Трискелион - Направа

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Трискелион - Направа

#1

Мнение от Спиридон » 19 ное 2014 02:30

Тук съм описал начина, който ползвам за направа на тези незаслужено подценени елементи.

Брой витки в спиралите
Броят витки е според човека, за когото е предназначен трискелиона. Ако броят е по-голям от необходимия, няма да има съответната полза. Както при (почти?) всичко, прекаленото води до обратен на търсения резултат. Ако броят е по-малък от необходимия, то ползата няма да е максималната. Ако нямате усета колко трябва да са витките, направете трискелион с 4 витки:

http://vector-ndt.net/photos/making_3S/IGP8313a.jpg


Дължина на проводника
С колкото по-малка дължина, но кратна на 216.9 mm, се постигне желания брой витки в спиралите, толкова по-добре. По мое мнение е по-добре избраната дължина да не се превишава, дори и минимално. Дължината задава необходимата вибрация - виж viewtopic.php?f=16&p=53#p53


Диаметър на проводника
Зависи от предходните 2 параметъра. Целта също е да се постигне и максимално правилна форма, което е по-трудно с много тънък проводник. Понастоящем за трискелиони ползвам проводници:
- със сечение 0.5 кв.mm (т.е. около 0.8 mm диаметър) за трискелиони с 3 витки;
- с диаметър 0.6 mm за трискелиони с 4 витки;
- с диаметър 0.325 mm трискелиони с 6 витки.

Диаметърът на проводника определя интензитета на създаваното оргонно поле и, по принцип, колкото е по-голям, толкова по-силен е интензитетът. Това важи, ако не се налага използване на по-голяма дължина на проводника, заради избрания по-голям диаметър.

Изработка
1. Отбелязване центровете на спиралите
Дължината на проводника се разделя в съотношение 1/6 : 1/3 : 1/3 : 1/6. Трите разделителни точки са центровете на спиралите. Ако дължината на проводника не е точна и/или двете отстояния по 1/3 не са спазени, трите центъра няма да са еднакво отдалечени един от друг, респ. спиралите няма да са еднакво големи, което води до отклонение от точната форма (виж на viewtopic.php?f=16&p=53#p53 за значението на формата).

Ако е необходима подготовка на краищата на проводника за спояването им (т.4), то сега е момента за това.

2. Оформяне на центъра на спиралите
С малки клещи с кръгли челюсти оформям първоначално центровете ето така:

http://vector-ndt.net/photos/making_3S/IGP8291a.jpg

Тук трябва да се внимава посоката на навиване да е една и съща за 3-те спирали.

После "смалявам" центровете до това положение:

http://vector-ndt.net/photos/making_3S/IGP8298a.jpg

стискайки ги внимателно с клещи с полукръгли челюсти (с бразди отвътре, за да не се изплъзва проводника). Става като след първото свиване, двата края се разтварят малко, пак се свиват и така 3-4 пъти до постигане на достатъчно малък център, което е важно за работата на трискелиона.
Ако проводникът е по-тънък и позволява, не ползвам клещи за центровете, а само с пинсети с остър връх.

Следва
3. Навиване

http://vector-ndt.net/photos/making_3S/IGP8302a.jpg

За да е по-стегнато навиването, ползвам клещи с плоски гладки челюсти, за да не нараняват проводника. С тях опъвам проводника, докато придържам навитата вече част с пръсти. Максимално полезно поле (виж на viewtopic.php?f=16&p=53#p53 за влиянието на формата върху информационната компонента) би се получило, ако разстоянието между витките е точно равно на дебелината на проводника. За целта, обаче, е необходим проводник с точно определена жилавост, за да може да се навие стегнато за добра кръгла форма, а после проводникът да се върне като пружина сам на необходимото разстояние.

4. Спояване
Местоположението на спойката има значение. Добре е тя да е извън триъгълника, който се оформя в средата между 3-те спирали.
При мен припоят неизбежно полепваше и по съседната витка, докато не ми хрумна да използвам малко парче домакинско алуминиево фолио като екран:

http://vector-ndt.net/photos/making_3S/IGP8306a.jpg

След спояването издърпвам фолиото и трискелионът е готов - виж първата снимка (216.5 mm, диаметър 0.6 mm, 4 витки).


За усилване на полето на трискелиона, може:
- да посребрите проводника (преди другите операции) или да използвате готов посребрен такъв;
- да го лакирате с прозрачен лак (предполагам и цветен, но без метални частици в него ще свърши работа, но разваля естественото му излъчване);
- да използвате припой със съдържание на сребро;
- да използвате сребърен проводник.


