Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#301

Мнение от Спиридон » 01 май 2020 21:29

pipilica написа:
01 май 2020 06:02
Добре де какъв контрол могат да ми наложат на личния живот, не мога да се сетя, да ти контролират мозъка не е лесна работа.
Значи ти е бедна фантазията и/или нямаш никакъв интерес към подобни теми и не си поразровил да видиш как става.

pipilica написа:
01 май 2020 06:02
само ти пускат подходящи реклами по сайтовете дето обикаляш
Това е най-безобидното от всичко и затова на него се акцентира. Идея си нямаш колко лесно може да бъдат манипулирани 70-80% от хората като им се знаят интереси, страхове, слаби места, здравословно състояние. Да не говорим, че тоталното следене позволява лесно идентифициране на всички "проблемни" лица и "неутрализирането" им.

Един жокер - как мислиш дали с чип може да се следи как реагираш на определена информация и оттам да се определя "благонадеждността" ти и съответно достъпа ти до определени "благини" без дори да си тръгнал да правиш нещо, което не кефи Биг Брадър. А дали подобна информация не може да бъде продавана на съответните "заинтересувани лица".
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#302

Мнение от pipilica » 02 май 2020 00:18

icrow написа:
01 май 2020 10:31
pipilica написа:
01 май 2020 06:02

Добре де какъв контрол могат да ми наложат на личния живот, не мога да се сетя, да ти контролират мозъка не е лесна работа.
Стой и гледай!
Между другото в Библията в последната книга е описано че който не носи числото на дявала няма да бъде допускан никъде да пазарува и тн. Така че вероятно нещо такова ще представлява тоя чип. А до колкото знам Италинците са едни от първите вече чипосани!
Бъди сигурен че ще има и якоо ментета на чиповете, нема да изпуснат такава далавера.
Спиридон написа:
01 май 2020 21:29
pipilica написа:
01 май 2020 06:02
Добре де какъв контрол могат да ми наложат на личния живот, не мога да се сетя, да ти контролират мозъка не е лесна работа.
Значи ти е бедна фантазията и/или нямаш никакъв интерес към подобни теми и не си поразровил да видиш как става.
Ми честно не съм ровил обстойно щото за момента е леко в сферата на фантастиката тия чипове.

pipilica написа:
01 май 2020 06:02
само ти пускат подходящи реклами по сайтовете дето обикаляш
Това е най-безобидното от всичко и затова на него се акцентира. Идея си нямаш колко лесно може да бъдат манипулирани 70-80% от хората като им се знаят интереси, страхове, слаби места, здравословно състояние. Да не говорим, че тоталното следене позволява лесно идентифициране на всички "проблемни" лица и "неутрализирането" им.

Един жокер - как мислиш дали с чип може да се следи как реагираш на определена информация и оттам да се определя "благонадеждността" ти и съответно достъпа ти до определени "благини" без дори да си тръгнал да правиш нещо, което не кефи Биг Брадър. А дали подобна информация не може да бъде продавана на съответните "заинтересувани лица".
Ами тия 70-80% дето ги казаваш явно са достатъчно тъпи да си снясят сами бол лична информация и както казваш лесно ще ги манипулират, обаче аз съм тъпо парче и много трудно можеш да ме манипулираш, а като мен са останалите 20-30% и те може да им създадат проблем.
Какво значи според теб "тотално следене" и какви са тия "благини".
Само не приемай поста като някво заяждане, просто ми е любопитно и друга гледна точка по въпроса, ко има да ме следят мене примерно или тебе. И бъди сигурен че тия дето ще има нужда да ги следят ще положат усилия да не успеят, ма то и ся е така, е вземи пример с наркотрафикантите и другите и другите подобни бабаити.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#303

Мнение от icrow » 02 май 2020 09:48

Свободата Санчо, свободата! А и повечето хора вероятно ще са излишни, така че споко. Макар че вероятно ще имат нужда от хора като теб :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#304

