Корона вирус covid-19

Отговори
sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Корона вирус covid-19

#21

Мнение от sheki » 19 мар 2020 08:11

То ин тервюто е трезво ама нашето население е предимно от по - възрастни , няма да ни издъжи болничната система , вие представяте ли си да се разболеят 70% от китайците .. и те няма да се оправят, и пак ще стигнем до избора моите или твоите родители да живеят.

Ето какво се случва в Китай https://www.capital.bg/politika_i_ikono ... KZC9cUiReg

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Корона вирус covid-19

#22

Мнение от Спиридон » 19 мар 2020 10:28

Интересно инфо, също и въпроси от човека, който е бил в Китай по време на карантината.

Ама аз мога да задам и други:
Китай има огромни излишъци и може да си позволи част от икономиката им да не работи известно време. При нас дали е така? И кой ще генерира приходи за здравната ни система, която тепърва ще го закъсва.
Колко хора имат финансови резерви да изкарат няколко (колко няколко не е ясно) месеца без доходи? Правителството вече каза, че няма да отлага дори и данъци, "за да не се увеличавала междуфирмената задлъжнялост". ?? Т.е. бедните собственици на фирмите за чистота да не го закъсат с джобните.

Китайците не мрънкали - ми като може да изчезнеш без следа, а имаш семейство, не мрънкаш. Защо ли в Китай ютуб е блокиран и има цензура на целия нет. Китай са пренаселени и имат огромни кошери за градове и фабрики. София е малко селце на фона на това.

Това за конспирацията на производителите на маски е пълна глупост и няма какво да го оборва. Едни хора вече си напазаруваха акции на фирми, които се котират високо в момента, защото знаеха предварително, после (ама това после пак само те ще знаят кога точно е) ще си напазаруват акции на фирми, които се сриват в момента (напр. авиокомпании). После ще раздават заеми за възстановяване, една значителна част от които ще влязат в джобовете на техните слуги и подлоги, но ще връщаме ние. И т.н. Аз лично много се надявам нещата да приключат с финансовия обир, ама дали?

Интересно защо докторите, които са специалисти по заразни болести са на различно мнение от кризисния щаб? И кой е начело на този щаб - военен хирург, който първо ни обясняваше, че няма проблеми, а след няколко дни излезе да ни се кара, че не взимаме нещата насериозно, а то идвал апокалипсис. Кога прояви некомпетентност? Или получиха информация от "разработчика", която скриха? Изобщо на хирурзите мотото е "първо режи, после виж какво е". За военните даже и не отварям дума.

Това, че 70% ще се заразят, не означава, че всички ще се разболеят. Точно това обясняват, че усложненията са при около 5% от инфектираните, а огромната част от тези 70% дори нямат симптоми и въобще не се налага да влизат в болница, където да отнемат и от без това оскъдните ресурси.
Правителството сега ни вменява вина за възрастните, а преди какво правеше за тях? Какъв е проблемът да се направи всичко възможно на тях да не им се налага да излизат и да влизат в контакт с други, а по-младите да осигуряват средствата за справяне с болестта. В държавната администрация на много места е пълен хаос и имитация на дейност (отделно некомпетентност, а седнали да се карат на "населението".

А другите нелекувани болести, спада на имунитета, заради ограниченията, липсата на витамин Д, заради липсата на време на слънце, мизерията, която ще дойде после (няма да ми стигне място да изброявам всички последствия) дали няма да убият повече хора в крайна сметка? Някой от отговорните въобще направи ли подобна сметка или това е част от плана?
Що за простотия е да не можеш да отидеш сред природата, а да трябва да кесиш у дома?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Корона вирус covid-19

#23

Мнение от hyparh » 19 мар 2020 12:06

Спиридон написа:
19 мар 2020 10:28
Що за простотия е да не можеш да отидеш сред природата, а да трябва да кесиш у дома?
А, е тук вече могат да ме хванат за дедовия :)) Не съм чул да го казват, но явно са го направили в някакъв момент. Кой ще ме спре (и с какво право) да хвана гората или полето, където няма никой или ако има, то се пада примерно 1 човек на 500 кв. метра?
Аз също мислех да спомена витамин D :) Чакай да направя и аз една призовка като тези по TV :)) ... Сега, при това прекрасно време, което ще трае до събота включително, излизайте сред природата - гора, поле, планина - намерете си уединено местенце на завет и слънце. Открийте повече гола плът (става и по къс ръкав) и се напичайте примерно за час-час и половина. Това ще генерира големи количества витамин D в най-чист вид, укрепващ организма. Може да се комбинира и с лека медитация - направете една серия от 10-20 или колкото искате бавни и дълбоки вдишвания и издишвания за зареждане на дробовете с повече прана. Най-добре е да се направят и няколко леки тай-чи или чи-гун упражнения за качествено раздвижване на енергията.
В краен случай слънце може да се събира и от терасата :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Корона вирус covid-19

