Оргонизирaне нa ДВГ Общи

Тук може да се обсъжда практиката за оргонизиране на ДВГ Монтаж, проблеми и други.
Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#31

Мнение от Philip » 04 фев 2015 13:50

...японска работа :))
Но всичко е смятано при тях.
Не знам как, но досега и зиме, и лете ми поддържаше абсолютно еднаква температура.
Евентуално може аз да бъркам и да не са 63, а 69 градуса.
...Не мога да гарантирам confus . Сигурен съм, че когато го купих се чудех как може да е толкова ниска температурата.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#32

Мнение от icrow » 04 фев 2015 14:03

Е това е един от проблемите на Форд. Температурата си варира според зависи. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#33

Мнение от icrow » 04 фев 2015 20:42

Сложих днеска на акумулатора на дачията допълнителен + обаче направо умря колата, както си вървеше супер :)) Не може да катери на трета баир :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#34

Мнение от Philip » 05 фев 2015 06:27

Дошъл е + в много спрямо - . Затова е умряла :)
При мен ако няма промяна на изразходваното гориво - днес трябва да ми свърши.
Ако има обаче - може и да не е днес (на което се надявам :)) )

Говорих вчера с баща ми за ниската температура на охлаждащата и нещата около това. Малко трудно обясних полетата :)) ...Даде ми добри идеи :)
За да мога да вдигна отново температурата - прикриване на част от радиатора (при разговора се сетих, че едно време колите имаха жалюзи пред радиаторите :)) )
Защо пада температурата - много малко количество изгарящо гориво, което дава по-малко количество топлина като цяло. То си е естествено, ама- кой да се сети :))
Демек охладителната система е смятана,че за единица време изгаря еди какво си количество бензин, който отдава еди колко си джаула топлина. За да се разсее тя - трябва еди колко си охладителна течност и еди колко си площ на радиатора.
Ама като гори много по-малко гориво и отдадената топлина е много по-малко 1ke :)) - От това и падането на температурата (освен ако няма и момент на охлаждане от взаимодействието на материята и полетата :) )
Не можа само да схване как тези полета ще ми дадат мощност при по-малко количество гориво :)) А аз имам супер мощност :) sunny

...Като го подсетих, че ползвам същия принцип, за да горя по-малко дърва и в същото време имам по-висока температура на камината - се съгласи :))
...Току виж се окаже, че наистина проблема е само и единствено в пресметнатата охладителна система и действително отдадената за единица време топлина в двигателя :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Slav

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#35

Мнение от Slav » 05 фев 2015 08:06

Аз с риск да се (и да ви) подведа от ученото за ДВГ в училище, но да си кажа :)

По принцип температурата на ДВГ идва от триенето на елементите, а не от отдаване на топлина от изгаряне на горивото. На мен ми звучи изцяло логично да е точно така, защото практически няма време за топлообмен (и то за части от секундата) между микроскопичния взрив в камерата и цилиндъра на блока. Като сложим, че има и въздух в камерата, който е и топлоизолатор съвсем се намаляват шансовете.

Пиша всичко това, за да вметна, че е възможно не да се отдава по-малко топлина, а да се отнема такава. Само дето как става тоя номер...да го обясня не мога :))

Единственото, което ми идва в момента е, че маслото може да е подобрило смазочните си качества вследствие на оргонизирането на ДВГ и оттам да е паднала температурата заради намаленото триене shy2

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#36

Мнение от Спиридон » 05 фев 2015 08:19

Филипе,

Ако термостатът ти е изправен, закриването на радиатора няма да помогне, защото термостатът трябва да е затворил външния кръг при тези ниски температури. Ако просто е много инертен, то температурата при високи обороти може да падне рязко, но постепенно трябва да се вдигне до "нормални" стойности.

Ако си прав, че двигателят ти отделя по-малко топлина от разчетната, може би трябва да се вземе предвид, че в оргонното поле има нещо дето му викам информационна компонента (идея, мисъл, намерение), ама само защото не ми идва по-подходяща дума наум, сигурно поради ограничеността на разбирането ми за нея.
Та си мисля, дали не се повишава кпд-то, като се намалят топлинните загуби за сметка на механичната мощност.
В такъв случай, ако те притеснява температурата на двигателя, вместо да вземаш мерки да го вадиш от устойчивата му работна точка, дали не е по-лесно да я преместиш, ограничавайки силата на приложеното поле (ако може, разбира се, нямам представа каква е технологията).

