Настройки на форума - Получаване на известия на телефона

Правила на форума
Разделът е заключен, за да може по-лесно да се намират указанията за настройки от начинаещи и новоприсъединили се потребители.

Моля, коментари, въпроси и предложения по настройките на форума да бъдат поствани в раздел "Форум и правила" --> "Мнения и въпроси относно форума"
viewforum.php?f=54
Заключена
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Настройки на форума - Получаване на известия на телефона

#1

Мнение от Спиридон » 06 юни 2015 20:48

Тук съм описал как може да получавате SMS на телефона при всеки нов пост от интересуваща ви тема или получено ЛС.

Става като се абонирате да получавате имейл за нови постове в дадени форум/тема и за ЛС. Имейлите се получават на адреса, който сте посочили при регистрация. Оттам трябва да бъдат пренасочени към специален имейл адрес, който да ги превърне в SMS.
Разбира се, ако имате интернет на телефона, може да получавате известия при синхронизиране на пощата, но по описания начин не ми се налага въобще да ползвам синхронизация - идеално за роуминг и пести батерия, защото мога да си проверявам/тегля пощата, само когато се налага.

Работи за абонати на МТел.
За Теленор (бивш Глобул) трябва или да се примирите с някои ограничения, или да си плащате, което в голяма степен обезсмисля упражнението.
За Виваком не успях да намеря информация дали въобще може да се активира подобна услуга, по-скоро излиза, че не може.


За целта, е необходимо да бъдат изпълнени няколко условия:

I. Настройките на мейл сървъра ви трябва да позволяват пренасочване на получените имейли към друг имейл адрес
Как конкретно става това, не мога да опиша тук, защото зависи от конкретния използван софтуер от доставчика на услугата имейл.
Обикновено в настройките има нещо от рода на "Пренасочване" ("Forward") или "Филтри" ("Filters").
Ако има безусловно Пренасочване, то ще получавате SMS за всеки един получен имейл, независимо от кого. Ако използвате филтър, то може да зададете следния критерий:
- ако в полето изпращач се съдържа (sender contains) styleglassbg.com, то имейлите да бъдат пренасочвани (forward).
Аз съм им задал след това да отиват в специална папка на вх. кутия, за да не разводняват основната и да мога да ги изтривам лесно.

Адресът към, който трябва да се пренасочват е:
- за МТел: 35988xxxxxxx@sms.mtel.net
- за Теленор: 35989xхххххх@sms.telenor.bg
където "88" или "89" е кодът на оператора, a xxxxxxx е вашият мобилен номер.


II. Да активирате услугата email към SMS:
Описание как става това:
- за МТел:
http://forum.mtel.bg/t5/%D0%A3%D1%81%D0 ... /ta-p/6236
Услугата е безплатна и няма ограничение по брой SMS-и. Ползвам от много години и работи чудесно. Аз си трия този вид SMS-и, след като ги видя, за да не ми пълнят входящата кутия.

- за Теленор (бивш Глобул):
http://www.telenor.bg/bg/services/%D1%8 ... -e-mailsms
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: прочете внимателно какво пише в раздела "Получаване на имейл -> SMS", иначе може да ви изненадат неприятно със сметката.


III. Да активирате получаването на известия
Става от
Потребителски контролен панел --> Настройки на форума --> Промяна на настройките на известията
като сложите отметка в колоната "ЕМЕЙЛ" за събитията, за които желаете.


IV. Да се абонирате да получавате известия
За подфоруми или раздели (подраздели) - в терминологията на phpbb всички те се наричат форуми:
става като влезете в съответния форум и в лентата (цветът й зависи от избрания стил на форума viewtopic.php?f=105&t=189) най-отдолу кликнете на "Абониране за форум"
Не успях да открия друг начин без да се обхождат един по един.

Абонирането за тема става автоматично като постнете нещо в нея. Моля, не пускайте безсмислени постове с тази цел :)
По принцип, трябва да може да става и както при форуми, но не знам защо не ми излиза съответния линк.
(Едит: не ми е излизало, защото не съм гледал, където трябва :) Линкът за абониране или отписване от дадена тема е в падащото меню, което е точно до бутона "Отговори" над и под постовете в темата.)

Ако се абонирате за даден форум, няма смисъл да се абонирате темите в него.

Премахване на абонамент става от
Потребителски контролен панел --> Главна страница --> Управление на абонаментите
Маркирате съответните форуми и теми и кликвате на бутон "Спри абонамента за маркираните", който се намира под списъка.

Или влизате в съответния форум и кликване на "Отписване от форума" в лентата най-отдолу.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Заключена

Върни се в “Настройки на форума”