Други - Нова ера за Земята!!!

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Други - Нова ера за Земята!!!

#1

Мнение от Philip » 02 дек 2014 11:23

:) :) :) Мога само да бъда щастлив!!! :) :) :)

http://www.styleglassbg.com/wordpress/?p=1941
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Нова ера за Земята!!!

#2

Мнение от ivchak » 02 дек 2014 18:17

С английският съм на "Вие" и почти нищо не разбрах :) Но понеже съм доста мнителен на такива теми бих казал , че това е поредният американски "кьор фишек" . Ето няколко причини поради които мисля , че е рано да се радваме(само споделям като мнение и не желая да споря с никой Hush )
1.Не мисля, че най богатите хора в света които държат нефтеният бизнес ще се откажат от печалбите си и ще разрешат на който си иска да бъде енергийно независим(ако това "откритие" може всеки да си го купи и да си произвежда евтина енергия- говоря на държавно и фирмено ниво).
2.Някъде по руските сайтове също бяха писали, че са направили студен ядрен синтез , ама изглежда и там нещата са главно приказки(а и да не са приказки поради горните причини и там всичко се покрива)
3.Свалянето на цените на нефтопродуктите в света според мен е единствено с цел да ударят финансово руснаците . Предполагам , че след няколко месеца като се направят сметките(дали е имало полза от това сваляне на цените в борбата с Русия)и ако е нямало ,цените ще скочат повече от колкото бяха до скоро, за да си избият загубите.
4.Дори тази технология(откритие) да е истинска и приложима за масово производство отново тези хора ще бъдат монополисти(ще си измислят закони) , ще държат производството в техни ръце и цените на енергията няма да се намалят, а дори може и да се увеличи "защото ще бъде ЕКО". За нас ще остане само радостта , че ще дишаме по-чист въздух :)) .
ДАНО ГРЕША Dash Dash Dash

Slav

Re: Нова ера за Земята!!!

#3

Мнение от Slav » 02 дек 2014 18:32

Аз също доста се зарадвах на новината.

В крайна сметка от нас зависи как ще се използват новите технологии, нали ?
Мисълта ми е, че не е задължително да е за лошо :)

А и нещо друго си мисля - Русия нали е достатъчно силна, за да си позволи "лукса" да вкара алтернативен източник на енергия на световната сцена, който да бъде по-безвреден или направо безвреден за околната среда + другото предимство да е по-евтин. Въпроса е защо не се осмелява да го направи досега ? Или и тя има интерес фосилните горива да господстват? Може би е по-скоро второто ;)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Нова ера за Земята!!!

#4

Мнение от icrow » 02 дек 2014 19:22

Цялата тази работа понамирисва. :)) По скоро е нещо, като залъгалка на тези които търсят свободна енергия. Нещо което пак може да се контролира от властта, но все пак е нещо ново. Ако я нямаше тази подкрепа от САЩ щеше да е по обнадеждаващо.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Нова ера за Земята!!!

#5

Мнение от ivchak » 02 дек 2014 20:15

Здравейте колеги, никак не ми се иска да споря с някого или да вземам страна в световната политика , но:
Слав - какво стана с мошеника(според мен) Каше или Кеше -и двете ми звучат като дай ми парите си :)) Всяка една технология(пише го в древните книги, митове и легенди) се е използвала меко казано "не за добро". Не виждам причина това да се е променило и в днешно време Down . За да се промени нещо трябва да се промени мисленето на хората защото там е силата(както казват джедаите). За близките две години след 12-12-12г. не виждам особена промяна в мисленето на хората въпреки усилията на доста хора да отворят съзнанието на ближните си .Както и по-рано сега повечето хора си казват(и действат така) -аз да съм добре пък другите да го ......Прав си като казваш, че от нас зависи - но "нас" сме много малко за сега. Това за съжаление е факт и фактите го доказват - само един пример - изключително лесното манипулиране на хората(главно следствие на държавната политика в почти всички държави) с цел облага на определен кръг от хора .............Нещата са страшно много за да ги разискваме тук -, а и това не е задачата на този форум. Down
Айкроу - Русия е достатъчно силна и вероятно има технологии , но и "тя има интерес фосилните горива да господстват" както казваш защото и там командват едни "хора". Мислиш ли че господарите на Обама и Путин са различни ?
Ако от тях(Обама и Путин) зависеше нещо светът(Земята) щеше да е едно по-хубаво място за живеене , но и те са само пионки.
Колеги - ако нещо революционно е направено за доброто на всички хора на земята , то би трябвало да е публикувано в интернет с всички подробности и да не се крие зад "фирмена тайна или патент" - иначе нещата винаги са съмнителни. Хора които се крият зад "фирмена тайна или патент" мислят главно за себе си и трудно може да очакваш безкористна помощ от такива хора.
Извинете за словоизлиянието , но уж бях казал че не искам да влизам в спорове . Ако някой иска да разискваме темата, да пише на лични , че вероятно на Фил му се вдигна температурата.(Фил - извинявай - но ако мислиш , че това е спам и излишни приказки спокойно можеш да го изтриеш - няма да се сърдя :)) )

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Нова ера за Земята!!!

