Изработка на детектор за фини енергии

ХААРП "Машина за дъжд" Суич
sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#11

Мнение от sheki » 30 мар 2015 12:27

http://www.electroschematics.com/wp-con ... tester.gif

Това по принцип е много проста схема за тестване на кварцове но на изхода след първия транзистор след С3 може да се върже честотомер. Като цяло хардуерната изработка трябва да се с възможно най - компактни размери , използване на обща кутия за честотомера и генератора с някаква екранировка, според мен преди да се прави измерване схемата трябва да поработи известно време (може би минути) на мястото където ще се измерва, предполагам че ще се гони всеки отклонен херц, все още няма информация какви % ще има, но по голяма честота на кварца би трябвало да е по - добре.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#12

Мнение от hyparh » 30 мар 2015 23:29

Много полезна схема, благодаря! :)
А честотата на тестовия кристал принципно стабилна ли е или флуктуира поради някакви несъвършенства в структурата му? Ако е стабилна, би трябвало да проработи този детектор при попадане на кристала в съвсем леки колебания във времевия поток, породени от оргонни полета, етерни вълни и т.н.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#13

Мнение от Philip » 31 мар 2015 05:59

Шеки,
Стойностите на кондензаторите без означения във фаради ли са?
Кое е "след С3" - между кондензатора и двата диода ли?
Съпротивленията нормални съпротивления ли са? (бърка ме графичното им изображение)
Наблюдавам Анализирам Променям

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#14

Мнение от sheki » 03 апр 2015 04:05

в микрофаради са, с1 - 1нф , с2-100пико , с3-1нф , веригата с диодите може да не се слага, тя се използва като обикновен изправител на напрежение и така всъщност се проверява дали кварца работи, там се снема сигнала. Резисторите са нормални .

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#15

Мнение от hyparh » 08 апр 2015 13:20

Следният принцип си мисля, че също може да се използва за детекция:


Фината подредена структура на пиролизния въглерод може би ще успее да улови промени в оргонната енергия и дискът ще се завърти. Вижда се колко бурно реагира на слънчевата светлина. Аз имам пиролизни диск и плочка, но нямам необходимата подредба от нео-магнити, май ще трябва да си взема няколко и да проведа тестове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#16

Мнение от Philip » 02 май 2019 08:01



Харесах си EMF 390 - като този на клипа, но следващия модел, че е до по-високи честоти и връзка с компютър.
Някой има ли подобно, за да го пробва до някое наше устройство за полета?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#17

Мнение от hyparh » 02 май 2019 10:15

Тази тема бях забравил, че съществува :)
Аз имам ето този: https://www.ebay.com/itm/Digital-Electr ... Swal5YGjqm

Хваща много добре електромагнитните излъчвания - около контакти, ключове на лампи, захранващи кабели и др. Въобще детектира полетата около всичко, по което тече ток (не съм пробвал дали лови полета от слаб DC ток).
Тогава си го взех именно с идеята да го изпробвам и за по-фини полета. Около оргонити или кристали не отчиташе нищо (поне с тези неща разполагах тогава), но имаше моменти, в които даваше слаби отчитания при доближаване до импровизиран оргонен акумулатор (дървен шкаф, облицован отвътре с фолио). Но, е възможно тези отчитания да са предизвикани от електростатика, понеже уреди за отчитане на такава реагират силно именно при доближаване или отдалечаване до/от изследвания предмет.
Ако искаш първо пробвай с някое приложение за Андроид, с търсене за "EMF detector" излизат доста неща и при доближаване до радио например, дава отчитания.

За оргонните и други фини излъчвания си мисля, че такова нещо не може да свърши качествена работа. Просто не е конструирано за тази цел. Аз лично бих заложил на лампово устройство от старата школа, като това от PDF файла от последния пост на предната страница.
В списъка със задачите ми е и си чака реда да бъде изработено някой хубав ден :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#18

Мнение от hyparh » 02 май 2019 12:15

Вероятно си заслужава да се изследва и принципа на работа на т.нар. Theremin (наричан още Etherophone) - музикален инструмент, на който се свири без докосване.
https://en.wikipedia.org/wiki/Theremin

Разполага с две "антени" (всъщност капацитивни връзки), като в зависимост от разстоянието на ръката, с едната се контролира силата на звука, а с другата честотата.
Пишат, че работи на капацитивен принцип като антените всъщност са кондензаторни изводи. Когато ръката се приближи до антената, капацитетът се променя, защото ръката играе роля на другата "плоча" на кондензатора, която е заземена. От там сигналите се филтрират и се предават към усилвателя и съответно високоговорителя.

Възможно е различните хора да влияят на уреда от различно разстояние и по това да се отчете зарядът на биоелектричеството. Трябва да е вързан честотомер, за да се следи точно с колко се променя честотата и на какво разстояние. Но и тук ще има доста променливи... С какво е обут човека и върху какво е стъпил (какъв е контактът му със земята), дали наоколо има метални предмети и т.н.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Електромагнитни”