Ако нещо от описаното не е ясно, а имате желание да правите трискелион/-и, моля питайте. На каквото мога, ще отговоря. На каквото не мога, надявам се да отговори, който може. Молбата ми е, ако въпросът ви е от типа "Какво ще стане, ако променя ... в технологията?", пробвайте, качете снимка и ще разберем всички. Phil
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Трискелион - Направа

#2

Мнение от Спиридон » 17 юли 2015 19:15

Преди малко тръгнах да чета книгата на Друнвало Мелхизедек "Древната тайна на Цветето на Живота", която започнах преди 2-3 дни, заинтересуван от техниката му за медитация. Направо зяпнах като стигнах до следното:
Цялата Вселена - имам предвид всички звезди и атоми, възникващи и изчезващи от зората на времето - имат основна дължина на вълната от около 7,23 см. Изберете си която и да е точка в тази стая и можете да пътувате безкрайно навътре или навън в рамките на тази Вселена. В духовен смисъл тази 7,23-сантиметрова дължина на вълната е звукът Ом - звукът на Вселената според индийците. Всеки предмет на този свят издава определен звук в съответствие със структурата си. Ако изведете средно аритметично число от звученето на всички обекти в тази триизмерна Вселена, ще получите дължина на вълната 7,23 см, което е истинският звук Ом на това измерение.

Освен това, тази дължина на вълната е средностатистическото разстояние между вашите очи, от центъра на едната зеница до центъра на другата - ако вземете 100 човека и измерите разстоянията между очите им, ще получите това средно число. Ще приведа още няколко примера: това е и средното разстояние от върха на брадичката до върха на носа; средната ширина на дланта; средното разстояние между чакрите. Можем да открием тази дължина от 7,23 см на различни места в тялото, защото ние съществуваме именно в тази Вселена и тя е въплътена вътре в нас.
Ако се умножи 7.23 cm по 3 се получава 21.69 cm = 216.9 mm, което бях определил с махало като оптимална дължина за трискелион Wonky , т.е. за всяка от спиралите има точно 7.23 cm. Не знам колко е точна информацията в книгата, но никога не съм попадал на тази информация по-рано и ми изглежда прекалено да е просто съвпадение.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Трискелион - Направа

#3

Мнение от Philip » 17 юли 2015 20:26

Извод :)
Има защо да вярваш на махалото в ръката си :)
Наблюдавам Анализирам Променям

FORA

Re: Трискелион - Направа

#4

Мнение от FORA » 12 юни 2016 07:41

Как измервате излъчването,енергията или каквото и да е там.Иначе това нещо остава една красива фигурка.Извинявам се но аз съм прагматик.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Трискелион - Направа

#5

Мнение от icrow » 12 юни 2016 09:43

Виж в раздел радиестезия!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Трискелион - Направа

#6

Мнение от Спиридон » 12 юни 2016 16:32

FORA написа:Извинявам се но аз съм прагматик.
Няма нужда от извинения, всички си имаме недостатъци. :))
Сори, ама не се сдържах. 1ke

Аз имам въпрос към теб - когато чуеш някоя песен/мелодия или видиш картина, какво точно им измерваш, за да разбереш дали и как ти действат?
Или нещо по-практично - на храната какво й мериш, за да разбереш дали има ефект от нея, като я ядеш?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Трискелион - Направа

#7

Мнение от Philip » 12 юни 2016 18:34

Правилен отговор :)

Фора, защо във всеки форум се регистрираш с различно име?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Re: Трискелион - Направа

#8

Мнение от blade_x » 17 юни 2016 13:07

Здравейте отново
Последните седмици нямам никакво свободно време и не мога да чета из форумът.
Виждам, че тук дължината на проводника за трискалиона е различна от тази на кралския кубит или изгубеният кубит.
Тази ли е най-подходящата за направата му?
И друго - а за направата на други елементи пак ли може да се ползва тази дължина или тя се отнася само за трискалиона?

Защото аз използвам 523мм (египетския краски кубит)за дължина на проводника, за направата на елементи.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Трискелион - Направа

#9

Мнение от icrow » 17 юни 2016 13:31

Предимно е важна формата. Дължината се опитай да я усетиш. Изобщо не е задължително да е с кубити и тн. Това важи за всичко.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Трискелион - Направа

#10

Мнение от Philip » 17 юни 2016 13:53

Както каза Айкроу - най-важна е формата. Дебелината и химическия състав на изходния материал определят дължината.
...Всеки може да си го определи, ако си поиграе първо с материала, усети го и се вслуша в усещанията си :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Трискелион”