Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#11

Мнение от hyparh » 23 дек 2014 23:56

При мен сякаш беше по-различно. Целите ръбове на облаците бяха червени с малко зелено в близост до Луната. Може и други цветове да е имало, но тези изпъкваха най-много.
Евентуално може да се обясни с вид хало, което е съставено от по-широки цветови ивици и според големината на облачните капчици да е бил най-силно изразен червеният цвят. Облаците при мен бяха много неравномерни с доста резки граници и нямаше как да се види дали е кръгово хало.
А Луната беше високо в небето (почти до зенита), фактически с нормален цвят, а не с червеникаво-оранжев като при изгрев.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#12

Мнение от Philip » 24 дек 2014 05:48

Разбрах за какво иде реч :)
За това, нали?
nacreous clouds.jpg
rocket trails.jpg
За първите пишат, че се образуват във височина 15 - 25 км в атмосферата и могат да се видят само в полярните области и много рядко на ширината на Англия. Температурата трябвало да бъде -85 градуса. Интересни са химическите елементи, които ги образуват:

Type Ia
Crystalline compounds of water and nitric acid - especially NAT, nitric acid trihydrate HNO3.3H2O
Type Ib
Small spherical droplets of a solution of nitric and sulphuric acids.
Type Ic
Small non spherical particles of a metastable nitric acid - water phase

PSCs were long regarded as curiosities and of no real consequence. However, Type I clouds are now known as sites of harmful destruction of stratospheric ozone over the Antarctic and Arctic. Their surfaces act as catalysts which convert more benign forms of man-made chlorine into active free radicals (for example ClO, chlorine monoxide).

На втората снимка са облаци, образуващи се след изстрелване на ракети от остатъците на горенето на горивото им.

В крайна сметка и двата типа облаци са изкуственяци, създадени от химическата тъпота и късогледство на човека, както и двамата казвате (е, не казвате точно това де :)) ) Hola

Фен съм на ето този сайт:
http://www.atoptics.co.uk
Правя си справка винаги с него, когато видя нещо интересно из небето :)
На него с кеф човек може да си загуби часове, гледайки снимките на всякакви небесни чудесии.
С някои от обясненията за образуването на някои типове ефекти не съм съгласен, но така счита съвременната наука и такива обяснения дава :))

Хубав ден!
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#13

Мнение от Philip » 24 дек 2014 08:09

Вижте на какво попаднах току що :)
Явно става нещо, което активира тези облаци по цялата Земя confus
http://earth-chronicles.ru/news/2014-12-23-74698
http://earth-chronicles.ru/news/2014-12-23-74699
Във втората статия са го определили като дъга, но или е грешка в превода или и аз не знам :)) Визията на сниманото е и различна, и еднаква като цветова гама.

...Но щом свързват основната причина с присъствието на нитрити и разрушаване озоновия слой, означава ли това, че атмосферата по някаква причина е нагъчкана здраво с такива в последните дни или че озоновия слой над местата, където се виждат е разрушен???
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#14

Мнение от icrow » 24 дек 2014 09:06

Тези облаци на снимките са предимно вечер и за това може би се виждат без очила. А моя беше около обяд. Принципно облака беше по голям от останалите и с странна форма както казах. Възможно ли е да се образувал някъде в облак от разни вещества и да е стигнал до тук без да променя много формата си?
Може да е параван на космически кораб. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#15

Мнение от hyparh » 24 дек 2014 20:46

Окраската по ръбовете на моите ниски и дебели облаци беше точно като от първата снимка от поста на Фил. Но неговия е строен и тънък :)) На тези височинни облаци им казват също "сребристи облаци", а официалнато наименование е "Noctilucent clouds". За тях разправят, че се формират много високо (76-85 км.) за разлика от обикновените тропосферни, достигащи максимум до 15-16 км., а обикновено са наполовината на тази височина. Сребристите се виждат с просто око само при засилен сумрак, когато слънцено е отдръпнало лъчите си от ниската и средна атмосфера, а огрява само най-високите слоеве.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Noctilucent_cloud
http://www.chudesa.net/magiyata-na-sreb ... -razkrita/

Пишат за метеорен прах, който играе ролята на кондензационни ядра, а зародилите се ледени кристалчета не надхвърлят 100 нанометра в диаметър.

Айкроу, ако е бил лещовиден облак, той по-скоро се е формирал на място. Това са локални облаци, възникващи по върховете на стоящите ветрови вълни и почти не се движат. НЛО едва ли ще си играе с облачни завеси като може да премине във full invisibility режим :D

ПП. Втория линк от последния пост на Филип мисля, че действително е дъга. Май е заснемана на голямо увеличение с телеобектив, а се вижда само най-долната част, защото слънчевите лъчи огряват само тази зона.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#16

Мнение от icrow » 24 дек 2014 22:23

Сегa кaто зaгледaх нa тъмно в снимкaтa се окaзa, че колегaтa е снимaл с светкaвицa и всъщност тя блести в очилaтa a не слънцето. Облaкa се виждa, обaче не и сиянието :))
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#17

Мнение от hyparh » 25 дек 2014 00:17

Да, лещовиден е :) Над него изглежда се подвизава микс от пересто-купести/високи купести под формата на пелена.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#18

Мнение от Philip » 25 дек 2014 06:15

hyparh написа:На тези височинни облаци им казват също "сребристи облаци", а официалнато наименование е "Noctilucent clouds".
Хипарх,
Двата типа облаци нямат нищо общо. Ама нищичко! :))
Noctilucent clouds вече доста честичко се появяват над България (естествено в сезона им на образуване :) ) Няколко пъти вече съм виждал, но все по време, когато апаратът не е в мен.

Седефени облаци - Nacreous clouds - начин на образуване и необходими условия - http://www.atoptics.co.uk/highsky/psc1.htm
capture_12252014_061744.jpg
Сребристи облаци - Noctilucent clouds - начин на образуване и необходими условия - http://www.atoptics.co.uk/highsky/nlc2.htm
capture_12252014_061647.jpg
Това пък, което е видял Айкроу явно е някакъв трети вид, щом се вижда само с поляризационни очила.
Най-вероятно е някакъв тип иридисцентен облак
capture_12252014_062619.jpg
Иридисцентни облаци - Iridescent clouds http://www.atoptics.co.uk/droplets/irid1.htm
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#19

Мнение от hyparh » 25 дек 2014 14:54

Да, изглежда съм ги смятал за различни наименования на едни и същи облаци, което явно не е така. Общо-взето излиза, че рефракция се получава най-вече при облаци от високите етажи с присъстващи много ниски температури, кристали с еднаква големина и форма. Интересното е, че моят случай не отговаря на тези изисквания, може би еднаквата големина на водните капчици е била достатъчна да предизвика ефекта.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#20

Мнение от icrow » 25 дек 2014 20:50

Хич не ми харесва това, което идва. Те руснаците си ни го казах, че ще ни пратят хубав студ тази зима :))

ПП
Не съм от Божурище. :)) Един приятел ми прати снимката, докато си говорихме за това.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”