Теории - Joseph H. Cater

Отговори
Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Теории - Joseph H. Cater

#111

Мнение от alexyeli » 15 окт 2019 22:10

hyparh написа:
20 сеп 2019 19:51
Като схема машината е много лесна, само трябва да се намерят врътки с подходящи скали за отчитане :) Ще е интересно да се редуват различни материали в работната зона дали ще се усилят и усещат излъчванията им.
Имам въпросната машина... Тази марка в класа си от доста години е призната за една от най ефективно работещите от масово продаваните ,ако някой има конкретно питане мога да измеря или да кача снимка на устройството...стига някой да не поиска дисекция или вивисекция на машината де... :)
Spooky2_Radionics_Machine_800x.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#112

Мнение от hyparh » 15 окт 2019 23:32

Какви са ти общите впечатления от уреда? Добре ли се справя с усилването на излъчванията и наистина ли се появяват физически усещания в пръстите по време на нацелване на "резонанса" като от лепкавост или по-плътна среда?
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Теории - Joseph H. Cater

#113

Мнение от alexyeli » 16 окт 2019 01:12

Засега имам само радионичната табличка и си я настрйваме с махало или чрез едни готови таблици със стойности които могат да се смъкнат от сайта на " Berkana labs".Табличката за бърза настройка се продава отделно като екстра и се ползва предимно от хора които се занимават примерно с лечение на пациенти и им се налага често да пренастройват.Махалото е по “бавно“ иначе върши същата работа.В проект ми е да си заръчам по нататък като се “поотпусна“ малко в работата с това чудо ,че още не съм много сигурен в себе си :)) -един вид млад шофьор... Миналия месец си заръчах от алиекспрес двуканален генератор който да го захранва това чудо, че да не ми заема постоянно Раиф генератора с по дългите серий.Предпочитам да ползвам генератора с приставката за дистанционно въздействие чрез скаларни вълни.
Слагам тук отдолу като прикачен файл няколко от таблиците с готови “Presets“ просто да се видят,свободно могат да се смъкват от сайта заедно с инструкцийте.За “настрйоващата“ табличката мисля че наистина работи тъй като и във потребителския форум на Раиф генератора има доста хора които я ползват и досега не съм видял нито едно оплакване ,Дано да е читава,живот и здраве ще си я подарим за нова година,дядо Мраз да ни я тури под елхата... :) ако не ни дойде дотогава “друг акъл“ де..
Spooky-Radionics-Manual-2nd-Edition-1.pdf
Copen-Organs-Symptoms.pdf
Copen-Homoeopathic-Rates.pdf
Copen-Agricultural.pdf
Rate-Book.pdf
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#114

Мнение от hyparh » 16 окт 2019 07:24

1ty
Аз най-вероятно ще пробвам да си я конструирам сам по някое време (по оригиналната схема) - така изработеното е два пъти по-сладко за използване :) А и му знаеш чарколяците при възникнал проблем.
Успех с разучаването и споделяй при резултати Senile
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Теории - Joseph H. Cater

#115

Мнение от alexyeli » 16 окт 2019 10:55

:)
С добри резултати мога да се похваля при скаларните вълни,които също работят на подобен принцип чрез линийте на живота и са продукт на мисълта ,та затова ги споменавам в тази тема.При смяна на училището щерката се беше издокарала с остър отит и след дълга душевна борба,дали да и се намесвам по пътя " помагайки от вън", в крайна сметка семейния съвет реши, че ще се намесим но ще разясним на дет'то, какво всъщност значи като симптом отита- a именно да " не искаш да чуваш известно време околната среда,която по някаква причина ти е дошла в " повечко"(в определен момент го играеш жертва и така си спестява доста " настройки " в различната среда на новото училище) .Първо пробвахме две сесий от по 30 мин.със студения лазер директно в ушите,но резултатите бяха слаби...На третия ден положението се обостри и заложихме генетична мостра ДНК ( малка част от нокът) в излъчвателната табличка на скалара. Предварително се бяхме уточнили, че ще правим процедурата и щерката знаеше, но покрай приготовлението и настройката на апаратурата ( софт и хардуер) ми отне бая време и момата през това време отиде да се занимава с домашните от даскалото. По едно време тича развълнувана- татеее!!! засърбя ме ухото и протече....вече не ме боли и чувам!!! - да не би да си пуснал машинката?... Незнам кой беше по слисан от двама ни щото процедурите от дистанция принципно си изискват повечко време а беше минал около полвин час само.Доизкарах 2 -та часа от програмата и повече не сме повтаряли,защото настъпи пълно възстановяване,като се очистиха и двете уши.ей така " от нищото" sunny. Като лек вторичен ефект мога да отчета,че претоварихме лимфите и няколко дни след това, възлите в близост на засегнатото ухо се бяха подули леко и ги усещаше,като удивително за мен бяха очертали точната карта която следват по пътя си през зоната. :)
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#116

Мнение от hyparh » 16 окт 2019 19:19

А, това е много показателен случай Up! Принципно точно така трябва да става при информационно въздействие - нещото (в случая болестта) да се афектира бързо, ефективно и из основи, т.е. премахва се от корен :)

Не е зле да си обособим тема за Hieronymus machine в устройствата за изследване, примерно при следващ пост за нея.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Теории - Joseph H. Cater

