Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

Тук може да се обсъжда практиката за оргонизиране на ДВГ Монтаж, проблеми и други.
Отговори

djoko

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#92

Мнение от djoko » 08 мар 2015 15:53

Hola

Изчетох темата и имам следните въпроси: Задължително ли е въздуха да минава през спиралата? Не е ли по-лесно за реализация просто да се залепи върху кутията на филтъра или по въздуховодите?
Не се ли облъчва въздуха и от двете страни на спиралата, като по този начин се намалява ефекта(зареждането) върху него?

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#93

Мнение от Спиридон » 09 мар 2015 08:10

Hola djoko,

Bob е писал в началото на темата, че слага спиралата легнала във въздуховода на дъното му. Aко я залепиш в това положение, едва ли ще минава достатъчно (ако въобще) въздух между нея и дъното, за да неутрализира значително заряда на въздуха отгоре. Пробвай, ако искаш, да я залепиш отвън, но се предполага, че ефектът ще е по-слаб. Аз исках да я слагам перпендикулярно на потока в тръбата, но още не съм го направил - мога да работя по колата само на открито пред блока. Идеята ми беше, че има доста описани случаи и в двата форума, при които първо се зарежда в едната посока, а после в другата и така се получава усилващ ефект (конструкцията на самата спирала е на такъв принцип). Даже исках да пробвам с поне 2 спирали една след друга, ама ... (да не продължавам с оправданията 1ke , че няма полза от тях).

Ако някой е пробвал така и съм пропуснал, да свирка, моля. Или пък, ако е пробвал, но не е писал.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

stefan4o

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#94

Мнение от stefan4o » 09 мар 2015 13:29

Мераклия съм и аз да си направя и монтирам спирала. На автора - боб ако още му трябва бронзов тройник - мога да му пратя един подарък, в замяна на малко съвети, щото предполагам ще имам нужда от помощ при изработката и монтажа.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#95

Мнение от Спиридон » 09 мар 2015 15:20

За изработката - ето тук има описание:
viewtopic.php?f=89&t=108&start=130#p799
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

djoko

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#96

Мнение от djoko » 09 мар 2015 20:00

Hola
Благодаря за изчерпателния отговор.

При това положение ще я сложа на пътя на въздуха. Кога ще стане... и аз съм във същото положение като теб - работата се извършва на улицата.

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#97

Мнение от skeleta » 13 мар 2015 09:39

Здравейте.
Сложих си аз спиралите на колата, но нещо ми се вдигна разхода. zile Мисля си че прецакаха газта и затова ми гори повече, но дори и да е така, значи че не работят спиталите. На снимката се вижда тази която съм сложил под тройника. За да не се огъва много и направих подложка от картон и съм я опаковал с тиксо плътно. Като си сложа махалото отгоре започва да се върти леко в положителна посока. Другата спирала беше на същата подлижка само че сложена на обратно. Беше до вчера на дъното на въздушния филтър. Вчера я преместих на въздушния вилтър отгоре и я хванах леко с тиксо да не се мандахерца много много. Махнах и картончето да може въздуха да минава през нея спокойно. Това което ми направи впечатление е че преди да я обеля от тиксото, махалото и от двете и страни се въртеше в положителна посока, а след отстраняването на тиксото от едната страна започна да се върти в минус. Сега е с минуса нагоре към изхода на филтъра. В тръбата не мога да я вкарам както е писал Боб. Според вас да махна ли тиксото и на спиралата на газта?

Bye
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#98

Мнение от Philip » 13 мар 2015 09:49

Ама те са огромни Astros
Едно е същата мощност да е концентрирана (както се получава при нормалния малък размер) и съвсем друго на такава огромна площ shy1
Наблюдавам Анализирам Променям

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#99

Мнение от skeleta » 13 мар 2015 10:16

С 2,5 квадрата кабел по малки не можах да направя. Каналите в дъската, които направих за да стане като хората направо се къртеха на малките завойчета, на по малките матрички. Освен да направя от по тънак кабел. А ако както е в момента отгоре го завия с алуминиево фолио и отгоре тиксо няма ли да остане полето вътре?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оргонизиране на ДВГ с Хармонизиращи спирали.

#100

Мнение от icrow » 13 мар 2015 13:44

От спиралата не излиза буквално нищо! Заряда на мотора е малко над 1. Наистина са много големи! Ако искаш снимай спиралите чисти и свободни да видим как са. Тиксото усилва енергията, но я и видоизменя. И пак да припомня, че с течение на денонощието два пъти си обръщат поляритета!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Оргонизиране на ДВГ Практика”