Бифилярната бобина

Устройства, които имат интересно, непроучено и необяснено действие и свойства
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Бифилярната бобина

#1

Мнение от Philip » 09 яну 2017 15:59

Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Бифилярната бобина

#2

Мнение от Philip » 31 яну 2019 14:02

Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Бифилярната бобина

#3

Мнение от Philip » 31 яну 2019 14:03



Senile Phil24 Hola :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Бифилярната бобина

#4

Мнение от icrow » 31 яну 2019 21:38

Пробвал съм с малка бифилярка нищо не става. Иначе съм чувал че ставало. Може да пробвам с голяма.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Бифилярната бобина

#5

Мнение от hyparh » 31 яну 2019 22:25

В други видеа доста трудно "подкарват" бифилярката по този начин, като обикновено котлонът трябва да бъде залъган с поставяне примерно на тенджерка отгоре и след махането й, бифилярката вече ще може да вади мощност.
Вероятно генерираните в бифилярката токове, се разсейват бързо без да образуват достатъчно силно магнитно поле, което да покаже на котлона, че има нещо върху него. Доколкото съм запознат индукционните котлони не работят ефективно с медни и алуминиеви съдове. В този ред на мисли, ще бъде интересно да се изпробва и с феромагнитна бифилярка (примерно стоманена) и да се сравнят резултатите.

Аз имах две бифилярки, но едната замина при опит да генерирам ток в нея чрез облъчване с магнетрон :)) Просто й се стопи изолацията, което означава, че все пак са се генерирали токове, но не по правилния начин.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Бифилярната бобина

#6

Мнение от Philip » 01 фев 2019 05:40

Това което видях във видеата (изгледах всичко, което намерих)
1. Няма значение дали бобината е навита по класическия начин или двата кабела са един над друг. По-работещия вариант беше неправилния :)
2. Генерира се ЕДН от рода на хладния ток.
3. Работят консуматори, които не изискват точни херци и напрежение.
4. Няма загряване на бобината, така че това не е типичната индукция.
5. Докато не пробвам сам или някой от нас - всичко са само картинки и приказки :))

Лек ден и приятни забавления :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Чудещият се

Re: Бифилярната бобина

#7

Мнение от Чудещият се » 04 фев 2019 17:57

Някой пробвал ли е тези бифилярни намотки дали дават някаква допълнителна енергия. Мисля да експериментирам с тези бифилярки, няма да е скъпо да закупя пет шест метра кабел и да го навия, но дали си заслужава труда при условие че някой друг преди мене се е занимавал, и не е постигнал ефекта на допълнителната енергия. Аз мисля че няма как да се индуцира в бифилярката ЕДН при условие че тя не създава необходимото за това магнитно поле при протичането на ток през нея, тя няма индуктивност следователно не би трябвало да индуцира в себе си ЕДН. Дали въобще бифилярните намотки не са мит на ентусиастите по свободна енергия, защото не виждам как противоположно движещи се токове могат взаимно да унищожат магнитните си полета, както това се смята че е при бифилярните намотки.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Бифилярната бобина

#8

Мнение от icrow » 04 фев 2019 19:00

Когато се занимавах с ел генератори с бифилярка имах по голям добив на енергия от колкото с нормална намотак. Говоря за ген с постоянни магнити. Моя човек, бог да го прости, също ми беше казвал, че имало такъв вариант с бифилярка и инд котлон, но и той не е пробвал.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Чудещият се

Re: Бифилярната бобина

#9

Мнение от Чудещият се » 04 фев 2019 19:43

icrow написа:
04 фев 2019 19:00
Когато се занимавах с ел генератори с бифилярка имах по голям добив на енергия от колкото с нормална намотак. Говоря за ген с постоянни магнити. Моя човек, бог да го прости, също ми беше казвал, че имало такъв вариант с бифилярка и инд котлон, но и той не е пробвал.
Но как възниква ЕДН в бифилярка, когато тя няма индукция? ако е вярно, значи че има нещо което съвременната наука не е открила или скрива нарочно. Нали трябва да има пресичане на магнитни силови линии от проводник за да възникне ЕДН в него.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Бифилярната бобина

#10

Мнение от icrow » 04 фев 2019 21:18

Вероятно е второто. Ама аз нали съм проверката е висша форма на доверие и пробвам всичко.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Интересни устройства за изследване”