Оргонити

Кембъстър Хармонизатор Други
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Оргонити

#1

Мнение от hyparh » 09 фев 2017 11:20

Май сме пропуснали да си направим такава темичка :)

В момента разполагам с близо кило епоксидна смола, както и с пластмасов калъп на пирамида, който си стои така от повече от година и така и не го използвах 1ke Мисля, че му е време Witchy Още повече, че досега не съм правил пирамидален оргонит по пропорциите на Хеопсовата пирамида, а само шестостенна такава по свое усмотрение.

Предложете какви неща да й наръгам :)) Аз съм се спрял на алуминиеви, медни и месингови стружки (не, че ги имам всичките, но ще гледам да си намеря) + кристал в центъра. А може и повече кристали, имам доста като бройка. Имам натрошени стъкла и кварц, черен пясък от Поморие, който обаче има и доста руда (не съм сигурен точно каква е), която се лови от магнит.
Предполагам може да се сложи и намотка около кристала, но каква ли ще е най-добре? confus Не смятам да му подавам някаква честота, предпочитам да втвърди на слънце, поемайки пълния му спектър. Но за целта ще трябва да се изчака хубаво време.

Смятам да направя няколко пирамидални (мисля, че те стават по-мощни от обикновените заради формата си) и съм отворен за идеи Phil4 На някоя може да пробвам да подам HV DC докато втвърдява на две странично вгранени плочи и винаги да присъства ел. заряд в нея.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Оргонити

#2

Мнение от Спиридон » 09 фев 2017 14:05

hyparh,
никога не съм правил оргонит, но на "симулатор" ми излиза, че биха помогнали и стружки олово и цинк (от по-достъпните и евтини материали), както и парченца от слюда и феритен магнит, т.е. въобще парченца от всякакъв магнит, но предполагам, че неодимовите може да се прецакат при загряването на смолата. Всъщност, ако имаш някой неодимов начупен, вероятно дори само като метал би помогнало.

Може и ти да пробваш Colere какво е подходящо, а ако някой има опит или усещане по въпроса, много моля да ме коригира.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Оргонити

#3

Мнение от SPYRO » 09 фев 2017 14:15

Четох че като се постави препариран комар вътре и после в полето му на действие други комари не припарват laught
усещали че краят е блиэо :)) -сериоэно говоря четох го в някакъв форум беше confus
ако имаш някакви минерали действат добре ,особено яспис и корунд

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Оргонити

#4

Мнение от hyparh » 09 фев 2017 16:15

Сега се сещам за нещо, което изглежда като противоречие специално за пирамидалните оргонити. Знаем, че кристалът в обикновения оргонит сочи със здравия си връх нагоре, което определя и потокът на филтрираната (вече положителна) енергия.
От друга страна, тези, които се занимават с пирамидални конструкции, споделят, че благоприятното поле се получава в самата пирамида или под нея. Над нея се формирала нейна обратна проекция, която има негативно влияние, ако човек се намира в обхвата на тази проекция.

Въпросът е дали при изготвяне на пирамидален оргонит, кристалът вътре ще успее да "превърне" негативната проекция в позитивна, и също дали под пирамидата ще се запази благотворната зона, която иначе си присъства при неоргонитна куха/скелетна пирамида? confus
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Оргонити

#5

Мнение от SPYRO » 09 фев 2017 16:35

No! Айкроу ми е иэмервал няколко пирамиди включително и оргонитова и винаги в основата са леко негативни както е при хармониэатора
Намерих оня форум :)) http://forum.xnetbg.net/?topic=18767.435"
даже се учудвам че не е эатрит :)
Идеята с бисмут мисля е страхотна

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Оргонити

#6

Мнение от SPYRO » 09 фев 2017 16:47

http://silnibg.blogspot.bg/2013/04/blog-post_2.html"
Сигурен съм че повечето сте го чели ,но е полезно за начинаещи и новодошли
Снощи бях отворил някои стари документи та энаехте ли че Маите облицовали пирамидите си със няколко слоя слюда
жокер -тежък кондензатор от слюда

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Оргонити

#7

Мнение от hyparh » 09 фев 2017 17:11

Да, това са хубави и подробни линкове Up!

Добре, ами какво да кажем за пирамидките на радиестезиста Иван Тодоров, описани в неговата "Радиестезична тетрадка"? Там той изрично споменава за негативната обратна проекция над върха на пирамидите. А за благотворна посочва пространството под пирамидата или в нея. Описва многобройни случаи на подобряване тежки състояния и дори излекувания (както и няколкоминутно спадане на опасни отоци при ужилени хора, алергични към отровата) с поставяне на пирамидка да лежи с основата си върху болното място, т.е. той лекува със зоната под пирамидите.
Да не би той да отчита друг вид енергия, примерно на информационно ниво, знам ли и аз? confus
Това, което той споделя за пирамидите съм го срещал и на други места.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Оргонити

#8

Мнение от SPYRO » 09 фев 2017 17:35

Аэ имам предвид самата основа ,а какво е на 1 и повече сантиметра под нея не знам Wonky
Трябва да повторя покълването на семена под нея а не на 1/3 над основата или над нея и ще раэбера кое е :)
Нека да помогнат Филип и Айкроу :)

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Оргонити

#9

Мнение от hyparh » 09 фев 2017 17:46

О да, това определено ще е добър тест :) И аз ще направя опити при първа възможност. Някак си да се закрепи пирамидата да виси над семената, но да е на такова разстояние, че да не им хвърля сянка. Или да се сложи на поставка с размерите на основата й.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оргонити

#10

Мнение от icrow » 09 фев 2017 21:48

В началото се занимавах и аз с пирамиди. Спомням си че в колата когато беше с върха нагоре цялата кола беше негативна. Като се обърне с върха надолу и цялата кола става + Под пирамидата се получава негативно поле. Дали на пациента му трябва негативно поле да се излекувате друг въпрос. Не само с + се лекува. Аз лично не ги харесвам пирамидите.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Оргонни”