Корона вирус covid-19

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Корона вирус covid-19

#101

Мнение от Philip » 24 фев 2021 05:41

Не разбирам хората, които си ги поставят.
...Поглеждаш логично... И виждаш, че смъртността при рекламирания грип е напълно сравнима със сезонните грипове. ...Разликата е, че за единия се издирват болни, а при другия гледат да ги намалят, че да не си развалят статистиките :))
...А и никога не бих искал да се чувствам като домат примерно или друго ГМО растение или животно. ...Щото такива са повечето ваксини - променят нормалната ти структура.
...Та тъй де. Който се страхува повече отколкото мисли - се видоизменя :)) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Akaro
Мнения: 53
Регистриран: 06 фев 2019 19:34

Re: Корона вирус covid-19

#102

Мнение от Akaro » 24 фев 2021 08:43

...Та тъй де. Който се страхува повече отколкото мисли - се видоизменя :)) Hola
Много точно казано. Параноята е голяма болест.
Дали ще умреш от ваксина или от вирус е все едно.
И аз не ги разбирам и антиваксарите и тези който са за ваксините.
Wub

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Корона вирус covid-19

#103

Мнение от Спиридон » 24 фев 2021 08:48

Акаро,
Глупости на търкалета. Затрил баркода. Баркодът ще те прати на същия линк, който е написан и в явен вид, просто е за по-мързеливи. Логото и всичко друго си стои.
За всяко нещо има причина и/или мотив. Ако не го осъзнаваш и не можеш да намериш такъв за постъпките си, значи .... всъщност в такъв случай няма смисъл да обяснявам, защото няма да разбереш. Другият вариант е да си наясно (от поведението ти ми изглежда по-вероятно да е така), но да го криеш. Кога някой си крие мотивите?
Хайде, ти като не казваш (или не знаеш), да видим възможностите.
Каква полезна информация за другите даваш с поста си? Никаква - някой си се е ваксинирал. Или пък просто споделяш (напълно достатъчна причина между другото)? Ама гледам, че сам си се похвалил Up! ), т.е. искаш да се похвалиш, че си ваксиниран ли? Защо ли някой трябва да го вълнува факта на ваксинирането на някой анонимен или смяташ, че ставаш нещо повече като си ваксиниран? Или е най-банална агитация? Или търсиш някой да подеме в същия тон, защото и ти не си сигурен в това, което си направил, та да ти е по-спокойно?
Ако имаш някакво друго обяснение, давай. Ако искаш да споделяш, де.
Щях да го приема като напълно нормално и редно, ако беше казал дори само нещо като: ами смятам, че е много добре човек да се ваксинира.
Аз не смятам така, ама моето мнение и избор са си мои и за някой друг може да не е най-удачния избор. Всеки си решава сам и преценява кои последици (от всеки избор има такива) предпочита.
Не смятам да го трия. Всеки има глава, за да преценява и решава. Ако не иска, пак си е негово право и избор.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Корона вирус covid-19

#104

Мнение от icrow » 24 фев 2021 21:36

-Докторе, след ваксината ще мога ли да свиря на тромбон?
- Разбира се че ще можеш!
- Егати яката ваксина! Преди не можех!
:))
Аз не мога да разбера. Ваксиниран пак може да се разболееш. Пазелате уж 3 до 6 месеца. И за какво трябва да се слага, след като почти не върши работа? И това ако приемем, че единственето което прави е да се бори с този опредлен вирус.
За това, че те задължават и все повече ще те задължават да се ваксинираш, да не говорим. Масово агетиране! Триене на постове от соц мрежите, които се говори лошо за милия вирус и ваксината !?!
Аз също го карах края на годината. Нито жена ми се разболя нито никой от 20те колеги в офиса и десетки около мен не се разболяха. Колегата с който работя се разболя заедно с мен. Същото никой от семейството му и близки не се разболя. Въздушно-капков?? От човек на човек??? olele

Сега усещам как ще бъда осъден, че не съм се заврял в къщи за две седмици. 1ke
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Корона вирус covid-19

#105

Мнение от hyparh » 24 фев 2021 23:04

Докато го карах не мина и ден, в който да не съм се чудил от къде съм го пипнал. По коледните и новогодишни празници имах контакт с 4-5 човека от приятелския кръг (освен със семейството). Няколко дни след НГ се разболях и никой друг от обкръжението не разви каквито и да било симптоми, въпреки че сме били заедно предните дни. Един, хайде двама да го изкарат безсимптомно, но 7 души?
До сега не мога да си го обясня. Вирусът сякаш действа доста избирателно и е твърде далеч от силно заразен.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Корона вирус covid-19

