Окачване

Всякакви подобрения по автомобила.
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Окачване

#1

Мнение от icrow » 21 юли 2015 22:22

Най накрая монтирах новото модифицирано окачване на форделата Dance Имаше проблеми от към монтажа и за това до сега не ги бях монтирал, но му намерих цаката и сега имам почти два пръста повече височина. Надявам се, че вече няма да ми се налага да разтоварвам хора от колата за да минавам разни спящи полицаи :))
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Окачване

#2

Мнение от Bob » 22 юли 2015 07:40

Много добре изглежда.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Окачване

#3

Мнение от Philip » 22 юли 2015 07:47

Променя се и мястото на захват?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Окачване

#4

Мнение от icrow » 22 юли 2015 08:49

Не. В горната част се захваща към купето с едно като планка, което представлява кръгло желязо минаващо през тампона и сплескано от двете страни, кудето е пробито и се нанизва на два стърчащи болта от купето. Новите амортисьори, които са нещо, като макверсъни са с по малки уши за тампона и не може да влезе. Мислих да права отделни планки и с нов болт да закача за купето амортисьора, но в крайна сметка намлих малко тампона и успя да влеза :)) На мондеотата е с нормален болт горе и няма проблеми да се монтира. Те бяха на един приятел с мондео и беше монтирал само единкя и го беше карал една седмица и след това върна на вторични колата, щото трябваше да и прави нялакъв ремонт, а и данаците и бяха по големички :))
Та сега малко вирна гъза нагоре и изглежда добре :) Не знам защо са я направили толкова ниска с такова голямо междуосие. Шосейна кола само :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Окачване

#5

Мнение от pipilica » 23 юли 2015 02:07

Ако имате проблем с клиренса и редовно преминавате през по-високи препятстия си купувате хидравличен Ситроен и вече няма какво да ви опре на пътя. Карам такова животно от 15 години и съм страшно доволен, даже наскоро си купих мечтания ХМ 2,1 turbo diesel.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Окачване

#6

Мнение от icrow » 23 юли 2015 08:29

Блaгодaря, но ще пропуснa френските коли :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Окачване

#7

Мнение от icrow » 23 юли 2015 23:00

Това окачване се оказа много кофти :)) Като подскочи задницата на спящ полицай примерно и после подскача още 1-2 пъти и си е направо стряскащо. zile Лошото е че прецаках тампоните на старите амортисьори и сега или трябва да си намеря нови или да сваля прожините на другите. По скоро ще си потърся нови тампони и ще върна старите, че тези амортисьори новите кой знае за какво натоварване са. Изобщо яко загуба на време стана. И жалко за тази мечтана височина на колата. zile zile zile zile
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Окачване

#8

Мнение от pipilica » 24 юли 2015 01:30

Сори за загубата на време и пари с новото окачване. Явно нямаш баланс между пружината и амортисьора и за това така подскача, може и самия амортисьор да идва малко слаб и да не успява да погаси енергията в пружината.
Между другото возил ли си се на Ситроен с хидропневматично окачване.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Окачване

#9

Мнение от icrow » 24 юли 2015 08:32

Те парите не бяха много и аз за пари принципно не съжалявам. Сега драмата ми е че загубих време, което ми е кът. По скоро не съм се возил, но принципно френските много приятно возят с торсионното окачване. Не са лоши коли за ползване. Просто инженерите им до един са извратени, като нацията им и няма случай нещо да съм правил по френска кола и да не са отнасяли здраво хранене, та дори и за простото сменяне на въз. филтър :)) За свещенния материал пластмаса да не говорим. :)) Иначе до колкото знам ситроен е най стабилния френски автомобил, въпреки, че са едно с пежо.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Окачване

#10

Мнение от SPYRO » 24 юли 2015 08:54

Това за торсионното окачване е вярно ,на 19ката е доста добре вьпреки 25те си годинки и ако искаш да я напериш отзад само натягаш щангата на торсиона ,ама има доста недомислици по другите чарколяци ,миналата зима за да почистя казанчето на течността на чистачките свалях гума и подкалници френска им работа абе то коли с дупка ,льв или две стрели нагоре кат видиш да знаеш ,че само французин може да го измисли :))

Отговори

Върни се в “Тунинг”