Купрати

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Купрати

#1

Мнение от Philip » 10 авг 2018 06:41

Скоро попаднах на тази статия :
https://spisanie8.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%83 ... D0%B0.html
Нещо ме гъделичка за тези "купрати".
В статията така и не пише какво са. Попотърсих в нета. Това, на което попадам е, че са съединения на окиси на медта с метали. Това ми напомня малко за нанопокрития, за ганс, за покритията на проводници, които повишават тока и все разни подобни.
На някой да му хрумва нещо интересно като информация или мисъл?

Хубав да ви е денят! :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Купрати

#2

Мнение от hyparh » 14 авг 2018 10:37

Дам, ровичкал съм и аз за повече инфо точно заради нанопокритията на Кеше, както и за изготвяне на домашни соларни панели от термално обработена мед. Според уикито думичките "cupric" и "cuprous" (модификация на думата "copper") се използват за съединения на медта най-често с кислорода, но и с други елементи. Примерно cupric oxide е меден оксид (CuO), докато cuprous oxid означава димеден оксид (Cu2O).

При положение, че нанопокритията (както и ганс) могат да се получат с помощта на въглерод (примерно графит) или пламък върху съответния метал, си мисля, че освен оксидация на метала се осъществява и карбонизация или формиране на въглеродни слоеве.

Сещам се за онзи случай, при който са забелязани големи аномалии в много стара ел. инсталация от оголени медни проводници (от първите видове), при която сякаш се появявало електричество от нищото с почти никакво омическо съпротивление. Отдали го точно на покритието върху медта, което се образувало самичко години наред.

Ето една интересна и добре направена анимация относно вижданията на Кеше за формирането на нанослоевете:

Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Купрати

#3

Мнение от Philip » 14 авг 2018 14:08

Up!
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Теории”