Топлоизолация

Ремонти, строителство, поправки и всичко, което може да ни се наложи да правим вкъщи. Проекти, идеи и съвети.

Заслужава ли си да се инвестира в топлоизолация

Да
9
43%
Не
0
Няма гласове
Само ако е направена както трябва
12
57%
По добре да се инвестира в ефективно отопление
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 21

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Топлоизолация

#11

Мнение от icrow » 30 яну 2017 07:15

То за покрив\ таван дават поне 30см да е.
Някой пробвал ли е неопор за външна изолация?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Топлоизолация

#12

Мнение от Philip » 30 яну 2017 07:29

Ами щом ми стои снега върху покрива без да се топи и не прави висулки - значи и толкова ми стигат поне на мен :)
Винаги всичко може да е още по-добре, но то си има цената :)
А неопор явно е стиропор с добавка на графит. - Естествено е да постига по-добър изолационен ефект с по-малка дебелина.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Топлоизолация

#13

Мнение от Спиридон » 30 яну 2017 09:48

Само трябва да се съобрази и друго - че изолирана къщата става като термос. Влезе ли и топло през лятото, трудно излиза.
Имам приятел с отлична цялостна изолация на къщата, но си сложи големи (тип "френски") прозорци с южно изложение без сенници или стрехи. С отоплението нямаше никакви проблеми, но по едно време сметките за климатик през лятото му бяха по-големи от тези през зимата. Сега може би е взел някакви мерки. Hola
Тъст ми си сложи прозорци с двойно к-стъкло и верно през лятото не му загрява вътре, но и през зимата като има слънце не му помага.

Едит: уф, станах и аз като политиците - почвам все да се обяснявам какво съм искал да кажа.
Исках да кажа, че наред с изолацията трябва да се вземат мерки срещу прегряване през лятото. Иначе с две ръце за съобразена с конкретния случай изолация.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Топлоизолация

#14

Мнение от SPYRO » 30 яну 2017 10:04

Като човек работил термо-хидро иэолации ще кажа че всеки сантиметър до 15тия е от голяма полэа до 20тия също но по-малка
Новата къща ,външно 8см фибран , подовете 8см стиропор с най високата пресовка , таванът 3см каменна вата + 5см фибран , дограмата 5камерно ПВЦ с троен стъклопакет , малко съм се преэастраховал може би но с преспектива за бъдеще ,решението беше повлияно от експерт когато още бачках в Швейцария , а да видите там какви иэолации правят :)) двойно че и нагоре от направената от мен ,сами преценете

Bob

Re: Топлоизолация

#15

Мнение от Bob » 30 яну 2017 12:15

icrow написа:То за покрив\ таван дават поне 30см да е.
Някой пробвал ли е неопор за външна изолация?
Неопора е графитен стиропор. Като изолация е едно и също, но е по-дълготраен от стиропора. За тухла е по-добре стиропор, а за панел фибран, поне според майстори разни. :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Топлоизолация

#16

Мнение от icrow » 30 яну 2017 17:00

Aз знам какво е неопор. :)) Въпорса е че съм чувал,че някой от неопора е менте и е само боя, та за това питам за впечатления :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Топлоизолация

#17

Мнение от Bob » 30 яну 2017 17:15

Аз моя го купих навремето от топливо и като отчупиш ъгълче вътре е също сив, а бях гледал в други фирми отгоре е направо черен, но като го натиснеш и вътре е бял :)) . Истинския е светлосив, а не черен или тъмно сив и на него си пише байсеф или там еди какво си, на ментето не пише нищо, опакован е с обикновен найлон без надписи. :))

Bob

Re: Топлоизолация

#18

Мнение от Bob » 30 яну 2017 19:44

Меджу другото тази година парното при нас е много слабо. Температурата на радиаторите е 30 градуса в стаите които толим температурата е около 21 градуса, а в тази която не пускаме парно е 18 градуса. :))
Определено има някакъв ефект.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Топлоизолация

#19

Мнение от icrow » 30 яну 2017 20:50

Чудя се как може да се провери наличието на графит. :? Едвали може да се мери проводимост. Евентуално може би с високо напрежение ще светне тук там :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Топлоизолация

#20

Мнение от sheki » 10 фев 2017 20:23

:) може да пробваш с мегаом метър

Отговори

Върни се в “Домашен майстор/направи си сам”