Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

Отговори
Ivan40

Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#1

Мнение от Ivan40 » 31 окт 2016 17:36

От асоциация "Лиу Тюрен - България", започват да пускат видеоматериали, които ще са от голяма полза за всички. Моля не приемайте това, като реклама на някакъв комерсиален продукт, защото тези знания са уникални и трябва да се съхранят. Учете се. Първото видео е кратко, но се очакват 4 часови филми, доколкото разбрах. В момента се правят субтитрите.

http://alt-bg.com/forum/viewtopic.php?f ... e4b721f0f1

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#2

Мнение от Спиридон » 01 ное 2016 00:32

Ivan40 написа: ... видеоматериали, които ще са от голяма полза за всички.
Това няма как да бъде вярно за каквото и да било знание! За всички под и над съответната степен на развитие си е жива загуба на време за каквото и да говорим. Не поставям под съмнение стойността на идеите на Тюрен, а твоето твърдение.
Ivan40 написа:Учете се.
Според мен е редно преди някой да хвърля подобни призиви, да сподели малко личен опит какво и как се е променило при него в разбирания, виждания или др. подобни от наученото (в случая от асоциация "Тюрен"). Не питам за книгите на Тюрен, а за материалите на асоциацията с неговото име, защото Тюрен е писал за неща, които е "преживял" лично, а поне за мен е важно да знам дали някой има личен опит или какъвто и да е вид преживяване с нещо или само преразказва прочетени неща. Иначе би било доста назидателно и дори снизходително да се дават подобни съвети, особено на непознати.
Това го казвам от позицията на човек, на когото му се налага понякога служебно да учи други на неща, за които само е чел и знам какво е.

П.С. Надявам се е достатъчно ясно, че нямам предвид случаите, когато някой е открил нещо интересно за него и го споделя с другите, а пък всеки да си преценява дали и колко това би могло да му е полезно.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#3

Мнение от Philip » 01 ное 2016 07:08

Иванчо да не реши само, че е нападнат по някакъв начин, моля! Тук всеки казва това, което мисли и си го казваме директно и без сръдни :)

Това, което написа за Асоциация Луи Тюрен ми напомни нещо за друг, ползващ името и труда на друг с идеята "да помага", а всъщност поради това, че не е разбрал напълно знанията и разбиранията на разработилия тези знания - вкарва в заблуда волно или неволно всички, които го четат, за да разберат тези знания Wonky
(стана много сложно изречение :)) ) Казвам точно какво имам предвид:

Виктор Шаубергер. Тъй като трудовете му реално са унищожени и са останали откъслечни записки, сега се издават книги и се правят преводи на всякакви езици, в които написаното от Шаубергер е минимално, а преобладават обяснения под черта или директно вмъкване на "ОБЯСНЕНИЯ" какво казва с това Wonky 1ke Wonky 1ke Wonky
...А има един тутманик, дето има десетки файлове в нета с ОБЯСНЕНИЯ с кое - какво казвал Шаубергер :)) Wonky
...Е да - ама не е разбрал доста от основните му размисли и вкарва в заблуждение всички четящи го Down 1ya Devil

...Ето това имам предвид и с тези асоциации, развиващи се на гърба на наистина велики хора!
Противник съм на това някой да обяснява какво бил казал друг някой!!!
Ако човек е достигнал ниво, близко до разбиранията на тези велики умове - то той ще разбере и допълни всичко, стигнало до нас и написано от автора.
А някой, който ги ОБЯСНЯВА само и само, за да се чуе името му - на боклука!
Наблюдавам Анализирам Променям

Ivan40

Re: Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#4

Мнение от Ivan40 » 01 ное 2016 08:25

Всички словоблудства, дето изляхте са функция единствено на болното ви его. Усетих ви какви сте се насъбрали, ама си викам, я да видя, до де ще паднете.
Много ви здраве и успех в самозаблудите. Виждам, че поне в това сте първенци! hola2

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#5

Мнение от Philip » 01 ное 2016 09:14

Човек вижда в другите това, което е характерно за него :)
Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#6

Мнение от icrow » 01 ное 2016 09:22

Philip написа:Човек вижда в другите това, което е характерно за него :)
Hola
Up! Worship Мъдро!
Адаш, освен да ти пожелая всичко хубаво. 1mag

А аз не разбрах ти ползваш ли неща от тази асоциация и доволен ли си от тях :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#7

Мнение от Спиридон » 01 ное 2016 09:39

И аз така си помислих, че си поредният, който е прочел нещо и е решил, че вече е последна инстанция по всички въпроси. Допуснах, че може и да съм сбъркал, но явно не съм.
Дотук от теб има пуснато едно нещо за измерване, което, както стана ясно, си направил без съгласието на собственика му и не си и надясно с действието му (наложи се да питаш), линкове, както и твои коментари, недопускащи, че може и да има друга истина или мнение освен твоите.
Изводите са много лесни, мен лично фанатизмът в каквато и да е форма или област не ме кефи.
Да споделяш нещо интересно според теб е едно, да настояваш, че само ти си прав, е нахалство.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#8

Мнение от hyparh » 01 ное 2016 12:21

Ivan40, не разбирам защо се сърдиш. Предлагам ти да прочетеш внимателно още веднъж постовете на колегите безпристрастно.
Верният път не е само един - много са :) Аз също съм научил страшно много неща от Тюрен, което ми е помогнало да си сглобя още някои парчета от необятния пъзел на Природните принципи. Но това в никакъв случай не прави картинката пълна (хеле пък само това да е единствения път), а е само малка част от нея. Работещите методи са прекалено много и един човешки живот в никакъв случай не е достатъчен да се изучат всичките из основи. Но също така не е коректно да се налага само един като най-добър и всички останали да се отричат като неверни/неработещи.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Поредица видеа, относно метода "Тюрен"

#9

Мнение от icrow » 01 ное 2016 15:00

Най съмнителното, за което трябва на човек да му светне лампата е че е твърде комерсиално. Разни зрелищни клипчета реклама и тн, което струва пари разбира се. Явно обаче на зомбитата им върши работа :)
Явно Иванчо няма да каже дали ползва неща от там и дали е доволен, но дано поне Скелета сподели :? Не изключвам възможността да работи, но дори и така според мен след някакво време ще умре, както се случва с много оргонни изделия правени за друг. Включително и професионално направени, като на Асен. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Радиестезия”