МAП/МAФ контролер

Всякакви подобрения по автомобила.
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: МAП/МAФ контролер

#11

Мнение от icrow » 06 авг 2015 16:28

Въпросa е кaк потa действa нa мехaничния винт нa гaзовaтa?
Дa имa. Вмоя случaй могa дa си нaстроя кaквaто ми хaресвa смес и нямaм нуждa от допълнително нaмaлявaне в дaден режим. Но зa тези дето не могaт дa си нaстройвaт сместa ще е полезно.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: МAП/МAФ контролер

#12

Мнение от Bob » 06 авг 2015 18:19

Според мен като намаля газта и колата не върви добре, защото съотношението въздух газ е в полза на въздуха, бедна смес, компа засича съотношение например не 1:16 газ бензин, а 1:100 и колата минава в авариен режим и не върви добре, с този пот променяш съпротивлението на мап сензора, а оттам и лъжеш компа, че съотношението е 1:16 тоест нормални колата си върви добре. Нещо такова май става, не знам не разбирам от коли. :))

Bob

Re: МAП/МAФ контролер

#13

Мнение от Bob » 07 авг 2015 07:27

На мен ми е чудно, как от настройката на газовия изпарител се влияе паленето на бензин?
Степ мотора на колата влияе и на работата на газ! Може би защото имам ланда контрол и някакъв прост газов компютър, който е вързан за педала на газта и получава данни от ланда сондата също?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: МAП/МAФ контролер

#14

Мнение от icrow » 07 авг 2015 08:39

Принципно не би трябвало освен ако газовия комп не е направен да манипулира датчиците. Виж да му махнеш захранването на газовия ако не си го махнал вече. Другия по вероятен вариант е бемнзиновия да записва грешки от работата на газ и да влиза за някакво време в авариен режим.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: МAП/МAФ контролер

#15

Мнение от SPYRO » 07 авг 2015 08:54

Имах един близьк дето правеше някви ей такива магии подобни на вашите като твьрдеше че колата като набере ведньж и след това и трябват 40 коня само за да поддьржа скоростта постигал е икономия 4,5 на сто по магистрала и това на голф 2 ама отдавна живее в Калофер и му нямам координатите

Bob

Re: МAП/МAФ контролер

#16

Мнение от Bob » 07 авг 2015 13:01

Веднъж ми беше изгорял единия бушон/те са два/ на газовото и не работеше на газ.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: МAП/МAФ контролер

#17

Мнение от icrow » 07 авг 2015 14:40

Вероятно компа управлява газовия клапан на изпарителя и за това не работи. Ако ти се занимава можеш да махнеш бушоните и да изведеш един + на клапана. Евентуално може да имаш и на бутилката отзад.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: МAП/МAФ контролер

#18

Мнение от Bob » 07 авг 2015 15:26

На бутилката нямам клапан.

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: МAП/МAФ контролер

#19

Мнение от sheki » 10 авг 2015 11:35

Bob написа:На мен ми е чудно, как от настройката на газовия изпарител се влияе паленето на бензин?
Степ мотора на колата влияе и на работата на газ! Може би защото имам ланда контрол и някакъв прост газов компютър, който е вързан за педала на газта и получава данни от ланда сондата също?
Бензиновата система трябва да е напълно независима от газовата, или нещо се е повредили или е объркано, паленето на бензин е съвсем независимо. Да степ мотора трябва да влияе и при работа на газ иначе кой ще ти регулира оборотите на празния ход за да не ти гасне колата, аз до сега лично не съм срещал особенно пък газов комп да е вързан за педала на газта, само новите газови уредби имат връзка и с кислородния датчик(ланда), но в повечето случаи работата на газовите инжектори зависи от работата на бензиновите инжектори тоест и от бензиновия комп, използват същите времена на начало на впръскване но с удължено времетраене за по дълго време за да влезне достатъчно количество газ.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: МAП/МAФ контролер

#20

Мнение от icrow » 10 авг 2015 11:50

Неговата е от онези със стъпково моторче вместо ръчен кран и се управлява от газовия комп, който чете от ламбдата и регулира сместа, но винаги горят повечко така. Вероятно бензиновия комп отчита грешка и променя запалванете, въпреки че е моно инжекция и незнам дали има нок сензор и реглаж от компа.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Тунинг”