Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#31

Мнение от icrow » 11 мар 2015 14:26

Вероятно всичко е в баланса. Не да се самозабравяш, но не и да си супер несигурен в себе си. Лошото е че лесно се минава в двете граници.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#32

Мнение от Philip » 11 мар 2015 14:48

icrow написа:Вероятно всичко е в баланса.
Up! Beer sunny
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#33

Мнение от icrow » 11 мар 2015 15:00

Е дa aмa е тегaво. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#34

Мнение от hyparh » 11 мар 2015 18:12

Обичам баланса :) Баланс в храненето, съня, тренировките, работата и др., поне доколкото е възможно. Макар, че понякога се вманиачавам в разни незначителни неща, за което са ми казвали, че съм перфекционист :) Не търся баланс единствено във физическите експерименти :)) Там искам всичко да е на максимум по възможност и да се наблюдават невиждани (от мнозинството) неща Tonque
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#35

Мнение от icrow » 11 мар 2015 21:17

Понеже сега чак прочетох дългите постове на Филип, :)) та да задам един въпрос. Това с представянето на умразния човек в разни смешни форми, не е ли пак лъжа на мозъка спрямо реалността. Няма ли това да създаде проблем за мозака, както и лъжата?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#36

Мнение от Philip » 11 мар 2015 21:40

Контекста, в който съм го написал предполага друго :)
...Нямаш избор за нещо, което е неизбежно. Вместо да дивееш и се ядосваш - използваш момента да си оправиш настроението и да си играеш, развивайки по този начин умението да контролираш мозъка и чувствата си.
...И няма нищо общо с лъжата - ти прекрасно знаеш, че си играеш и се забавляваш в този момент с мозъка си, избягвайки външно наложеното ти неприятно преживяване :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#37

Мнение от icrow » 12 мар 2015 00:11

Пак е вид бягане от реалността. Според мен трябва да се стреми човек да овладява чувствата си. Така ако успее принципно ще му трябва една бърза мисъл за да го направи. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#38

Мнение от Philip » 12 мар 2015 05:53

Тук си абсолютно прав :)

...Но всяка крушка си има опашка :))

Това те приучава да се овладяваш в бъдещи реални критични моменти, нямащи нищо общо с тази ситуация :)
Другата цел е точно тази. - Да се научиш да променяш реалността, с която се сблъскваш и да можеш да отреагираш в момента.

Лично на мен това ми е вършило работа при срещи с агресивни пияни и шофьори, откачалки и налитащи към нещо или някого кучета.

Виждаш неконтролируема агресия - към теб или към някой в околността.
Вариантите за действие са ми били различни в зависимост от случая.

1. - Натиск върху работата на мозъка. Изпразване от мисъл.
Представа в себе си - обемна празнота, вакум в ограничен обем, пълно отпускане. Свързване на агресора в нея. Тя заема главата му. Задейства се при напълно отпускане от твоя страна с едновременно издишане на въздуха. (По някаква причина при издишване на въздуха е много по-лесно да свържеш представата, която си създал с това, което искаш.) Реакцията в отсрещния е застиване, дори и да е говорил до момента.

2. - Прехвърляне чувство за величие и безсмисленост да се занимава с "тази амеба".
Повечето агресивни така или иначе си го имат това чувство, така че само го "надуваш" и придаваш визия на "нищожество" за себе си или обекта на "атаката" му.
Представа в себе си - Обемна, разширяваща се, все по-светла, все повече пълнеща се с величие ограничена сфера. Свързване с "обекта". В същото време намаляваща, пълна с "нищо" сфера, представяща теб или обекта на агресия. Насочване и на тази представа с мигновено закъснение след първата. След още едно мигновение - Едновременна представа на двете сфери - нещо като това /Звезда, подминаваща в огромното космическо пространство близък малък и дребен каменен астероид/ (това в наклонените скоби го написах за добиване на престава доколко различно човек трябва да успее да си представи величието на едното и нищожността на другото) Реакция - стоп на агресията и продължване по "великия си път" :))

3. - Изчезване. "Невидимост".
Представа - ти или обекта - не съществува, няма го, мястото, на което е, е абсолютно празно, празнота.
В този случай представата се свързва с пространството и в никакъв случай не се насочва нищо, ама нищичко! към агресора (агресорите). Реакция - виждат те, но изобщо не те отчитат 2ha

4. - Отклоняване на вниманието.
За този случай просто трябва да има нещо - силен, рязък звук от нещо, преминаваща кола, изсвирване в далечината.
Представа - "това" (звукът, колата) заема абсолютно цялото ми внимание и цялото твое внимание. Аз съм минало.
Излъчването на представата към обекта на въздействие трябва да стане с едновремено обръщане в посоката на обекта, към който се насочва вниманието.
Реакция - Агресора (това върши най-добра работа при откачалки и кучета) те забравя абсолютно и се насочва към новия си обект.

Всичко това, което описах, става в мигновение, ако трябва - удължено само до края на издишването. Няма мисли. Всичко е само представи.
Интересното е, че усещанията, които изпращаш се чувстват по някакъв начин едновременно в сърцето и мозъка - все едно те са едно цяло :)
Но не се стремете към това! То само си се получава. Просто го споделям. :)

...Някои от другите забавления, които описах в "дългите постове" :)) имат същата цел - да приучат мозъка да променя реалността.



:) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#39

Мнение от icrow » 12 мар 2015 11:44

Или взимаш Стивън Сегал да те направи машина и чупиш главата на агресора. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Основни положения за развитие възможностите на тялото ни

#40

Мнение от hyparh » 12 мар 2015 12:31

В повечето случаи хвърлянето на един леденостуден втренчен поглед в очите на такива отворковци ги кара да се почувстват неловко и един вид се пречупват психически. Вече ако има физическа атака и е само един невъоръжен, ще яде бой :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Развитие на възможностите”