Вейник Термодинамика на реалните процеси

Книги Линкове Оргон Оргонити Хармонизатори Мировинг Наумкин и всякакви други устройства
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#11

Мнение от hyparh » 19 фев 2015 13:41

Много много благодарности за преводите, Фил! Worship hola2 Beer Интригуващи и полезни неща споменава Вейник. Може да се опитат нещата с пирамидата и дикобраза. Само да разберем и последният от какво е направен.
Да ти кажа същите "професорски вълнения" изпитвах и аз, когато превеждах най-важното от книгата на Пол ЛаВиолет - "Subquantum kinetics" :)) Изказът на ЛаВиолет, специално в тази му книга, също е доста професорски (даже много) и тогава за около месец се измъчих да преведа най-важното от по-интригуващите глави. Много труд и много време отнема. Тогава получих молба от "Мазето" за евентуален цялостен превод на книгата, но това със сигурност няма как да стане... не и без куп пари и куп свободно време :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#12

Мнение от Спиридон » 19 фев 2015 14:30

Колкото е по-интензивно полето (тем с более низкого положения поднимается и опрокидывается кольцо.)
Предполагам иска да каже:
”Колкото е по-интензивно полето, от толкова по-ниско положение се повдига и след това се спуска (има предвид спада след горна ”мъртва” точка) пръстена.”

Явно е типично за професорите (диагноза :) ). Напомня ми на един английски професор, който всеки път като кажеше нещо и всички поглеждаха към асистента му (пакистанец), който казваше ”Това, което професор Х иска да каже, е ...”
и следваше нормално човешко обяснение. Г-н професорът определено смяташе, че демонстрира високо интелектуално ниво като говори максимално засукано и неясно, използвайки куп анахронизми и това го издига над плебса.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#13

Мнение от Philip » 19 фев 2015 14:47

8 Измерване на хронално поле с електронни прибори

Електронните прибори са в категорията на обективните средства за изследвания. Хроналното явление определя скоростта на всички процеси. Затова устройства, предназначени за измерване на продължителност (ход на времето), могат да бъдат непосредствено използвани за диагностика на хроналното поле. Към тях спадат електронни, радиоизотопни, механически часовници, като последните се отличават с най-малка точност. Надолу са описани опити с ръчни електронни часовници, с кварцови часовници, вградени в микрокалкулатори и други.

Хроналното поле влияе не само на процеси, но и на всевъзможни свойства на веществата. Това може да бъде заложено в основата на измерителни прибори. Примерно под действието на хронално поле съществено се изменя съпротивлението на волфрама. В този случай датчик може да бъде част от волфрамов проводник или даже миниатюрна лампичка с нагреваема жичка, а измерител – обикновен омметър.

Изменението под действие на хроналното поле на скоростта на процесите, протичащи в полупроводниците в n-p-n, p-n-p или МДП (не знам какво е това) структури е използвано за създаване на цяла серия високочувствителни датчици. Такъв датчик представлява кристала с размер 1,5 х 1,5 мм, на базата на който е реализиран генератор на правоъгълни импулси.

Датчика ДГ-1 е на основата на схема 4-2 И-НЕ тип 531 ЛАЗП (n-p-n). С два елемента 2И-НЕ е реализиран генератор с честота 50 MHz, а два други елемента се използват като съгласуващо устройство. Стабилизация на честотата се осъществява с помощта на кварцов резонатор, представляващ кварцова пластинка с диаметър 7мм в херметически стъклен корпус 10х10х3 мм.

Втория датчик генератор ДГ-2 с честота 45 MHz също е на основата на схема 531 ЛАЗП. С три елемента 2И-НЕ е реализиран кръгов генератор, а четвъртия елемент 2И-НЕ се използва в качеството на съгласуващо устройство.

Датчика ДГ-3 е с честота 4 MHz. Той е на основата на схема 561 ЛА7 (МДП) на същия принцип като датчика ДГ-2. Примери за практическо използване на датчиците са в параграф 27 гл.ХVІІІ от книгата.
capture_02192015_130726.jpg
Интересно е, че Козирев също е отбелязал изменение на честотата на кварцова пластина под влияние на излъчването на звездата Процион.
В качеството на хронални датчици могат да се използват също биообекти – растения и животни в съчетание с електроника. Например С.Г.Смирнов е използвал за датчик неголям кактус с два монтирани електрода (параграф 4 гл. XXVI). Богат арсенал от биосредства е използвал в опитите си К. Бакстер (параграф 4 гл. XXVI) [ТРП, стр.342-343].
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#14

Мнение от Philip » 19 фев 2015 16:00

Ето и последния превод, Хипарх :) Hola

Но тъй като е важен, ще го прасна в червено, че да се набива на очи :))

28 Предупреждение към експериментаторите

Това е моето второ предупреждение (за първото, касаещо гама лъчите се говори в параграф 16 гл. XVІІІ) . То е за новите експериментатори, за да бъдат крайно внимателни, защото иначе хроналните явления ще ги заставят по най-неочаквани начини. Трябва да се помни, че основните функции на регулиране на организма на всички нива имат хронална природа.

