Други - Разни линкове

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#471

Мнение от hyparh » 15 авг 2017 07:34

Руски космонавти разказват стряскащи истории за космоса
https://vesti.bg/lyubopitno/zagadki-i-m ... sa-6072611
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#472

Мнение от hyparh » 25 сеп 2017 09:53

Наш учен в САЩ оплю теорията за относителността на Айнщайн като безобразна и абсурдна
https://www.blitz.bg/lyubopitno/nauka-i ... 43593.html

И темата, която пусна mzk (Калоян) в мазето: http://mazeto.net/index.php/topic,10145.msg89421.html

Аз тогава имах възможност да гледам на живо изказването на проф. Нонински в сайта на bta (не съм сигурен дали пазят запис). Общо-взето цялата теория на относителността, барабар с големи взривове, черни дупки и други подобни фантасмагории, рухват с гръм и трясък заради прилагането на Лоренцовите трансформации, които са математически валидни, но нямат нищо общо с физиката и съответно с реалността. А Айнщайн прилага точно тях в теорията си.

С професора и Калоян се познаваме, преди време идваха у нас да проведем някои гаражни и извънгаражни опити :) Изследването беше основно около безпроводно предаване на енергия чрез теслови тр-ри. Направихме и някои опити около ефектът Бифилд-Браун с демонстриране на тяга от един запечатан асиметричен кондензатор.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Други - Разни линкове

#473

Мнение от sheki » 25 сеп 2017 12:54

FLAT EARTH | 29 PROOFS!
Напоследък започнаха да ми попада постоянно информация свързан с повърхността на земята , дали земята е наистина повече плоска отколкото сфера, има неща върху които започнах да се замислям , защо самолетите трябва да минават два пъти по голямо разстояние да кацнат да презаредят и да полетят отново, гледах и други видеа имаше експерименти с лазери и с изчисления как всъщност не се движи лъча според очакванията. .. интересно наистина.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#474

Мнение от hyparh » 25 сеп 2017 13:35

На мен също започна да ми попада много от тази информация... и вече спрях да й обръщам внимание. Това за мен е целенасочена пропаганда. Не стига, че физиката и космологията са затънали до шия, ами сега се опитват да ни втълпят и нещо толкова абсурдно. Специално този филм не съм гледал, но за всяко "доказателство", от клипчетата, на които съм попадал, може да се намери обяснение.
По никакъв начин не може всички планети наоколо да са сфероиди, а само Земята да е плоска. Просто няма логика. Още първия път като се качих на самолет, ми направи впечатление кривината на Земята отвисоко.
Според мен по-добре не се подвеждайте по тази информация, но пък може и да направим една дискусия да видим докъде ще достигнат разсъжденията "за" и "против" :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Разни линкове

#475

Мнение от Спиридон » 25 сеп 2017 13:42

Изпревари ме. И на мен от самолет си ми изглежда кръгла. Не съм наблюдавал специално кораб с бинокъл как се появява на хоризонта, но знам кого да питам.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Други - Разни линкове

#476

Мнение от gomi » 28 сеп 2017 18:29


някой да знае испански, да преведе.... Hola
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни линкове

#477

Мнение от icrow » 25 ное 2017 17:35

https://hranene.framar.bg/хранене-при/п ... свен-полза ПОРТОКАЛОВАТА КОРА - НИЩО ДРУГО, ОСВЕН ПОЛЗА :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

bluesky

Re: Други - Разни линкове

#478

Мнение от bluesky » 26 ное 2017 00:49

Добър Вечер на ВСИЧКИ!

Относно "кръглата" и "плоската" Земя - от самолет ви изглежда крива Земята, заради илюминаторите, те изкривяват, защото стъклото (на илюминаторите им), не са плоски.
Ако застанете на остров, обаче много нависоко - линията на Хоризонта е абсолютно ПРАВА...! Гарантирам - и то във всички посоки...! (А теоретически, би трябвало да се вижда изкривяването... ха, ха, хааа... осем години живях на остров и внимателно съм наблюдавал линията на Хоризонта - АБСОЛЮТНО ПРАВА Е - а на острова, който, слава Богу, има почти кръгла форма, (като монета), и затова не възпрепятства погледа отдлъж и нашир...
Естественно, Аз не твърдя, че Земята е плоска, обаче много неща с кълбото не се връзват... абсолютно сериозно. (В старите Римски карти, "Големия Океан" е навсякъде наоколо, а Тракия е в средата на картите... интересно.

Снимките от Космоса можем да ги смятаме за достатъчно доказателство, за кълбовидна Земя, (естественно, ако са истински)... ха, ха, хааа... защото то и американците "ходиха" на Луната... ама под голям въпрос е въобще били ли са някъде...

Такива работи... струва си да се замисли Човек сериозно дори за "признати истини"...

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Разни линкове

#479

Мнение от Спиридон » 26 ное 2017 07:54

bluesky написа:
26 ное 2017 00:49
Относно "кръглата" и "плоската" Земя - от самолет ви изглежда крива Земята, заради илюминаторите, те изкривяват, защото стъклото (на илюминаторите им), не са плоски.
Не мога да се съглася. Може да има известно слабо изкривяване на образа по периферията на илюминатора, но не той определя кривината на хоризонта. Ако беше така, първо хоризонтът щеше да изглежда еднакво крив и при малка, и при голяма височина. Второ, като се наклони самолетът за завой и хоризонтът отиде в горната половина на илюминатора, то щеше да изглежда вдлъбнат.
Просто е необходима по-висока гледна точка, за да се забележи кривината.
Освен това, къде се предполага да са краищата на плоската земя и как се обяснява равномерната часова разлика?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни линкове

#480

Мнение от icrow » 26 ное 2017 08:06

А и въртенето предполага сферична форма на планетата. Също така нблюдаваните други планети също са кръгли, така че едвали само ние сме плоски :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”