Автомобили - Тунинг - Ламбда монитор

Всякакви подобрения по автомобила.
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ламбда монитор

#21

Мнение от icrow » 08 мар 2015 13:32

Не е точно тaкa. Мери и количеството кислород. Инaче нямaше дa покaзвa рaзлични волтaжи a щеше сaмо един. A товa че трябвa дa е по беднa сместa е тaкa. Сaмо че нa бензиновия комп ням кой дa му кaже,кaто изключим може би новите ГИ вързaни през ОБД2, че тaзи беднa смес е ок. От което следвa по лошa рaботa и по лош рaзход нaй вече. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

stefan4o

Re: Ламбда монитор

#22

Мнение от stefan4o » 08 мар 2015 19:52

Така де, мери количеството. И според това променя волтажа си. Това за теснолентовите. При по-съвременните т.нар широколентови сондата мери с точност какво е съотношението на горивната смес по изгорелите газове Cheers Идеята е, че дали газ или бензин - сондата не й дреме, тя си мери едно и също.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ламбда монитор

#23

Мнение от icrow » 08 мар 2015 21:10

Разбира се. Но е пречка при ГИ които работят с бензиновия комп, който не знае за газовия. Все пак такъв монитор може доста успешно да се ползва за настройка. Вижда се в единия от клиповете ми как се променят показанията му с малка промяна на горивото. Не случайно се слагат и на бегачките. Разбира се много по готино изглеждащи де. Идните месеци мисля да си взема за гредата държачи за уреди и да си преправя някой кръгал на ламбда монитор. Имам идеи за дизайна. Няма да се виждат директно диодите а ще светят през матиран плексиглас и би трябвало да се получи добре. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Тунинг”