НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#21

Мнение от SPYRO » 17 авг 2015 17:22

Само ми кажи колко е скалата като минимум и евентуално максимум другото ще е ясно

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#22

Мнение от icrow » 17 авг 2015 21:22

Минимума 1 след това е 0 тоест нищо и след това -1 и нататъка негативните. Максимални не мога да кажа дали има.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#23

Мнение от Philip » 18 авг 2015 07:35

Просто забравете старата скала и си представете една логична, линейна скала, без десетични запетаи и дроби :))
:) Hola

Нали така, Айкроу? :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#24

Мнение от SPYRO » 18 авг 2015 08:00

Значи да речем -3, 0, +600 и т.н. чисти числа Up!

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#25

Мнение от icrow » 18 авг 2015 08:47

Да! То не пречи да има и десети от числото за по точно, но няма смисъл. Ще е нищожна разлика която ще ме мъчи да измервам :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#26

Мнение от SPYRO » 18 авг 2015 11:37

Ние знаем ,че закрьгляш понякога но стойността е пренебрежимо малка така че за предпочитане цели числа

Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#27

Мнение от blade_x » 25 фев 2016 08:57

Здравейте,
Изчетох темата за скалата и ми допадна - проста линейна скала.
Обаче ако може някой да ми обясни методологията на ползването, как примерно започва да мери да речем една ябълка или хармонизатор.
Аз сега ползвам скалата на бовис, разпечатана, от 0 до 36 000.
Питам "Каква е стойността на излъчваната енергия сега (в този момент) от този (каквото измервам) измерена по тази скала от 0 до 36000 бовиса?"
Махалото започва да се отклонява на някъде и след време стабилно се клати напред назад над дадена стойност.
Ако излезе от скалата задавам ментално увеличение "... по тази скала от 0 до 360 000 бовиса".
И така докато покаже стойност в дадения диапазон.

Кажете ми вие как измервате по тази линейна скала. Защото аз се сещам за един начин със задаване на диапазони - "от 0 до 50 ли е", или "по-малко ли е от 100" .... да речем.
Но така може много да се пинкаш. Ако стойността е 797 да речем... докато я налучкаш.

Ще съм благодарен за малко разяснения.
Beer

ПП
Снощи си откраднах малко време laught и си замерих оргонитите контролно... и излязоха едни милиони бовиса... измерих и метрите на действие.. но ще постна резултати в раздела за оргонити.
Искам да измервам и по тази вашата линейна скала.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#28

Мнение от icrow » 25 фев 2016 09:19

Ами аз питам над еди колко си ли е и след това под едиколко си ли е. Лесно е и не отнема време. За 30 сек може да се измери. А с практиката почват да ти изникват в главата направо отговорите и просто проверяваш над или под. Не ползвам начертани скали и други. Скалата ми е неограничена, както волтажа примерно. Няма максимално до!
Успех! :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#29

Мнение от Спиридон » 25 фев 2016 09:40

blade,
нарича се метод на двоично търсене. Първо намираш някакъв интервал, в който е търсената стойност. Напр. между 100 и 1 000. Делиш интервала на две и проверяваш дали е в горната или долната половина. Напр. се получава, че е под 550. Делиш пак приблизително на половина и т.н. Така с доста малък брой стъпки можеш да определиш стойност с каквато точност искаш (колко е вярна е друг въпрос, но практика му е майката :) ).
icrow много пъти е казвал за махалото, но да припомня - като е по-късо реагира по-бързо. Като е по-леко също, но не трябва да е прекалено леко, че да го спира тежестта на нишката (напр. кламер с дебела нишка) или слаб ветрец, ако се работи на открито.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#30

Мнение от blade_x » 25 фев 2016 10:36

Благодаря за отговорите, и аз така предполагах с диапазони ще се търси. И все си мисля, че със скала е по-бързо понеже директно ти показва стойността, като си уцелил диапазона.
Предимството на менталната скала е, че не мъкнеш нищо със себе си :)
Ще пробвам с линейната скала следващият път.
За махалото знам тези неща. Аз съм си намерил моето, от минерал е. Наскоро за гъдела си взех и такова с кухина за свидетел... да имам :)

Отговори

Върни се в “Радиестезия”