ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

Зеолит Оргонни устройства Вихрови тръби Шаубергер
Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#131

Мнение от Philip » 22 апр 2017 15:11

И на мен ми допада :)
Сега вече като си направил една много добра и си разбрал принципа - можеш да си правиш каквито искаш експерименти :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Petar

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#132

Мнение от Petar » 22 апр 2017 18:11

Благодаря за измерването и помощта :)
Определено има разлика при къпане от предишната вода :) усещанията за водата са както ги е описал Филип
При замерване от icrow в какви граници като сила на заряда трябва да е водата за да е върши работа.
И ъгъла на изрязването до колко може да се свива тръбата 160 и нагоре градуси или става много силна, тази съм я изрязал на 140 градуса

Petar

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#133

Мнение от Petar » 22 апр 2017 18:19

И пак за измерване :) тези тръби са преработени дали ще вършат работа, от първата снимка примерно за поливане
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#134

Мнение от Philip » 22 апр 2017 21:12

Всичко зависи колко вода ще минава през нея :))
Повече свиване е безсмислено, защото малкото вода няма да се завихри достатъчно в първите два профила и няма да бъде пречистена - химически и енергийно.
Толкова вода, колкото е на твоите снимки е на границата лично аз да премина изцяло на тръба с по-малък диаметър - ф12
А за вода, колкото за чешма, на която се мият ръце или чинии - направо ф10.
Наблюдавам Анализирам Променям

Petar

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#135

Мнение от Petar » 22 апр 2017 22:23

Да разбира се зависи от дебита ползвам проточен бойлер и зимата дебита е малък при ползване а и това за което си споменал, първоначално температурата на водата е добре но след минута някъде става забележимо по хладка след като тръбата се зареди и заработи така да се изразя, мисълта ми беше за някакви граници на това доколко може да се свива тръбата в зависимост от дебита а за по слаба вода минаване на тръба Ф12, примерно от 100 до 150 градуса, може ли така да се фиксират.
Друго което забелязах точно на изхода на тръбата и присъединяването и с редукцията и фитинга с резбата се образува сектор с минус там има загуби но ти кажи дали е така

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#136

Мнение от Philip » 23 апр 2017 06:50

Petar написа:И ъгъла на изрязването до колко може да се свива тръбата 160 и нагоре градуси или става много силна, тази съм я изрязал на 140 градуса
Градусите горе - долу ги казвам, когато трябва да кажа за среза в градуси. Никога не меря колко градуса правя среза. При мен това си става от самосебе си , след като съм говорил с човека, за който я правя.
Реално дори и тази, последната ти тръба, вече е свита отпред дотолкова (заради малкия дебит вода), че повишава енергията (изходящия профил), но слабо изчиства водата енергийно и химически (входящия и средния профил).
При тези тръби е важно да има огромно завихряне и в трите профила, за да стане каквото трябва!
За твоя дебит директно бих направил тръба от ф12 или ф10, за да гарантирам достатъчно завихряне в първите два профила!
Тогава и изходящия срез ще е между 90 и 120 градуса, което е най-добрия вариант!!!

Ако търсиш само енергия БЕЗ ХИМИЧНО И ЕНЕРГИЙНО ИЗЧИСТВАНЕ - тръбата може да е само с третия, изходящ профил и да е само с неговата дължина. Това правят и "активаторите" на Кадуцеус - Асен. ...Но не това е целта! А когато е много свита отпред, а широка в първите два профила - получава се това.
Petar написа:първоначално температурата на водата е добре но след минута някъде става забележимо по хладка след като тръбата се зареди и заработи
Това охлаждане на водата е сигурен признак, че имаш нужната скорост на завихряне в третия профил. Температурата винаги може да се измери без тръбата и с нея, за да разбереш добро ли е завихрянето, но САМО В ТРЕТАТА ИЗХОДЯЩА ЧАСТ. Странно е, че при теб става чак след време, а не веднага след пускането :?
Petar написа:Друго което забелязах точно на изхода на тръбата и присъединяването и с редукцията и фитинга с резбата се образува сектор с минус там има загуби но ти кажи дали е така
Това става, когато водата изтича директно от тръбата във въздуха заради рязко увеличения обем и присъствието на въздух. Ползвам това свойство - рязко увеличаване и след това рязко стестняване на профила и отново навлизане в същото въртене отпреди разширението - когато искам да вдигна много енергията на изходящата вода. Получава се вакуумен усилвател. Това е игра със свойствата на етера, но сега не ми се обяснява за това, а и в случая няма смисъл. Достатъчно е да знаеш, че след като тръбата е свързана с нещо след изхода си и това пространство е пълно с вода - този ефект НЕ СЪЩЕСТВУВА!
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#137

Мнение от icrow » 23 апр 2017 07:00

Да не би да се източва водата за тези няколко минути и да идва по студена вода отвън :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#138

Мнение от Philip » 23 апр 2017 07:03

Прав си сигурно - източва се студената вода, която е в тръбите на къщата и навлиза по-студена от външните тръби.
Наблюдавам Анализирам Променям

Petar

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#139

Мнение от Petar » 23 апр 2017 10:04

При проточния бойлер ползвам водата само от него без да я смесвам със студената като температурата нагласям чрез дебита, бойлера има две степени на мощност, но като загреят нагревателите после тя не се променя, но определено със тръбата ми се налага корекция, може времето да е по малко но определено не се получава веднага, хубавото му е, че винаги има топла вода :)
Водата от тръбите на последните две снимки става ли да се ползва, те за преправяни :?

Petar

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#140

Мнение от Petar » 23 апр 2017 10:29

Друго което се сещам за тръба Ф15 може прореза на средната и минусовата част да се направи 5-6 милиметра широк и оттам да се намали диаметъра, ще опитам да направя и такава да видим какво ще се получи :)

Отговори

Върни се в “Пречистване, енергетизиране, структуриране на вода”