#117

Мнение от alexyeli » 16 окт 2019 20:23

Ами да ,разкошна е идеята за такава нова тема,така ще можем да споделяме и да тестваме различни хрумвания.... Аз както вече писах и по горе още съм малко “претоварен “ или “стъписан“ така да се каже от толкова непозната техника която изсипахме в къщи и гледам да подхождам по спокйно към нея ,че въздействията и са силни.... С удоволствие може да пусна някакъв конкретен опит през апаратчето за проба по идея и предложение от хората тук във форума ,така и аз ще се уча и ако не се получи от раз ще имаме повече мнения за тестване :) В упътването към апарата има доста примери за приложението му. Някой са доста радикални за моя възглед,такива като усилване на намерения ( често пъти неясни) или пък масово въздействие върху даден вид насекоми да речем,би засегнало неограничен брой от вида ,тъй като “линийте на живота“ нямат конкретен лимитиран периметър на действие и всичко което носи този ДНК код ще бъде засегното пряко или косвено....Всъщност това е и дилемата която до момента ме възпира от доста тестове.Повече възгледи от различни хора би допринесло за по безопасно боравене с тоя тип уреди които принципно не се отличават много да речем от една “машина за дъжд“... Witchy. Примерно при работа със скалара предупреждават ,че хора от семейството с близка ДНК също получават доза,макар и много по леки влияния.Имаше дори в форума на „Spooky“ случай със семейство където лечението на единия от членовете пречеше в голяма степен на друг...та от екипа на разработчиците бяха разпратили писма до всички регистрирани потребители да имат в предвид въпросния ефект...абе луда работа е по някога,ама така човек се учи пък. :))
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#118

Мнение от hyparh » 02 май 2020 19:07

Вчера попаднах на един въпрос, който ми се стори доста интересен.

"За да може един обект да създаде различни ЕМ вълни, той трябва да повиши температурата си. Какво ще се случи, ако ние или някакъв материал стане толкова горещ, че да излъчва ултравиолетова светлина, благодарение на което да бъде невидим за човешкото око?"

https://physics.stackexchange.com/quest ... -invisible


Да вземем първо за пример едно нагорещено до жълто парче желязо. То излъчва с цялата си структура и ние го виждаме като жълто. Вече не оказват влияние отражения от околни светлинни източници или поне докато са с по-слаба интензивност от светенето на метала. Всъщност не е лоша идея да проверя как ще се вижда една лазерна точка, проектирана върху желязо в такова състояние и дали ще успее да се отрази :)
Сега да се върнем към примера с UV. Ако приемем някакъв идеализиран вариант, в който структурата на в-вото (приемаме, че е плътна материя, може пак желязо) излъчва само и единствено UV светлина изцяло в невидимата област, то изглежда няма пречка наистина да стане невидимо. Проблемът е, че подходът с нагряването е невъзможен за реализация, понеже освен UV, ще се излъчва цял букет лъчения във видимия и невидимия спектър, които няма да позволят да се прояви ефекта. Още повече, че до достигане на такъв енергиен праг само чрез нагряване, то в-вото най-вероятно вече ще е в газообразно или плазмено състояние.
От друга страна не се знае какъв ще е ефектът от околната светлина върху предмета – дали той ще остане невидим или ще "лъсне" само повърхностният му слой? Вероятно пак зависи от интензивността на UV-то и дали то ще "засенчи" случайната светлина (както прави нагорещеното до жълто желязо, за да изглежда жълто).

Този пример е противоположен на другият, при който прозрачно вещество (в случая пламък) се прави непрозрачно и вече хвърля сянка. Става въпрос за блокирането на светлина, получена от натриева лампа, от пламък с внесени натриеви йони, при което се получава черен пламък. Но тук е лесно – импрегниращия материал (натриевите йони) се внася много лесно в структурата на плазмата, примерно чрез солена вода. Докато при твърдата материя ще трябва да имаме силно проникващо лъчение, което да внесе необходимата промяна във всяка частица от структурата на в-вото и евентуално да го принуди да излъчва само UV (или IR) и нищо друго. Стигаме пак до теорията на J. Cater :)

Всъщност това би трябвало да може да се провери с помощта твърдотелни лазери (примерно полупроводникови), които имат способността да излъчват в UV или IR. Активният кристал излъчва чрез цялата си структура и, ако това е вярно, то би трябвало да стане прозрачен. Проблемът тук е, че излъчващата зона e много тясна (около микрон) и ще може да се провери само с микроскоп.

На следната диаграма излъчващата лазерна зона е червената, като цялата тази конструкция е много малка. Разглеждал съм лазерни кристали от различни устройства и в повечето случаи цялото това нещо може да се побере няколко пъти върху главичката на карфица.

The-structure-of-the-semiconductor-laser-diode.png
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - Joseph H. Cater

#119

Мнение от Спиридон » 02 май 2020 21:21

Някъде имаше писано, че при някакъв експеримент предмети в лабораторията (дали не бяха шкафове и чекмеджета) станали прозрачни.
Скъсах се да го търся впоследствие (бях убеден, че е в "Забравените открития"), но така и не успях да го открия. Ако някой се сеща, моля за подсказка.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#120

Мнение от hyparh » 02 май 2020 22:41

И аз така. Трябва да обявим награда за който издири този текст :)) Аз също си мислех за "Изгубените открития" като най-вероятен източник, но не излезе нищо по ключови думи "прозрачен/чни", "невидим/и" или "инструмент/и". Мисля, че и за "маса" бях пробвал... Лошото е, че не се сещам и в коя глава може да бъде.
Или се проявява ефектът на Мандела (т.е. чели сме го другаде), или трябва да се прочете наново цялата книга :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Теории”