Мнение от Спиридон » 02 май 2020 21:15

pipilica написа:
02 май 2020 00:18
Какво значи според теб "тоталфно следене" и какви са тия "благини".
След като ми задаваш въпрос какво е тотално следене, серизоно се чудя дали въобще да ти пиша по темата, ама нейсе.
Съвсем буквално е - събиране на информация какво правиш и къде си във всеки един момент, как реагираш на определена информация, какви са интересите ти, от какво се интересуваш, а какви хора общуваш. С чип ще могат да следят и емоциите ти. Телефона можеш да си го оставиш и у дома, но чипа няма как. Сума ти неща могат да се разберат по косвен път и от данни, които ти изглеждат маловажни (като напр. колко време държиш отворена дадена уеб страница, с каква скорост я скролваш, дали ходиш нагоре-надолу по нея, дали я препрочиташ и т.н.). Не съм в групата на хората, които го правят, за да знам всички детайли.
Поразрових, ето един линк, в който се описват някои от нещата:
https://nahuatl-adventurer.blogspot.com ... -news.html

Относно "благините" - съвсем реален, а не въображаем пример На достатъчно години си да знаеш, че преди не толкова отдавна не можеше да се кандидатства в университет с кофти характеристика или намалено поведение, не можеш да заемаш определени длъжности, ако не си член на партията (и то дори в завод, а не в партиен комитет), същото се предава "по наследство" на децата ти. Добави към това всички услуги от държавна и общинска администрация, банки, нотариуси и оттам нататък си допълвай списъка с всичко, за каквото се сетиш.
pipilica написа:
02 май 2020 00:18
обаче аз съм тъпо парче и много трудно можеш да ме манипулираш, а като мен са останалите 20-30% и те може да им създадат проблем.
И защо си мислиш, че си труден за манипулиране от някого, който те познава по-добре от теб самия и ползва хилядолетен опит в тази област?
И ако не се поддаваш на масови манипулации, смяташ ли, че има недостиг на изчислителни ресурси, че да ти се направи персонална "по мярка". Тя няма и да е толкова персонална, щото основните псиологически типажи не са толкова много (комбинациите от тях са, ама все за нещо ще влезеш в някоя основна група). Ако и на това не поддаваш, просто се насъскват едни 20-30% първосигнални срещу подобните на теб и ще имаш по-сериозни проблеми от това да устояваш на манипулации. А и тия 70-80%, за които писах, не са хората, които изобщо се поддават на манипулации, а хората, които се поддават на елементарни масови манипулации. Може и черноглед да съм и да са по-малко от 70-80%, но активните идиоти, които се ползват за "революции" не е необходимо да са повече от 7-8%. "Блатото", допълващо бройката до 70-80%, си трае и гледа сеир.

Това горното няма никакъв проблем да се спретне и в момента. Когато към това се добави следене на емоционалното състояние (хайде да не стигаме чак до четене на мисли) и лесната му промяна в желана насока, нещата започват да стават доста грозни.
Докарай 80% до животински страх и после ги прати на референдум дали са съгласни неваксинираните срещу корона (или друг Торбалан) да бъдат затваряни в концлагери, защото застрашават живота и благоденствието на обществото и гледай какво става.
В последните 1.5 месеца видях достатъчно реакции от хора, които смятах, че имат елементарен здрав разум и човещина.
Дано се поразбудят повечко хора, че иначе зле.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#305

Мнение от icrow » 02 май 2020 22:38

Трудно ще се пробудят достатъчно хора, освен ако не направят грешката да оставят толкова много хора без смисъл да живеят, пък бил и той нов смартфон. sad
Фейсбук е първообраза на този режим, където повечето хора напълно доброволно си казват всичко за себе си.
Винаги съм имал усещането и спокойствието, че накрая няма да успеят. Все пак това си е план който се следва и би трябвало да има край. А дали това усещане не е насадено от филмите примерно в които накрая побеждава доброто..... Ще видим накрая.

Хората винаги са били овце, които чакат да каже някоя овца беее та и те да почнат. И какво беше? Докато има овце ще има и вълци.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#306