#106

Мнение от Philip » 25 фев 2021 05:11

И аз смятам, че го изкарах преди месеци, но дали е така - неизвестно :))
Мой колега гледа цялото домочадие - съпруга, майка ѝ, баща ѝ, брат ѝ, както и неговите родители, които го изкараха много тежко. Двама от тях - и в болница. Майка ѝ (с много тежки симптоми и в болница), не даде и една положителна проба докато се оправи. Всичките ѝ бяха отрицателни А той така и не го пипна. Няма дори и антитела след всичко това.
***
Нещо със "заразяването" и боледуването не е така, както ни дърдорят Wonky
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Корона вирус covid-19

#107

Мнение от Philip » 25 фев 2021 05:20

И още нещо.
Определено лично аз виждам връзка - увеличаване на случаите в дните след като от цяла България излязат снимки на плътно небе със следи от преминаващите самолети - всъщност - след разпръскване на нещо си, което става видимо от тях.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Корона вирус covid-19

#108

Мнение от icrow » 25 фев 2021 07:31

За мен на определени места се пръска но локално. Щом с колегата се разболяхме заедно а него го виждам болен за втори път за 5г. Другото което прави впечатлене е че трудно се повлиява от честотното лечение. Поне при мен. Дори си мисля че все още вируса не е премахнат на 100%. Ако изобщо е вирус.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Корона вирус covid-19

#109

Мнение от Спиридон » 25 фев 2021 10:20

Интересно, че на мой приятел се е разболял баща му (тестван позитивен), който е на легло от години. С него са контактували единствено съпругата и сина му, но и двамата са без никакви симптоми и с отрицателни тестове, заради което не ги пускат като придружаващи лица в болницата при бащата да се грижат за него, защото там са му позарязали другите поддържащи лечения. Ако били позитивни, тогава можело. olele

П.С. Моите наблюдения са, че запер и сребърна вода , както и инхалации повлияват добре, но ефектът не е много дълготраен. Все пак "дават глътка въздух" на тялото в борбата с вируса.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Akaro
Мнения: 53
Регистриран: 06 фев 2019 19:34

Re: Корона вирус covid-19

#110

Мнение от Akaro » 25 фев 2021 18:41

Спиридон написа:
24 фев 2021 08:48
Акаро,
Глупости на търкалета. Затрил баркода. Баркодът ще те прати на същия линк, който е написан и в явен вид, просто е за по-мързеливи. Логото и всичко друго си стои.
За всяко нещо има причина и/или мотив. Ако не го осъзнаваш и не можеш да намериш такъв за постъпките си, значи .... всъщност в такъв случай няма смисъл да обяснявам, защото няма да разбереш. Другият вариант е да си наясно (от поведението ти ми изглежда по-вероятно да е така), но да го криеш. Кога някой си крие мотивите?
Хайде, ти като не казваш (или не знаеш), да видим възможностите.
Каква полезна информация за другите даваш с поста си? Никаква - някой си се е ваксинирал. Или пък просто споделяш (напълно достатъчна причина между другото)? Ама гледам, че сам си се похвалил Up! ), т.е. искаш да се похвалиш, че си ваксиниран ли? Защо ли някой трябва да го вълнува факта на ваксинирането на някой анонимен или смяташ, че ставаш нещо повече като си ваксиниран? Или е най-банална агитация? Или търсиш някой да подеме в същия тон, защото и ти не си сигурен в това, което си направил, та да ти е по-спокойно?
Ако имаш някакво друго обяснение, давай. Ако искаш да споделяш, де.
Щях да го приема като напълно нормално и редно, ако беше казал дори само нещо като: ами смятам, че е много добре човек да се ваксинира.
Аз не смятам така, ама моето мнение и избор са си мои и за някой друг може да не е най-удачния избор. Всеки си решава сам и преценява кои последици (от всеки избор има такива) предпочита.
Не смятам да го трия. Всеки има глава, за да преценява и решава. Ако не иска, пак си е негово право и избор.
:))

Ама живна малко форума, а?

Отговори

Върни се в “Други”