#6

Мнение от icrow » 02 дек 2014 20:28

Напълно съгласен съм с теб! Само това за фосилните горива не го казах аз а Слав :) А за свободното откриване в интернет си е сложна работа. :)) То колко исторически открития има там, като например онзи разклонител с пиезо кристала и тн. :)) Истината е че на днешното човечество няма да му дойде акъла никога! Най малкото защото изобщо не предполага къде да го търси. В общи линии си вървим към края предсказан преди хиляди години и нищо не ни отклонява от заветната цел. :) Мисля, че са полезни последните постове по темата и не трябва да се трият. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Нова ера за Земята!!!

#7

Мнение от ivchak » 02 дек 2014 20:57

Айкроу , за съжаление е така, но малко искам да преинача казаното от теб , че хората не знаят къде да търсят истината. Много добре знаят(поне повечето),но е по лесно да живеят като паразити на чужд гръб.
Спирам до тук. Бъдете здрави и успех !! Beer

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Нова ера за Земята!!!

#8

Мнение от Philip » 02 дек 2014 21:05

И по моите разбирания са полезни :)

...Да си разкажа и аз как виждам нещата :))

Още през осемдесетте години имаше изследвания и сметки, че нефта ще привърши към 2015 година (тогава това време ми се виждаше някъде далече в недостижимото бъдеще :)) ) Междувременно откриха нови находища, измислиха убийствените технологии за шистовия газ и какво ли не още. Така че времето за свършване на този тип горива се поотдалечи малко. Така че
1. - имаме привършващ енергиен източник, доход на пари за притежаващите кладенците, който скоро ще свърши.
2. Колкото и да си тъпоумен и алчен, си даваш сметка, че температурата, която идва от изгарянето на всеки грам такова гориво не би се проявила в Природата иначе. Да не говорим за свързването и намаляването на кислорода при горенето и получаваните в плюс отровни газове.
3. Нужда от нов източник на финанси след приключването наистина на нефта (освен войните, а пък и за да се водят те са нужни общоизвестни и признати източници на енергия)
4. За момента все още "големите" източници на нефт остават в териториите на Руската федерация. Така че ако не се смени основния източник на енергия, Русия ще диктува условията, а не е малка държава, в която да може да бъде въведена "демокрацията".
5. От няколко години Русия започна да използва енергийния лост и да изнудва зависимите.

Така че "историческите условия" изискват решение :))
Явно решението е това - една от малкото енергийни технологии, които използват и "редкоземлени" елементи и имат нужда от замяна на "ядрото"
Пускайки я на "бял свят" се бележат няколко точки наведнъж.
1. Русия предлага в момента на Китай евтин нефт и газ, а щатите - нова технология, много по-евтина от руското предложение. Колкото и да са КНДР :)) , страната е голяма и стремително развиваща се, и всеки юан е от значение.
2. За няколко следващи години тази технология ще стане основна за получаване на енергия и този, който държи патента - ще е диктуващия положението.
3. Пред лицето на немислещия свят, САЩ отново ще са на върха на вълната и ще са тези, които "мислят и решават" световно наболелите въпроси с екологията и демокрацията :)) .
И още нещица, които в момента и аз не прозирам :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Нова ера за Земята!!!

#9

Мнение от Philip » 02 дек 2014 21:11

Та - няма огън без дим :))
Който трябва, вече се е нагушкал с мини, от които се вадят тези елементи;
Който е хванат натясно и няма подобно решение - се отказва от дългосрочни инвестициии за досегашните енергийни източници, че да не затъне съвсем (примерно разни потоци - сини, южни и тем подобни :)) )

Сега очаквам Русия да извади подобна технология , а и шейховете няма да закъснеят :))
Така че на Земята започва нова ера :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Нова ера за Земята!!!

#10

Мнение от icrow » 02 дек 2014 21:18

Дам, въпроса е ние българите какво място ще заемем в тази нова ера.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”