Мнение от pipilica » 03 май 2020 02:14

Спиридон написа:
02 май 2020 21:15
pipilica написа:
02 май 2020 00:18
Какво значи според теб "тоталфно следене" и какви са тия "благини".
След като ми задаваш въпрос какво е тотално следене, серизоно се чудя дали въобще да ти пиша по темата, ама нейсе.
Значи интересно мислиш, добре си го написал, благодаря за което. Прав си на доста години съм щом съм се возил на трамвай с билет от 6 стотинки. Ноо мен лични не ме засяга че събират инфо къде ходя в нета, даже щи кажа че се възползвам от това и от време на време цъкам по сайтове примерно за авточасти или комп части, иии воала рекламите на всякъде където цъкам в нета са на такива сайтове, ми няма лошо поне тия реклами не са досадни като някои други дето ми пробутват. Не знам що много хора изпадат в параноя че ги следят, ми като не вършиш нищо противозаконно кво толкова, рекламите се игнорират лесно, банките, телекомите и другите дето се обаждат по тел да ти предлагат разни неща са лесни за нормалните хора. Даже винаги когато ми се обаждат такива ги отбивам с " имам работа приятен ден" или ако нямам многоо работа го разпитвам ии като се впуснат в едни обяснения чак пяна им излиза от устата и накрая им казвам ОК ще си помисля. Тва новото поколение да му мисли като са неграмотни и не знаят нищо без гугъл и са като оФце, абе гладен ходи ама с айфон за 2000 лв . Неам думи колко прости хора има.
Просто трябва да се приспособяваме към новите условия, а те не са много по различни от старите, да приеха ме в комсомола само щото баща ми беше от бкп въпреки че нищоо не знаех на изпита, даже ме направиха отговорник по нещо ма вече съм забравил на какво бях отговорник, та и ся е така, партии, дружества, фирми и фирмички.
Та успокой топката, няма нужда да се филмираш много, дето се вика ако от изборите зависи нещо нямаше да ги правят, колко му е един реферндум да се фалшифицира. Достатъчно е тъпи хора да гледат ТВ, само си предстви колко тъпи хора има дето са гледали тромпета по ТВ-то казал да пият дезифектанти и да се нагълтат, и тоя после да се чуди що толкова многоо народ в спешното с отравяне имало.
И мии говориш за сайтове с фейк нюз, ми те по ТВ-то даваха една камра ковчези пък се оказа че репортажа бил доста стар и по друг повод били ковчезите. Тоя вирус взе да ми писва вече, въпреки че да ти кажа честно много работа свърших по време на пандемията, празни улици, празни учереждения отиваш и без да чакаш си вършиш работата, нафтата 1.45 вчера заредих, е ходя с маска и ръкавици, ръся спирт с една помпа за стъкла ма кво да се прави не е кой знае кво, не ми пречи особено.
Та за последно щото много дълго стана, всичката тая работо е да се филмират тия малоумните, да ги манипулират лесно, те са за доене, тия като мене са стари кучета и не се поддават лесно, няма начин да ме убедиш да си купя телефон за 2000лв въпреки че мога да си го позволя.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#307

Мнение от Philip » 03 май 2020 06:45

Не си мешам и аз шапката в разговора, защото и двете гледни точки са абсолютно верни :)
Говорили сме си и тук, как дори при вербален, директен разговор с някой, започват да ти се показват реклами по темата при посещения в мрежата, дори лично ти да не си търсил никога до разговора подобно нещо.А принципът явно е простичък и не е нужно да те подслушват непременно.
Просто, две устройства (в случая телефони или пък си бил на гости при някого) са били едно до друго достатъчно дълго време. Тогава в таймлайна и на двамата започват да се появяват реклами, търсени от другия профил (имаме си ги такива - това се обявява официално).
Тъй като реалността е такава - няма шанс да се промени, освен при тотален срив ( май вече само оставане без ток на целия свят)
Така че тази система само ще се усъвършенства и естествено не засяга само това да ти предложат нещо.
За момента я приемам (защото е реалност) и се възползвам от нея, доколкото мога.
Пускам си примерно търсене за неща, които ме интересуват (инструменти, устройства) и си гледам рекламите до появяването на търсеното в супер промоция.
Като мине известно време, тези реклами се заместват от други, та се налага да подсещам :)) за търсеното.
...Та до момента ми върши работа тази система.
А че му върши работа и на друг спрямо мен - това е повече от ясно, но това е реалността в този момент :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#308

Мнение от icrow » 03 май 2020 10:55

То така се свиква с нещата дето ни " предлагат" После вместо да мислиш какво да си взема и добро ли е просто отваряш предлагат ти и хайде. И си повтаряш колко си умен и как не могат да те заблудят обаче вече не е точно така и все по лесно ще се заблуждаваш.
Проблема не е в следенето а в контрола които произтича от това .

Не се обръщам към никой конкретно!

