Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др.)

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др.)

#1

Мнение от hyparh » 05 апр 2015 18:10

Айкроу, вярно ли е, че махалото по дефолт (без мислени въпроси или някаква нагласа) се завърта надясно над северния полюс на магнит и наляво над южния? Това го пише в тухлата на Тюрен :)) Аз преди два дни правих доста опити върху сферични неодимки с много добри резултати (над 90% познаване), но на следващия ден, включвайки и други магнити, почти нищо не познах - горе-долу 50/50, което е в рамките на обикновения шанс. Тюрен прави аналогии, показващи връзка и действащи еднакви закони както при електромагнетизма, така и при фините енергии, измервани с махала и багети. Общо взето нещата се подчиняват на законите на Ампер.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#2

Мнение от icrow » 05 апр 2015 18:19

Дa не мислиш, че съм пробвaл! :)) Моите рaдиестезични умения сa бaзирaни нa тезaтa пп чaсовниковaтa стрелкa плюс обрaтно - Нищо не съм чел по въпросa не съм се обременявaл с нечий рaзмишления.Кaкто ти кaзaх мрaзя дa четa. :)) Ослaняйсе нa усетa си. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#3

Мнение от hyparh » 05 апр 2015 19:05

А, аз съм си Фокс Мълдър - вечния търсач на Истината - и чета де що ми попадне пред очите :)) Разбира се след това си отсявам нещата по личен усет и си ги навързвам, не е просто насляпо :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#4

Мнение от icrow » 05 апр 2015 22:32

Добре че чета внимателно. :))

Това с магнитите сме го играли доста в зората на оргонизаторите. :)) Всеки магнит си е за себе си Може + да е северния може да е -
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#5

Мнение от Philip » 06 апр 2015 05:58

Мисля си, че това зависи от преобладаващата в момента енергия в човека, който държи махалото, от това десничар ли е или левичар, от преобладаващата енергия на мястото, на което е, от това дали човека успява да няма очаквания в този момент и какво ли не още confus
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#6

Мнение от icrow » 06 апр 2015 10:40

Aко беше тaкa щеше зa няколко мaгнитa дa е еднaкво. A не кaто меря няколко последовaтелно дa ми дaвa рaзлични покaзaния. Също тaкa кaто меря след време мaгнитa пaк сa му тaкa покaзaниятa. Товa сa мои нaблюдения и не твърдя непремено точност, но и Aсен мисля, че го беше кaзвaл.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#7

Мнение от skeleta » 06 апр 2015 13:04

До колкото си спомням Асен е казвал не веднъж че оргонните полюси при магнит с формата на паралелепипед се намират перпендикулярно на магнитните полюси на по широката страна.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#8

Мнение от icrow » 06 апр 2015 13:08

Всъщност ако си представиш един правоъгален магнит оргоните полюси са на формата Г. Примерно дясната тесна страна и горната дълга са + а лявата тесна и долната дълга са - :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#9

Мнение от hyparh » 06 апр 2015 13:29

Споменават се тези неща в книгата, че зависи дали човек е десничар или левичар, не трябва да има електромагнитни устройства около оператора (за днешно време май ще трябва фарадеев кафез за цялата стая :))), понякога в тялото на човек можело да има магнитни аномалии, например от кръста нагоре да е +, а надолу - или обратно и с това да се съобрази дали може да работи с багета или махало. Багетата била най-добра за хора с ясно изразен магнетизъм (както Тюрен го нарича) в двете ръце (+ и -), а при който този баланс е нарушен по някакви причини е най-добре да използва махало с по-силно заредената си ръка.
Аз с багета до сега не съм работил и ще ми е интересно да опитам. Тюрен описва работата само с този вид багети, в които се нагнетява напрежение като в пружина от оператора, което ги прави доста чувствителни. Не разглежда тези въртящите, които се държат във всяка ръка поотделно. За махалата казва, че могат да са от абсолютно всякакъв материал - както самото махало, така и нишката към оператора.
Сега прегледах пак неговите описания за + и - на магнитите и изглежда той обрисува опитити само с подковообразен магнит, който е с насочени нагоре полюси. Обрисува опитите с махало и багети как се изпълняват само за такъв тип магнит. Може би тук и формата влияе за проявяване на съответните явления или пък просто на такъв магнит е случил confus Но пък разглежда и стрелките на компаса по същия начин, т.е. + за северния полюс и - за южния.

Няколко неща, даващи подобна на магнитна индукция + и - според него:

Предмети с преобладаващ магнитен +: кислород, червена лента (червен цвят), мед, мъжки продукт (напр. косми)
Предмети с преобладаващ магнитен -: водород, виолетова лента, цинк, женски продукт

На мен цветовете ми се струват разменени... пише също, че северът на стрелката на компаса сочи земният север, което е пълен абсурд. Южният полюс на магнита трябва да сочи север. Сега, ако е имал предвид, че южната стрелка е с нарисувано "N" на нея (за да се знае за всеки, че сочи север), е друго, но той не го уточнява.
Като цяло е интересна книгата и ще я зачитам системно, може да изникнат полезни неща.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#10

Мнение от icrow » 06 апр 2015 13:42

Набивайте си ги тези неща в главите и скоро няма да можете да мерите. :) Не казвам, че не са верни твърденията. Единственото, което трябва е да повярваш, че можеш да мериш и че махалото ще ти покаже това което търсиш. Ако трябва да взимаш изброените неща предвид, то вкарваш съмнение в себе си и си до там с измерванията.

Ог каза! Който чул чул. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Практика”