Неутрализатори на вредни полета.

Отговори
Арахая

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#21

Мнение от Арахая » 04 апр 2019 14:03

Ох, сложно! :) Почвам да се отчайвам! 1ke По-добре да родя 5-6 деца, по-лесно ще да е!! :))

Спиридон, откъде купи посребрен меден проводник? А посребрени медни топчета? А дали ако мина проводника със сребърна вода ще стане?

https://apteka.framar.bg/30020470/%D0%B ... %BC%D0%BB-

Айкроу, не съм държала ни мултицет, ни поялник, не знам какво е мактап, но се надявам да се справя Dash . А с какво да го лакирам, с какъв лак?

Арахая

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#22

Мнение от Арахая » 04 апр 2019 14:51

ПП: маткап, а не мактап, хахаха...
А бобината и тя ли се прави от същия диаметър проводник както ринговете? 1ty
И 15мм топчета не са ли малки за 0,6мм проводник?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#23

Мнение от icrow » 04 апр 2019 15:38

Проводника си го купуваш бобинажна тел. Тя е лакирана и готова. И с неизолирана става, но е по добре с изолирана. Можеш и на ръка да го навиеш ако правиш малък. Гледаш по стегнато. Някъде имаше картинки за ъгала и как трябва да изглежда. Мисля че Ивчак ги пуска.
Може и да не ги запоиш просто пада силата. Можеш с лепило да ги захванеш.
Акувака по дебело по добре. Ти се пробвай да направиш пък после мисли кое е по трудно :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#24

Мнение от Спиридон » 04 апр 2019 18:55

Арахая написа:
04 апр 2019 14:03
Спиридон, откъде купи посребрен меден проводник?
От wires.co.uk от този раздел:
https://www.wires.co.uk/acatalog/cu_sp.html
и по-точно "10 Metre Coil 0.6mm Silver Plated Copper Craft Wire" Ref: SP0600S-010M
Вече не помня каква точно разфасовка бях взел тогава, но гледах да е non tarnish, т.е. има защита против потъмняване, която изолира в същото време. Може би е с някакъв много тънък лак.
Според мен, опитай първо с бобинажна тел, както съветва icrow и тогава купувай посребрена, ако искаш по-силен ефект.
Ползвал съм и разтвор за посребряване от този:
https://www.ebay.com/itm/NUSHINE-SILVER ... 0772493771
Бях сложил прозрачен лак за нокти отгоре, но по-късно потъмня на места. Може би ще е по-добре да е UV лак.

Посребрените медни топчета бях намерил в ebay.co.uk, но свършиха на търговеца, от когото бях взел, а имаше и няколко пукнати и не съм вземал след това. Изчезнал ми е от историята, явно е било преди 2017, че само дотогава ми излиза (леле, как си минава времето).
Все си мисля, че и с цилиндърчета ще се получи нелош резултат.
Арахая написа:
04 апр 2019 14:51
А бобината и тя ли се прави от същия диаметър проводник както ринговете?
Аз така я правя.
Арахая написа:
04 апр 2019 14:51
И 15мм топчета не са ли малки за 0,6мм проводник?
Не знам :)) Така ми излезе, че е най-добре и така го направих. Зависи и от диаметъра на ринга.
icrow написа:
04 апр 2019 15:38
Може и да не ги запоиш просто пада силата. Можеш с лепило да ги захванеш.
Веднъж, за да не запоявам, бях пробвал с електропроводимо лепило и се получи не много зле. Нещо от сорта на това:
https://www.ebay.com/itm/Electrical-Con ... SwWfFXkZHl
но си мисля, че ако в лак се разбърка истински графит стрит на прах, също ще стане.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Арахая

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#25

Мнение от Арахая » 04 апр 2019 19:02

С едножичен 10мм толкоз!!! sad sad sad Много е твърд и е почти невъзможно да се навие плътно, е поне на мен са ми толкова силите! sad
56757452_1115747791940808_1056808219650818048_n(2).jpg

Спиридон, 1ty 1ty 1ty от сърце за разясненията!
Айкроу, 1ty 1ty 1ty от сърце!

Вече си купих меден проводник и го обелих даже, че беше с изолацията. Но ще търся лакиран, ако има някъде, ех!
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#26

Мнение от Спиридон » 04 апр 2019 19:14

Заради еластичността си, проводникът се развива малко сам и не може да се навие на ръка съвсем стегнато, дори и да е по-тънък и мек. Затова може или да се залепи, или да се навива леко над предходната витка (все едно започва конус) и след това витката да се върне внимателно в равнината на предходните.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#27

Мнение от icrow » 04 апр 2019 19:15

Като за начало пробвай с каквото имаш.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#28

Мнение от hyparh » 04 апр 2019 19:58

Да, с едножичен по-дебел е много трудно (представям си как си го навивала това чудо 10мм Wonky), да не кажа невъзможно на ръка да се навият плътно прилепнали витки. Аз вчера като видях, че не се получава добре (с по-тънък от твоя), го зарязах и си развих от ролката многожичен, с който е къде-къде по-лесно и става идеално заоблено без чупки sun
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#29

Мнение от ivchak » 07 апр 2019 22:23

Здравейте навивачи на спирали :)) Ето какво навих и аз от 4кв.мм. лакиран проводник
2019_04_07_(21-38-36-80).jpg
Преди 6-7г. правих същата спирала от 6 кв.мм. нелакиран проводник ,но първо го изпеках на газовия котлон за да се разкали и след това го навих много лесно.За съжаление спиралата изчезна някъде из кутиите. Според мен поливинилх. изолация не е добре за излъчването. Освен това ми се струва , че между навивките трябва да има дистанция колкото половин или един диаметър на проводника(ако е без изолация - самата изолация дава някаква дистанция) за да не си пречат потоците в съседните намотки тъй като се движат с различни скорости.
Не му е мястото тук , обаче искам да отправя една критика към себе си и всички които правят възли на Мировинг и вероятно са поглеждали документите на Наумкин . Цели десет години аз, а видимо и всички други не обърнахме внимание на рисунките на Наумкин на възела на Мировинг на които очевадно се вижда , че двата успоредни шнура са на разстояние около половин диаметър един от друг. Предполагам , че това има значение за силата или качеството на ениргията на възела.Няма да е лошо някой който не го мързи да направи едно възелче с прилепнали шнурове и от същият шнур едно с дистанция между шнуровете 1aha
mirowing-1.jpg
И нещо важно !!!!!!!! Ако лакирате проводници не използвайте акрилни шпрей лакове Космос(мисля че бяха гръцки), защото си прецахах едни работи и дори след обгаряне на газовия котлон и почистване със спирт и ацетон не работеха и на 10 процента от мощноста си преди да ги лакирам.Мисля че най добре е лак за дърво и метал(съхне бавно и затова трябва да се маже по-тънко), може би яхтен лак или сребърен или златен спрей който Филип беше ползвал за неговите Шаубергерови тръби.Бъдете здрави Hola
П.П. Забравих да питам -не разбрах тази спирала тествана ли е от някой дали работи като неутрализатор или се подвеждате от линка който Филип е дал ?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Арахая

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#30

Мнение от Арахая » 07 апр 2019 22:45

Ивчак, колко хубаво си го навил! Благодаря за споделената полезна информация! :)

Отговори

Върни се в “Неутрализатори”