. Тази способност е също много важна!
Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#7

Мнение от Спиридон » 06 мар 2015 08:28

В твоя случай с гостите добре би го казал и отсрещният няма от какво да се засегне, ама ако случаят е следният:
- Всъщност не сте ми особено приятни, всяко виждане с вас ме натоварва и изцежда. Трябва да слушам мрънканиците ви за щяло и нещяло и как целият свят е зает с това да прави мръсно на вашите прекрасни личности и къде щяхте да сте вече, ако не беше така. Нямам нищо неотложно, но 100 пъти предпочитам да се занимавам с интересни за мен неща, отколкото да си изгубя времето с някой, който иска само да си изприказва оплакванията и да се разтовари психически, подхранвайки егото си, а не търси решение на проблемите си. Дори и да искам, нямам шанс да започна тема от общ интерес, защото не давате думата на друг, а и досега не съм открил такава.

Малко попресилих нещата :), но то е за да е по-заплетена ситуацията. :)

А как стоят нещата с казването на само част от истината и затаяване на останалата част без допълване с лъжа?
Това, ако се направи целенасочено и с "правилно" Devil подбрана част от истината, може много ефективно да подведе. Всъщност така се правят най-сериозните измами. Но може и да се спести тази част от истината, за която отсрещният не е готов.
Абе, май за това си отговорих сам. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#8

Мнение от Philip » 06 мар 2015 11:24

От такива хора бягаш колкото е възможно по-далече.
Ако нямаш избор, просто с поведението си им показваш, че не се кефиш от общуването с тях и постепенно сами ще се отдалечат. Ще бъдеш обсъден като чешит, невъзпитан и какво ли не още, но проблема си е техен.

Това, за което говоря е принципното положение - живот без лъжа, което променя коренно и мисленето, и чувстването.
В категорията "лъжа" влиза включително и съвсем елементарни изкривявания на истината :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#9

Мнение от icrow » 06 мар 2015 11:45

"Ще се рaдвaм дa се видим" Не е ли пaк лъжa? И дa нaкaрaш някой дa изпитвa срещу теб негaтивни чувствa зaщото си му кaзaл истинaтa също не е много добре. Всичко зaвиси от конкретния случaй според мен.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#10

Мнение от Philip » 06 мар 2015 13:15

icrow написа:"Ще се рaдвaм дa се видим" Не е ли пaк лъжa?
Ако не искам да се видим просто бих казал, че нямам никаква възможност да се видим в този ден. Без повече обяснения.
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Развитие на възможностите”