Електроника/ Електротехника

Ремонти, строителство, поправки и всичко, което може да ни се наложи да правим вкъщи. Проекти, идеи и съвети.
Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Електроника/ Електротехника

#21

Мнение от hyparh » 13 дек 2016 20:52

Привет jo64o, и добре дошъл :) Благодаря за съвета, но вече я навихме Phil24 Днес им ударих трети слой лак и на двете, май ще има и за още едно минаване. Трудната част по изработката мина :)
Забелязах, че наскоро пристигналия ми бобинажен проводник е малко по-дебел от стария, с който навивахме първата бобина. Поръчах го да бъде 0,3мм. и наистина е толкова, но без изолацията. С нея е 0,35мм. А предишния пак го поръчвах да е 0,3мм., но е толкова с изолацията (явно там така са го измерили - той беше от друга фирма), съответно без нея е малко по-тънък. Крайният резултат е 266 ома за намотката с по-тънкия и 160 ома за другата, при еднаква дължина на бобините (1 метър и няколко милиметра). Но, доколкото разбирам от описанията на автора на съответния патент, това не е фатално и пак трябва да работи системата.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Електроника/ Електротехника

#22

Мнение от hyparh » 26 дек 2016 15:10

Искам да попитам може ли един диод да бъде защитен чрез съпротивление, вързано успоредно към него? Става въпрос за HV DC захранване, което използвам съвместно с разрядник, но се опасявам, че диода няма да издържи дълго на такива импулси, макар, че засега Ок, но мисля да сложа един малък въртящ разрядник, който ще увеличи натоварването върху му.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Електроника/ Електротехника

#23

Мнение от pipilica » 27 дек 2016 00:32

Успоредно имаш предвид паралелно, няма да помогне на диода, по-добре още един диод паралелно на първия ако претоварването е по ток и последователно ако претоварването е по напрежение.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Електроника/ Електротехника

#24

Мнение от hyparh » 27 дек 2016 07:14

Гледам този, който ползвам, е 12kV/350mA (за микровълнова). Напрежението със сигурност ще го държи, но нямам представа какъв пиков ампераж се получава при разрядите. Може да навържа една верига от 1N4007.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Електроника/ Електротехника

#25

Мнение от icrow » 27 дек 2016 12:34

За пиковете вържи един керамичен кондер успоредно.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Електроника/ Електротехника

#26

Мнение от hyparh » 27 дек 2016 13:07

1aha Знаех си аз, че вързваха нещо успоредно към тях, ама не бях сигурен точно какво. Беше отдавна и сега не мога да го открия, но ставаше въпрос за един теслов траф (няколко киловата), работещ в DC резонанс с дълги вериги от диоди, към всеки от който беше вързан някакъв елемент успоредно за защита и явно са били точно кондерчета.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Електроника/ Електротехника

#27

Мнение от hyparh » 15 яну 2017 22:34

Пристигна ми универсалната платка Dance1 С нея схемите се редят бързо и лесно, и най-важното човек не трябва да включва поялника и да стои в студения гараж :)

Сега пробвам ето тази схема за тестване на 555 таймери:
FDYJNEVFNNK6UBY.MEDIUM.png
Със синьо съм отбелязал какво съм добавил към схемата и стойностите на моите елементи. Оригиналът е тук: http://www.instructables.com/id/A-fairl ... /?ALLSTEPS
При закачане на говорителче се чува пукот само докато се закача/откача. При вързване на LED с подходящ резистор преди него, той свети постоянно (а доколкото разбирам трябва да мига?). В инструкциите човекът е посочил, че използва и потенциометър, макар и да не го е отбелязал на схемата.

"Once you have all the parts soldered in, and have tested the circuit. You can add the Pot. inline ie in series with, R1 or R2 (I used R1 so I could adjust the duty cycle as I wished)."

Тук не разбирам какво точно има предвид... Че може да се добави пот последователно на R1 и R2 или, че някой от тези резистори може да се замени с пот? confus
Опитвам се да проверя дали таймера бачка коректно, че не знам дали не съм му причинил нещо при предното неуспешно използване с мосфет :))
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Електроника/ Електротехника

#28

Мнение от icrow » 15 яну 2017 23:14

Можеш и да ги оставиш, но ако ме питаш мен ги замени с потове. Разгледай схеми на flyback driver и ще се ориентираш.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Електроника/ Електротехника

#29

Мнение от hyparh » 16 яну 2017 12:22

Май ми е прецакана 555-цата. Като сложа пот и само се увеличава/намалява светлината на леда без никакво мигане, т.е. не подава сигнал, а просто постоянен ток.

Опитах и тази схема: https://www.youtube.com/watch?v=gTn_HmzXYLo
Резултатът е същия - леда свети постоянно, а грешка в схемата със сигурност няма, проверих си я няколко пъти confus: https://www.youtube.com/watch?v=uSD2kfI_o5k

Преди време си бях взел 4-5бр. 555-ци, ама явно някъде съм ги забутал и са неоткриваеми за момента, иначе лесно щеше да се провери :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Електроника/ Електротехника

#30

Мнение от icrow » 16 яну 2017 12:49

Не е сигурно. Ско работи на по висока честота като минимална ще ти зиглежда мигащо постоянно. Ти нямаше ли и честотомер? Можеш вместо диод да сложиш едно пиезо говорителче.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Домашен майстор/направи си сам”