#24

Мнение от Philip » 20 мар 2020 07:53

Ами - да си кажа и аз 🙂
Знаете, че за мен всичко в света са причини и следствия.
Та - ето. Причината вирус и следствията от моята гледна точка 🙂
Като реалист - оптимист 😂 - първо - най-доброто следствие 🙂
***
Цялото общество, по целия свят, най-накрая излезе от матрицата, в която беше вкарвано десетки години.
На много им се наложи за първи път да осъзнаят и преосмислят приоритетите на живота си.
А това е чудесно!
До момента не се сещах за причина, която може да промени рязко мисленето на хората по целия свят.
Сега се оказа, че било възможно да има такава и то тя се случи 🙂
***
Общата промяна на енергията става прекрасна ❤️
***
Иначе, този вирус и реакцията към него в света си е странна птица 😂
Като брой заразени и починали - не му достига дори и да се обяви епидемия, а камо ли пандемия.
Е да, ама - не. Обявена е.
В началото и аз ритах, ама осъзнах, че има нещо при него, което е различно от всички останали грипове. - Умират лекари! И то млади! И то въпреки мерките, които вземат.
Така че - Да! Различен е!
***
Та - дайте да се възползваме максимално от различните условия, в които попаднахме, да се радваме на семействата си, близките и животинките си, и да извлечем максимума добро от тази ситуация! 🙂❤️
***
❤️❤️❤️И - Честита Пролет! ❤️❤️❤️
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Корона вирус covid-19

#25

Мнение от icrow » 20 мар 2020 08:56

Това наистина е добре. Обаче идеята на цялата тази истерия е друга и май идват доста кофти времена! Но пък ако хората наистина излязат от матрицата, може и да се обърнат нещата :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Корона вирус covid-19

#26

Мнение от hyparh » 20 мар 2020 10:28

Да, това е най-големият положителен аспект - "сръгване в хълбоците" да се поокопити и осъзнае малко повече общата маса, излизайки от релсите на обикновеното ежедневие (т.е. матрицата), в които е вкарана. Това е софт вариант, който е за предпочитане наистина. Щото може и хард вариант (или хард рестарт :))) под формата на глобален апокалипсис в истинския смисъл на думата.

Да си стои човек вкъщи и да се самоусъвършенства в някакви аспекти, не е никак лоша идея, нооо трябва да има и някаква издръжка :) Някои фирми пуснаха временно кепенците и не се знае кога пак ще ги вдигнат. Т.е. съобразяват се с наложеното извънредно положение и ще продължат работа след отменянето му. За който е на нормален трудов договор, предполагам целият този период ще бъде изплатен като болнични. Обаче за граждански договор (на какъвто съм аз в момента) няма такава опция - там е или работиш и ти плащат, или не работиш и не получаваш нищо. Няма отпуски или болнични. Ако не отменят положението до 13-ти април (или хайде до след великденските празници), ща не ща, временно ще трябва да се върна към старата ми работа с нощните смени :(
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Корона вирус covid-19

#27

Мнение от icrow » 20 мар 2020 11:11

Лошо! Може би по добре веднага да предприемеш някакви мерки! Не мисля че ще приключи за месец това. Ако се проточи много вероятно ще се почнат протести граждански неподчинения грабежи и вероятно ще отменят карантината. Или просто ще стане гражданска война, каквато може би е идеята :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Корона вирус covid-19

#28

Мнение от hyparh » 20 мар 2020 11:35

Още го обмислям... Принципно с едно телефонно обаждане мога да почна в най-кратък срок в старата работа, че там винаги търсят хора. От друга страна съм обещал на текущия работодател, че ще съм на линия щом фирмата възобнови работа... Там работа има и новото звено, което няколко души изграждаме тепърва ще се развива, даже търсят още хора. Но това съм го казал при положение, че извънредното трае около месец...
Трета фирма, към която също имаше шанс да ме приемат в най-скоро време, също е затворила до отмяна на положението.

Принципно мога да изчакам до около 20-ти април без никакви проблеми, но за след това вече ще е необходимо да се почне нещо.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Корона вирус covid-19

#29

Мнение от Спиридон » 21 мар 2020 15:04

icrow написа:
20 мар 2020 11:11
Не мисля че ще приключи за месец това. Ако се проточи много вероятно ще се почнат протести граждански неподчинения грабежи и вероятно ще отменят карантината. Или просто ще стане гражданска война, каквато може би е идеята
Натам ги водят нещата. И тогава ще се появи някой, който да въведе "ред", защото "хората така искат". Само,че някои горе си въобразяват, че ще запазят досегашните си привилегии и имат имунитет срещу тълпата.
Philip написа:
20 мар 2020 07:53
Цялото общество, по целия свят, най-накрая излезе от матрицата, в която беше вкарвано десетки години.
Съжалявам, ама аз виждам точно обратното - поставиха хората под домашен арест и им спускат информация каквато си решат - баш матрица. Не, че преди не беше същото с информацията, но поне имаше повече свидетели, сега и това няма.
Откъде например да е сигурно, че в Италия става каквото показват - съвсем спокойно умрелите могат да са 3 пъти повече или 3 пъти по-малко. А доколкото познавам някои национални особености на италианците, няма да се учудя, ако се окаже, че представят всички смъртни случаи за коронавирус + още драма. Имам познати, които казват, че имат роднини в Италия - действително имало много смъртни случаи. Как разбраха, питам - ами по телевизията, защото са затворени у дома.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Корона вирус covid-19

#30

Мнение от Philip » 21 мар 2020 17:00

Гледаме нещата с различни очи :)
Никога до момента не се е случвало такова огромно количество хора да са откъснати от ежедневието си, в което постоянно ги водят за носа.
И много от тях сега се събуждат от матрицата, в която ги вкарва всичко околно - пари - покупки, пари - покупки, ...За първи път атмосферата на Земята се изчиства до такава степен от десетки години насам.
...И много осъзнават колко по-важни и ценни неща има около тях.

***
А кой на каква информация дава ухо е съвсем друг въпрос :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Други”