Други - Разни линкове

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други - Разни линкове

#491

Мнение от Philip » 01 дек 2017 14:36

Flat Earth Society признаха, че Марс е кръгъл
http://it.dir.bg/news/flat-earth-societ ... a-26642673
Един въпрос към поддръжниците на палачинката от мен :)) :
Какво има от обратната и страна?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни линкове

#492

Мнение от icrow » 01 дек 2017 17:41

За колко неща не съм светнат Doh А как при лунни затъмнения се появява сянка с обли форми? Или пицата застава между слънцето и луната. Ама пък така теорията за ден и нощ се прецаква. :? И как така всичко в космоса е сверично пък само земята е плоска :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Разни линкове

#493

Мнение от Спиридон » 01 дек 2017 18:18

Ами аз попрегледах полетите и някои линкове.
Абсолютно несериозно е като аргумент да се вадят полети с прикачване. Там най-прекият път въобще не е фактор.
За някои от споменатите полети (напр. Москва-Хавана) траекторията си е напълно логична и за кълбовидна форма.
Този Амстердам - Сан Франциско наистина е със страна траектория, но някой засяга ли сериозно факторите, които определят маршрута? Такси за съответните коридори, натовареност на маршрути, местоположение на приземните водещи центрове (както и да се наричат), избягване на зони с постоянно кофти метеорологични условия, въздушни течения и други подобни. Забелязал съм, че гледат да летят възможно най-кратко над океани и морета. Сигурно има защо. От личен опит - друса повече отколкото над сушата.
Ако обаче се проследят маршрути от източното крайбрежие на Китай да западното на САЩ или Австралия - Хонолулу, напр. ще се види, че не се връзват с "плоската" карта.
Просто казвам, че не виждам нито един необорим аргумент за "плоска земя"

bluesky,
Е точно на точков източник (т.е. реално такъв разположен на достатъчно голямо разстояние) лъчите му не са паралелни. Освен това не забравяй, че има пречупване в атмосферата.
А ако луната свети със собствена светлина, то как се обясняват тогава фазите й?
Или и слънцето и луната имат насочващи рефлектори?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

bluesky

Re: Други - Разни линкове

#494

Мнение от bluesky » 01 дек 2017 18:36

Ха, ха, хааа... Супер СТЕ!

А въпросът на Филип направо "кърти" - ха, ха, хааа... Да, какво има от долната страна на палачинката... ха, ха, хааа... "долната Земя" от приказките... ха, ха, хааа... и там пак трябва да висят с главите надолу...
Точно ТОЗИ един-единствен въпрос май ще успее да разколебае привържениците на палачинката... до сриване на мечтата... Мани, а ми то някои ще го вземат насериозно... ще се нагълтат кой с хапчета, кой ще си пробва вените... драма...

Чакайте... ха, ха, хааа... нали разбирате, че "пледирам" като адвокат за феновете на палачинката... само "докато си плащат" да ги "защитават"... а иначе, като всеки уважаващ Себе си адвокат - , излизайки от залата - ако ще и да е кубична... ха, ха, хааа...

bluesky

Re: Други - Разни линкове

#495

Мнение от bluesky » 01 дек 2017 18:54

Да, Айкроу... при хвърляне сянка от Земята на Луната сянката ще е е елипсовидна... ха, ха, хааа... в Частния случай - тънка линийка, толкова дебела, колкото е дебела пицата... ха, ха, хааа...

Няма да е зле... да се влезе в такъв Форум... (ама те, обикновенно, колкото и Форума, с много емоции, има в Нет-а, по страниците, веднага банват, като разберат, че не се поддаваш... на техните "хибридки")... И откъде такова време...

А "лампите", Слънце и Луна, дето обикалят като крушки около единственния полюс, действително тогава доста необяснимо формират "затъмненията"... А... чакайте - Господ е велик, такава дреболия... някакви си затъмнения... все ще ги образува някакси... ха, ха, хааа...

Спиридон-е, обикновенно полетите ги формират действително по начин, да има максимално Суша отдолу. Това, което казваш, е новост за Мен, благодаря.
А Аз знам от летци, че при съставяне на маршрутите се стремят така да летят, че при евентуален отказ на двигателите, машината да успее да планира, и да може да е недалеч от евентуално летище, винаги, когато е възможно.

bluesky

Re: Други - Разни линкове

#496

Мнение от bluesky » 01 дек 2017 19:09

Аикроу, сега сериозно...