Ще попита някой къде е контрола? Ами ето го! Всички медии насаждат този огромен проблем с корона вируса, който чудно защо е толкова голям само в "големите" страни, а тук и в други държави ги е срам и се чудят как да запишат още някоя жертва, че 70 и няколко за 2 месеца са нищо на фона на хиляди за 24ч. И какво следва от този факт... Ами ще следва безработица, рецесия, глад, размирици и тн. Е това едва ли ще засегне ( поне засега) чедата на БКП, които продължават да дърпат конците с ново заглавие демократи. Нищо лично Пипилица!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#309

Мнение от hyparh » 03 май 2020 11:58

Степента на осъзнатост мисля е водеща в случая. Колкото по-осъзнат е човек, толкова по-трудна мишена става за подобни манипулации. Осъзнатостта изглежда се натрупва и "ошлайфа" с годините, но за съжаление не достига необходимото ниво при масата народ. Най-младите са най-уязвими, а повечето възрастни обичат да се пуснат свободно по течението на НЕосъзнатостта и да бъдат направлявани безпроблемно от машинациите, които споменавате.
Това прозвуча малко в стил дон Хуан :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#310

Мнение от Спиридон » 04 май 2020 01:00

Аз не оспорвам написаното от pipiplica. Само казвам, че е върха на върха на айсберга.
Да сте виждали в капан за мишки да има мишеморка? Слага се "безплатно" сиренце.

Не ми дреме изобщо за рекламите. Мога и да не ги гледам, ако искам, само ме дразнят като прекъсват филм по тв, ама аз и филнми и тв толкова рядко гледам, че и това не ми е проблем. А и съм наясно, че рекламите нито са лоши, нито добри - такива могат да са само намеренията на рекламиращите. Имат и полезна страна - от тях човек научава и за някои нови супер удобни неща покрай това, че с хапчета всичко се лекува olele (опа, грешка, короната не може с хапчета 1ne )
Само един пример обаче за въздействието на рекламите върху "блатото". Коя е една от много усърдно рекламираните стоки? Тоалетната хартия. Кое беше едно от първите което изкупиха малоумниците? Пак тоалетната хартия. (За късмет, у нас, заради някои национални особености, не протестираме много, но не се и връзваме толкова лесно). Може ли да ми обясно някой как тоалетната хартия може да е стока от първа необходимост? Ама светна лампичката и кучетата взеха да точат лиги. И това е за нещо елементарно. Дали не може и други по-сериозни рефлекси да се вкарат така.
pipilica написа:
03 май 2020 02:14
Не знам що много хора изпадат в параноя че ги следят, ми като не вършиш нищо противозаконно кво толкова
Точно на такова примиренческо мислене се разчита и не става въпрос за параноя.
Докато законните неща се припокриват с личните ти убеждения (не че те не могат да бъдат манипулационно променени), всичко е ОК. А кой решава кое е законно - ти ли? Вчера беше незаконно да минеш напряко през градинката в квартала. Утре може да е незаконно да имаш лична собственост и да напускаш квартала доживот или да имаш деца, да избираш професия, щото си неблагонадежден и т.н. и т.н. Като ги гледаш тия "убавци" по тв-то, ти вярваш ли им, че въобще им пука за тебе? Или мислиш, че гледат единствено само личния си интерес? Дай им правото да ти бъркат в мозъка още повече (щото това винаги са го правили по-фино или по-грубо) и познай докога ще са законни правата ти.
С едно изречение:
icrow написа:
03 май 2020 10:55
Проблема не е в следенето а в контрола които произтича от това .
А за изборите - ами правят се, защото какаваните искат всичко да заграбят, ама има и други какавани, дето и те искат да грабят, та не са съгласни всичко да е само за първите. И им се налага да ни пускат по малко гювеч, за да ги подкрепим срещу онези първите. После първите и вторите си разменят местата и нещата се повтарят. И двете групи какавани са от една котерия, ама не само един иска да е най, щото знае, че иначе ще стане никой.


icrow написа:
02 май 2020 22:38
Винаги съм имал усещането и спокойствието, че накрая няма да успеят. Все пак това си е план който се следва и би трябвало да има край.
Един приятел наскоро ми припомни, че няма лош хороскоп (кой както иска да го нарича, аз не държа на определен термин) за човек - има ли по-тежки задачи, дава се и достатъчен инструментариум за решаването им. Точно както в компютърните игри - винаги има начин да минеш нивото. Или както е рекъл шопът "Нема начин да нема начин".

Макар, че понякога се сещам и за:
"Бог не би ме натоварил с нищо, с което да не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие."
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Други”