Ако проблемът е, че на теб ти е студено :), дали пък някой не те сръчква да ползваш наученото от Шаубергер, дори и само във варианта на Ранк?

Естествено, само давам възможни гледни точки отстрани, истината е отвътре. :)

П.С. Упс, и Слав е писал междувременно. Ако пък той е прав, значи е намаляло триенето. Подобен ефект, според мен, се забелязва при ефективна работа на К3 на Асен. Предполагам, че увеличената инерция, която се наблюдава там, е точно от намаляване на триенето в частите, защото се проявява и от място. Т.е. старата ми кола потегляше по инерция от много малки наклони, при които преди това не помръдваше. Може и да намалява триенето с въздуха, но не е само това.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#37

Мнение от Philip » 05 фев 2015 10:22

Има логика и при казаното от двама ви confus

Да разкажа аз междувременно. Сутринта сложих един картон, който закрива около 1/3 от радиатора.
Вдигна ми температурата до номиналната и я поддържаше независимо от оборотите.
След това спрях ...и всичко се промени :))
Спрях за десетина минути. - Адски недостатъчни, за да падне много температурата.
Е да, ама беше паднала почти до долу Doh confus
...И на връщане - така и не успя да я вдигне.
Стигна до около половината на нормалната и така си остана shy2
...Не знам вече какво да мисля :))

***

Спиридон, ще подхвана отново и Шаубергер :)
Знаеш, че най-нетрадиционните детайли са ми готови :)
...Ама не стигам до тях :)) - не от нежелание, а от липса на време 1ke
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#38

Мнение от icrow » 05 фев 2015 10:24

Слaв, изобщо не си прaв. :) Aко се създaвaше тaковa триене, че дa имa тaкaв aтемперaтурa ДВГ щеше дa издържи евентуaлно няколко чaсa, но не е сигурно. Изгaрянето освобождaвa топлинa със стотици грaдуси, които нямa кaк въздухa дa ги изолирa. Кaто се зaмислиш и кaк минaвaт през сръвнително теснa дупкa /портовете/ ще видиш кaк е невъзможно дa е от триенето. Товa нaистинa се зaбелязвa, че с оргоннaтa енергия без външни нaстройки може дa влезне повече или по мaлко гориво, кaто колкото е по силнa положителнaтa толковa повече може дa нaкaрa дa влезе гориво. Все още не знaм кaк стaвa. Фил, ти кaрaш с богaтa смес по принцип. Едно обеднявaне ще дaде по високa темперaтурa нa изгaряне и може би зa товa aз нямaм проблем с зaгрявaнето, но определено и моятa не грее толковa след негaтивнaтa енергия. Въпреки, че вече тaкa ми духa през сгментите, което води до достa кофти ефекти един от които е и по високa темперaтурa. Зa смaзвaнето е нaпълно вероятно дa е тaкa. Фил, aко имaш гaзово котлонче може дa пробвaш дa му сложиш джaджите и дa грееш водa с него. Прaвиш промени по оргонa и зaсичaш зa 5мин едно и също количество водa с колко ще вдигне темп. Може дa бележиш крaнчето колко е отворено зa дa е еднaкво количеството гaз.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#39

Мнение от Philip » 05 фев 2015 10:35

Идеята за експеримента е добра :)
На газовата бутилка - плюс, на отворите за въздуха - минус и еднакво количество вода до завиране или другата седмица като тръгна на работа - да взема термометъра за дистанционно отчитане и да отчитам директно температурата на пламъка :)
Втория вариант ще е по-точен и като цяло този опит може да даде много информация :) hola2
Наблюдавам Анализирам Променям

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#40

Мнение от gomi » 05 фев 2015 10:45

Преди време на страниците на Слим имаше инфо за какво може да се ползва само рингът:
споменаваше се че ако сложи рингът с едната полярност на котлон и отгоре вода в съд----- при едната полярност водата не може да ЗАВРИ,
при другата полярност завира ПО БЪРЗО.......
Wink
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Отговори

Върни се в “Оргонизиране на ДВГ Практика”