Други - Разни експерименти

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Други - Разни експерименти

#1

Мнение от Спиридон » 14 юли 2015 18:56

Ето това намерих в един от броевете на сп. "Новая енергетика", което е в една от директориите (ако се поразрови в по-старшите нива) от линка от SPYRO в темата за Шаубергер - viewtopic.php?f=25&t=4&p=6399#p6398

Шаровая молния в микроволновой печи
Этот замечательный эксперимент может быть проведен в домашних условиях. Для этого потребуется микроволновая печь, свеча, зубочистка и зажигалка. Во первых, поместите свечу (высотой приблизительно в 1+2 дюйма) в микроволновую печь (предварительно нужно убрать стеклянную тарелку со дна печи, так чтобы свеча стояла непосредственно на металлической поверхности). Воткните зубочистку в самый верх свечи. Подожгите зубочистку таким образом, чтобы пламя соскакивало с кончика. Быстро закройте дверцу и включите печь на полную мощность. Сначала будет слышен громкий треск, а потом огненные шарики начнут выскакивать из зубочистки и летать внутри микроволновой печи, издавая жужжание, похожее на пчелиное. Если не получится с первого раза,попробуйте изменить место положения свечи. Для того чтобы эксперимент получился, необходимо найти «горячее место» в печи.

И в превод:
Кълбовидна мълния в микровълнова печка
Този забележителен експеримент може да бъде проведен в домашни условия. За това са необходими микровълнова печка, свещ, клечка за зъби и запалка. Първо сложете свещта (с височина около 1-2 инча) в микровълновата печка (трябва предварително да се махне стъклената чиния от дъното на печката, така че свещта да стои непосредствено на металната повърхност). Забийте клечката за зъби най-отгоре в свещта. Запалете клечката за зъби така, че пламъкът да излиза (така го разбирам, не съм 100% сигурен) от края й. Бързо затворете вратата и включете печката на пълна мощност. Отначало ще се чуе силен трясък, а след това от клечката за зъби ще започнат да изскачат огнени "сферички" и да летят из микровълновата печка, жужейки като пчели. Ако не стане от първия път, опитайте да смените местоположението на свещта. За да се получи експеримента, трябва да се намери "горещо място" в печката.

Сега остава само някой да намери микровълнова, която е готов да жертва в името на науката (любопитството по-скоро). :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#2

Мнение от hyparh » 14 юли 2015 19:35

Не ми требе фурна, имам микровълнова пушка :)) Но все още не съм й измислил вълновод, а така е малко опасно да пръска вълни на 180 гр.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#3

Мнение от hyparh » 14 юли 2015 20:34

Плюс това според мен грешно наричат тези плазмени образувания кълбовидна мълния.
Най-основната разлика - липсва силна напрегнатост на полето (електростатичен заряд). Кълбовидните мълнии винаги са свързани с електростатични полета, следователно тези образувания във фурните не са такива.
Другото, което предполагам липсва, е самоподдържащата се вихрова стуктура (тороидална или сърцевидна).
Трето - ако бяха истински кълбовидни мълнии, то фурните на всички експериментатори щяха да са на парчета още при първата мълния от експлозията при разрушаването й. Или най-малкото с разтопени дупки в метала.

То е като да сравняваме обикновен вятър с торнадо - огромна разлика както в структурата, така и в поведението им.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#4

Мнение от hyparh » 15 юли 2015 21:07

Един от най-впечатляващите експерименти относно балансиране на разни неща едно върху друго:

Един от коментарите: "Looks like you found a bug in the Matrix" :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни експерименти

#5

Мнение от icrow » 15 юли 2015 21:36

Нищо не е този в сравнение с нашия човек http://talant.btv.bg/video/videos/seaso ... odiev.html Worship Има и някаква жена дето го прави същото и ми е чудно кой от кой е видял. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#6

Мнение от hyparh » 15 юли 2015 22:05

Не ги следя, но... amazing :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни експерименти

#7

Мнение от icrow » 15 юли 2015 22:27

И аз не ги следя, ама влязах за малко в стаята да си взема нещо и жената го гледаше, та ми прикова вниманието. И от тогава се каня да го издиря в нета ида го пусна и тук :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Други - Разни експерименти

#8

Мнение от SPYRO » 16 юли 2015 08:43

А стига бе е тва е баланс като дете на село и аз имах подобни опити ама това направо ...

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Други - Разни експерименти

#9

Мнение от SPYRO » 16 юли 2015 08:52

Имам едно хрумване ако кьм смола или безцветен лак за коли добавим финни медни стрижки (меден прах) дали ще се проявява ефект на някакво енергитизиране на боядисаната повьрхност хем ще е като меден металик :)) Qb
искам да го ползвам за помедняване наи вече
Последна промяна от SPYRO на 16 юли 2015 08:59, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни експерименти

#10

Мнение от icrow » 16 юли 2015 08:56

Up!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”