Теории - Гребенников

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Гребенников

#191

Мнение от Philip » 04 юли 2017 19:34

Няма общо с технологията.
Наблюдавам Анализирам Променям

selecta

Re: Теории - Гребенников

#192

Мнение от selecta » 03 ное 2017 10:54

Здравейте и от мен . Нов съм във форума и за съжаление не познавам никой от вас. Бих се радвал ако коментирате формата и идеята .
Ще уточня само материалите > Най горният слой е метален , В средата е керамика , Долната част + конуса който е кух са от метал ( мед ).
Поздрави
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

selecta

Re: Теории - Гребенников

#193

Мнение от selecta » 03 ное 2017 11:23

Ето и още една снимка.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Гребенников

#194

Мнение от Philip » 03 ное 2017 13:20

Привет! :)
А какъв размер е това?
И още един въпрос - защо си избрал метал за горен?
Наблюдавам Анализирам Променям

selecta

Re: Теории - Гребенников

#195

Мнение от selecta » 04 ное 2017 00:27

Привет
Първо за размерите мога да ги кача по-късна ако някой желае. Формата е част от яйце , като всички исчисления са на базата на "златното сечение" . Това е само една от клетките на "пчелната ми пита" :) .Външната окръжност на модела е без значение в случая ... беше ми по лесно да я генерирам такава със софтуера . Мисля че е ясно че ще бъдат множество клетки в една цяла повърхност. Метала в горната част е за да завърша клетката и като кондензатор ..... знам че има много мнения по въпроса но аз го виждам така , пък и опитите ще покажат най-добре ... винаги може и без нея :) . Приемам всякакви критики . Сигурен съм че тук има хора които знаят много повече и имат опит с това .
Темата е прекрасна и се надявам да продължава да се развива.
Поздрави.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Гребенников

#196

Мнение от Philip » 04 ное 2017 05:08

Стига да успееш да го направиш достатъчно малко - би трябвало да го има ефекта.
Ще чакаме реални снимки и ще помагаме за евентуални промени и допълнения :)
Наблюдавам Анализирам Променям

bluesky

Re: Теории - Гребенников

#197

Мнение от bluesky » 04 ное 2017 05:32

Добро Утро на Всички!

"Активизирането" на тази Тема (действително прекрасна) автоматически Ме и насочи да прегледам досегашните материали назад... Бедният Дарвин - самият модел на хитиновите обвивки, за кой ли път, разби от дъно, много от постулатите му... За негово щастие, той тогава, е разполагал с такава информация, която е имал, и дори прави доста голяма крачка напред, по отношение на предшествениците си... а някъде и скок назад.
Конкретно - по последния Модел (3D), много от достъпните устройства за 3D Принтиране имат точност на стъпката няколко микрона, а наличните РЕАЛНИ размери, които могат да се "налепят" от пластичните налични материали, (пластик) имат размери от около 1 мм(2)... Дали няма да се наложи да се използва Технология, която е съизмерима с микропроцесорните технологии за "пръскане" на слоеве и "дупчене", фрезиране с лазерен лъч...? ------------ А може и да се изработи, при по-големи размери, площ тип крило и да се тества направо в аеродинамично тунелче.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Гребенников

#198

Мнение от hyparh » 04 ное 2017 07:55

Здравей selecta, дизайнът ми се струва добър :) Така получаваш асиметричен кондензатор, който може да бъде възбуден с осцилация и да започне да излъчва. Колкото по-малки са клетките - толкова по-добре (трябва ни милиметрово или субмилиметрово излъчване).
Преди време възнамерявах да боядисам ръбовете на килийките на пчелна пита с проводящ лак и в центъра на всяка да позиционирам по една карфица за централен електрод за получаване на такива излъчващи кондензатори. Този проект тогава го реализирах само наполовина (боядисването на ръбовете) и ползвах ситна метална мрежа за втори електрод, но нямаше положителен резултат.
Експериментите по платформата на ВСГ изискват голямо себеотдаване (страшно много време и опити), понеже се подрежда пъзел с доста неизвестни.
Според мен има по-голям шанс да изработим платформа тип "блатолет" или "снеголет" (като тази от рузовското водохранилище), които летят над вода в някоя от агрегатните й състояния. Водата улеснява процеса по енергийно напомпване значително, понеже е силен енергиен акумулатор и при подходящо възбуждане ще освободи импрегниращите материята левитативни енергии.

В нета има доста описания на случаи с рибари, които стават свидетели на мощни електростатични явления във водата, дори и при напълно ясно небе (без да има буря в околията). Непрестанни искри от въдиците при докосване, настръхване на косите, излитане на голямо количество корда право нагоре в небето, дори левитиране на плувката малко над водата. Тези ефекти се проявяват най-силно при плаване с алуминиева лодка.
Това са случаи на силна дезинтеграция на меките електрони от водата и освобождаване на обикновено електричество.
Така че, който си има река или езеро в близост (морето не съм сигурен дали важи заради солената вода), може да прави опити в тази насока с наелектризиране на мрежи или др. кухинни структури над водата. Зимата пък може над сняг.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

selecta

Re: Теории - Гребенников

#199

Мнение от selecta » 04 ное 2017 09:09

Добро утро на всички.
Размерите на модела са милиметрови. Намерих малка и прецизна 3D гравираща машина . Работи както с фрезери така и с лазер . Същата трябва да ми пристигне до седмица . В момента в който направя истински модел ще кача снимки ... но това ще е след около 2 седмици . До тогава единствено можем да коментираме :) .
Поздрави на всички !

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Гребенников

#200

Мнение от Philip » 22 ное 2018 06:50

Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Теории”