Барон фон Райхенбах твърди, (когато е изследвал лунатиците), че характера на Лунната светлина се различава от тази на Слънчевата, и характеристиките им са различни.

Мислиш ли, че това се дължи само и единствено на специфичните качества на Лунния грунд, как отразява, (в смисъл, какво поглъща от Слънчевата светлина, и само това, което отразява обратно, придобива тези нови качества, благодарение на оптична абсорбция)...?

Те и от наса винаги преподнасят фотографии със сива, мъртва Луна, а някои казват, че цветовете и са доста жизнени.
А за Марс - много Хора ги хванаха, че обработвали оптично-дигитално фотосите, за да изглежда планетата червеникава, както и небето и.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#497

Мнение от hyparh » 01 дек 2017 19:59

Аа, верно, че лампите бяха едно от тези "екзотични" твърдения :)) Ма те тези лампи са доста странно направени... на едната (Слънцето) се виждат безброй гранулки, които от време на време се "разкъсват" и образуват тъмни зони (т.нар. слънчеви петна), които постоянно се променят с ротацията на Слънцето. Ако тези гранулки са светодиоди, нещо много им е бъгава конструкцията на извънземните, че така гаснат и се размиват диодите от време на време, приемайки най-различни конфигурации ;) Не могат една лампа да направят като хората :))

Луната... тя си има скали, планини, безброй кратери... погледната отблизо никак не изглежда да излъчва собствена светлина. Слънчевите лъчи може и да не се променят единствено от повърхностното отражение. Всъщност има сведения, че само малка част от цялостните (т.е. не само тези във видимия спектър) слънчеви лъчения се отразяват от повърхността на планетите. По-голямата част прониква дълбоко в тях, следва трансформационен процес и после ново, вече модифицирано, излъчване, което може и да не е във видимия спектър.

Реалният цвят на Марс е оранжево-червеникав. Относно цветът на атмосферата му има спекулации, но вероятно цветовете (погледнати от самата планета) се различават в зависимост от това на каква височина е Слънцето, точно както и тук на Земята. Може да варира от жълтеникаво, през пепеляво, до синьо. Зависи какво е и времето там, понеже марсианската атмосфера също е доста динамична.

Мятам още домашно направени снимки от колекцията.
Няколко на Марс, показващи го от различно положение (на първата съм маркирал къде върховете на вулканите пробиват облачния слой), както и няколко на слънчевата и лунна повърхности. Снимана с цветна матрица, Луната може да изкара различни оттенъци, зависи от матрицата и електрониката към нея. Но изглежда преобладава жълто-кафеникав цвят, като някои сектори може да излязат и зеленикави при софтуерно увеличаване остротата на изображението.

RGB huge1.jpg
RGB Large.jpg
RGB last-large4332.jpg
RGB.jpg
IMG_2332.JPG
Platon.jpg
Copernicus.jpg
5.jpg
IR Moon (excellent - 22.06.2011).jpg
Untitled_Panorama1 ready.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Последна промяна от hyparh на 01 дек 2017 20:04, променено общо 2 пъти.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#498

Мнение от hyparh » 01 дек 2017 20:01

... и Слънцето.

Sat_R_103352.jpg
22.jpg
11.jpg
Jup_R_113017.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни линкове

#499

Мнение от icrow » 01 дек 2017 20:37

Голямо четене главата ме заболя :))
Всеки предмет награт от слънцето ( или друг источник на светлина) отразява светлина с друг цвят. Да не говорим за инфрачервеното излъчване.

Без да се обиждаш, ама ми се струва, че не си от най безпристрастните адвокати :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#500

Мнение от hyparh » 01 дек 2017 21:27

Не е само bluesky... Други интелигентни хора напоследък също се хващат на тези въдици, което силно ме учудва. Хора, внимавайте, изглежда егрегорът на "Плоската Земя" е много силен и си върши работата, за която е предназначен - а именно да хвърля масите в допълнителна заблуда (освен многото други) и тотално оплитане на разбиранията им.
Аз повече не мисля да взимам отношение по тази тема, понеже за мен тя е напълно безпредметна и е загуба на време и мисловна енергия.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Други”