Отначало хроналното поле се възприема леко, но поради ефекта на времево натрупване се получават проблеми. Просто ще опиша какво ми се случи поради незнание. Започвам с "таралежа"

Ефекта на въздействие се проявява още с първите опити. В частите на тялото, към които е отправено хронално излъчване се усеща топлина, трептене, бодежи, "мравки".

При дълги опити хронала и напрегнатостта на полето нарастват и в резултат се получават различни видове функционални разстройства. Например при мен в началото се появи екстрасистолия с отпадане на отделни удари от пулса. Под действието на хроналното излъчване в сърдечния мускул възникват допълнителни огнища на възбуждане, които предизвикват преждевременното му свиване. С продължаване на опитите се появява тежест в главата и усещане за стяган с обръчи. Главата се върти, всичко наоколо се върти, даже когато очите са затворени. Ушите заглъхват,а в главата се чува непрекъснат шум. Понякога шумът с нисък тон преминава в силен звук, преминаващ ту от едното ухо в другото, ту в двете едновременно.Прекъсванията на сърцето се учестяват, сърцето започва да "чука", боли, а болката е странна – и остра, и тъпа едновременно. Чувство за неразположение, пълна загуба на апетит, безсилие. Появява се слабост. От носа тече кръв. Нарушава се координацията на движенията. Разходките в парка и съня не носят облекчение.

Кръвното налягане в течение на няколко десетилетия винаги ми е било 120/70. Под действието на хроналното излъчване то пада, като се намалява разликата между максималното и минималното значение. В края на едномесечни опити достигна 100/80, след което счетох за нужно да спра. Разглобих и изхвърлих "таралежа". Но се оказах в капан, защото лабораторията ми, работния кабинет и спалнята са в една и съща стая. При тази серия опити престоях плътно до остановката 98 часа. Последващия престой в стаята, наситена с излъчване не способства за нормализиране на налягането. След месец то беше 100/70, а след още няколко месеца достигна 90/65. Средномесечната сутрешна честота на сърцето преди опитите ми беше 76, а след опитите – 80.

При сестра ми, която е в другата стая на 7 м от "таралежа" се появи силна болка в сърцето, слабост, рязка болка в тила, което по-рано никога не се е случвало. При децата при същите условия се отбелязва слабост и загуба на тонус. В края на месечната серия опити всички бяхме толкова отслабнали, че се разболяхме от грип – това през лятото и в хубаво, топло време. След разглобяването на таралежа" всички постепенно се върнаха в норма с изключение на мен, защото хроналния фон в моята стая беше съществено по-висок от този в останалите части.

Като любопитен факт ще отбележа, че първоначално при всички ни се съкрати нужното време за сън до 2 – 3 часа без признаци на недоспиване При мен значително се повиши умствената трудоспособност и можех да работя през целия ден интензивно. Но този период не продължи дълго.

В течение на първите месеци аз не знаех за количествената страна на на вълновото изменение на напрегнатостта на полето в зависимост от разстоянието. Не знаех и за някои други свойства на хроналното поле, иначе не бих подлагал близките си на опасност.
(Тук описва опит с устройство за "отрицателни йони на кислорода", направено по схеми на Чижевски – меден диск с диаметър 700мм с натегната проводникова мрежа, на която са закачени 147 игли с остриетата надолу. На устройството се подава отрицателен полюс на постоянен ток с напрежение 30 киловата. Първите десет минути – добре и прекрасно, но с течение на времето – описаните по-горе признаци на физически промени. След проверка се оказало, че остриетата генерират мощно хронално поле, което извежда организма от строя.)

Следващите експерименти провеждах само върху себе си – с употреба на намагнитена вода. Природата на явлението се оказа също хронална, организма отреагира с вече познатите признаци и се наложи да прекратя опитите.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#15

Мнение от Philip » 19 фев 2015 16:05

А ето и преведените части във формат doc
Вейник.doc
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#16

Мнение от Philip » 19 фев 2015 19:50

При мен ги има всичките признаци :))
Явно ще трябва да поизхвърля това онова confus
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#17

Мнение от hyparh » 19 фев 2015 20:40

Страшничко звучи. Аз единственото, което съм изпитвал, е нуждата от малко сън, когато преди време се зареждах по-често с хеърпин схемата за хладен ток. Но пък усещах енергията много приятна. Може би не съм прекалил (на няколко дни по няколко минути да речем), с което съм поддържал баланс. А... също и онзи случай с мрежите, ВН и магнитите за ЕПС изследвания :) Тогава си беше гадничко неразположението. Мисля, че е крайно време да си направим някакъв работещ детектор за фините полета.
Фил, ще си имаме ли тема за ВСГ и онзи материал, който беше намерил? shy1 Само споменавам, знаеш, че това ме гъделичка много :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#18

Мнение от Philip » 19 фев 2015 21:24

Ами че то Айкроу я направи преди някой и друг ден :))
Ей я на: http://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=16&t=149
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#19

Мнение от hyparh » 19 фев 2015 21:51

Уу да... скипнал съм я, гледайки само темите в горната секция 2ha 1mag
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Вейник Термодинамика на реалните процеси

#20

Мнение от Philip » 20 фев 2015 07:47

Спиридон,
Благодаря ти за превода. Вчера съм го изтървал, докато съм превеждал другите неща :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Енергия”