Други - Конкурс за имена

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Други - Конкурс за имена

#1

Мнение от Спиридон » 25 ное 2014 16:43

Предлагам следния конкурс :) - да се измислят подходящи и добре звучащи имена на двата вида од (оргонна) енергия (респ. енергийни вихри) - съграждаща и разграждаща, подобни на китайските ян и ин, които имена да не са натоварени със смисъла на положителен (схващан автоматично от съзнанието при мнозинството като полезен, добър, правилен) и отрицателен (съотв. вреден, лош, неправилен) или ляво и дясно (съотв. обратно и по часовниковата стрелка), които зависят от посоката на гледане - от източника към обекта или обратно, за да не се налага постоянно да се обясняваме помежду си и на всеки новоприсъединил се кой откъде гледа, на кое вика ляво, дясно и т.н.
Ян и ин според мен също не са лоши, но пък са натоварени с азиатските разбирания.

Надявам се, че има консенсус, че:
изходящо (т.е. гледано от източника) по посока обратна на часовниковата стрелка = входящо (гледано откъм обекта) по посока на часовниковата стрелка
изходящо по часовниковата стрелка = входящо обратно на часовниковата стрелка

тъй като тук нещата опират до проста геометрия, а не до предпочитания.

Ако правилно съм разбрал, първото е съграждащо (ян), а второто разграждащо (ин). Ако и аз не съм разбрал покрай многото опити, мерения и уточнявания, моля Филип или icrow, направо да изтрият този абзац, за да не въвежда в заблуждение и други и да уточнят вярното.

Предложилият най-добрия вариант, получава .... Cuz_clapping Worship ... предлагайте вие. :)
Надявам се, че това ще е забавно упражнение за включилите се и няма да се стига до спорове, кавги, подмятания и лични нападки No .
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Конкурс за имена

#2

Мнение от icrow » 25 ное 2014 20:43

Стефанчо, нещо обърка раздела с "Смях и гъдел" Моля те коригирай си мнението. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

stefan4o

Re: Конкурс за имена

#3

Мнение от stefan4o » 25 ное 2014 22:55

Сега сериозното ми предложение. Не зная в българския език дали има по-подходящи думи от съграждаща и разграждаща. Не мисля, че е неправилно да се наричат така, но има доста по-запознати от мен, може да бъркам Beer

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Конкурс за имена

#4

Мнение от Спиридон » 25 ное 2014 23:17

Съграждаща и разграждаща не бяха предложения от мен за имена, а само опит да разгранича 2-те страни на едно и също нещо по най-ненатоварващия съзнанието начин. Надявам се заедно да намерим много по-подходящи от тях било имена, било съкращения.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Конкурс за имена

#5

Мнение от Philip » 25 ное 2014 23:34

Конкурс ми звучи много ...конкурсно :)
Ама така да бъде.
По мое мнение едната твори физическия свят, а другата го поддържа в действащо състояние.
...Но това не са имена :))

***
Аз лично мисля да приема при уточняване на нещо гледната точка на Айкроу. - Гледаме и говорим ОТ страната на обекта на въздействие - т.е. - КЪМ изхода на устройството.
При това положение:
Дясно въртене - положително
Ляво въртене - отрицателно

До момента винаги съм говорел за въртене, гледано откъм входа на устройството.
Приключвам с този поглед :))
Така тук няма да стават повече обърквания :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Конкурс за имена

#6

Мнение от Спиридон » 25 ное 2014 23:51

Philip написа:Конкурс ми звучи много ...конкурсно :)
Идеята беше да погъделичкаме творческото мислене, интуиция, кой каквото ползва. Пък най-лесното е да се смени заглавието на темата, ако трябва. :)
Philip написа:Гледаме и говорим ОТ страната на обекта на въздействие - т.е. - КЪМ изхода на устройството.
При това положение:
Дясно въртене - положително
Ляво въртене - отрицателно
Гледай ти, вдянал съм бил тоз път. Dance1 Dance
Ама, пак опряхме до положително и отрицателно, дето уж от тях бягахме.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Конкурс за имена

#7

Мнение от icrow » 25 ное 2014 23:56

А защо бягаме? :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Конкурс за имена

#8

Мнение от Спиридон » 26 ное 2014 00:19

За да не ни хванат :)) ... тези думички.
Явно на теб ти е по-лесно да се освобождаваш от втълпени чужди схващания и егрегори (ако въобще съм разбрал правилно смисъла на тази дума), ама за повечето хора (вкл. моя милост) не е толкова лесно. Та затова.
Предполагам, че от някаква степен на свобода на съзнанието нагоре думите не са толкова важни, но под това ниво хич не са безобидни.

П.С. Филипе, говорил съм с хора дето на въртене по часовника викат ляво, защото като го гледаш часовника между 3 и 9 часа, посоката на въртене на стрелките била наляво. Та и ляво и дясно за въртене не са еднозначни за всички. Не споря, само обяснявам защо използвах "по часовника" и "обратно на часовника". Иначе мисля, че тук стана ясно кои посоки имаш предвид.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Bob

Re: Конкурс за имена

#9

Мнение от Bob » 26 ное 2014 08:53

Добре, а какво ще кажете за простите срички:

ЗАР за положителното или ЗА
РАЗ за отрицателното или РА

В общи линии не виждам смисъл от измислянето на тези имена, но щом сте решили. :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Конкурс за имена

#10

Мнение от Philip » 27 ное 2014 06:29

Айкроу,
и на мен ми се иска да не ползвам положителна и отрицателна, заради обърквания.
Снощи, като копвах цитати от написаното от Райхенбах от форума, забелязах той пък за какво използва положително и отрицателно:
"Од характеристики
Слънчева светлина, разложена от стъклена призма –
Червен спектър - Неприятната и дразнеща „жега"
„зловещо клаустрофобично" усещане, но не и мускулни спазми.
Виолетов спектър - Живителната сила била открита във виолетовия спектър. Пациентите се чувствали изпълнени с повече сили и жизненост
виолетова енергия од от слънчевата светлина можела да се запазва в лайденски стъкленици много дълго време. Од е в състояние да прониква и в тъканите на човешкото тяло.
Червените дразнения били потушавани от виолетовите и обратно.
Райхенбах дал стойности на отделните части от спектъра - негативна за виолетовата и позитивна за червената.
Слънчевата светлина съдържала предимно негативни стойности, докато при лунната повече били позитивните. Полярностите на од били като хранителни вещества и в зависимост от собствения си недостиг, различните хора предпочитали енергията от различните части на спектъра.
"
...Аз се обърквам с тези положителни и отрицателни докато си ги преведа така, както ги ползваме тук, та какво остава за човек, който тепърва навлиза.

***

Боб, много хазартен този ЗАР :)) - Пак има асоциация.
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Други”