Уреди за обработка на вода

Зеолит Оргонни устройства Вихрови тръби Шаубергер
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Уреди за обработка на вода

#31

Мнение от Спиридон » 03 май 2019 16:32

icrow написа:
03 май 2019 14:57
уреда бил истината да не съм бил мерил
Човек, като даде толкова пари за нещо, не вярва на другите, ако не са съгласни с него. :)
То за един телефон е същото, камо ли за толкова скъпо.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Уреди за обработка на вода

#32

Мнение от icrow » 03 май 2019 17:03

Дам а и жените са си професори. И обяснява как е лесно да си го купиш. Е като имаш пари е лесно. Давал си пари за лекарства и тн. Еми аз ако не спечеля от тотото трябва да го изплащам 7 години. А и си мисля че няма пък да е толкова трудно да се постигне вфекта и за мн по малко пари. Колегата ми (че бях служебно) изпи литър от живата вода и на него му стана тежко и гадно и за него вика няма как да е от това.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Уреди за обработка на вода

#33

Мнение от Спиридон » 03 май 2019 17:20

Е, тя жената ти е казала, че е лесно да го купиш, а не че е лесно да го платиш. :))

Щом и на колегата ти не е понесло, значи и той е крив. Онова струва много пари, не може то да е криво. :))

Нямам представа дали това нещо наистина е (толкова) полезно. Забавлява ме манталитета на купувача и как човек се самонавива. Не, че аз съм имунизиран, ама отстрани по-добре се вижда гората, а не само дърветата.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Уреди за обработка на вода

#34

Мнение от hyparh » 03 май 2019 17:53

Е, нормално. Всеки дал толкова пари за нещо, ще си го защитава докрай. Дори той самия да му намери кусури с времето, ще се самоуспокоява, че все пак има и някакви предимства - дори пред себе си няма да признае, че (евентуално) се е прецакал :))

Ивчак, добра находка с тези лесни методи за отрицателни заряди Cheers
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Уреди за обработка на вода

#35

Мнение от icrow » 03 май 2019 18:47

Е те много хра са им давали вода и се лекували. Децата и някои храни не може ли да ги ядът непоносимост и след киснене във водата вече ги ядяли. Аз съм склонен да вярвам на концепцията, но не ми се вярва да може само тая машина да я направи за тия пари.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Уреди за обработка на вода

#36

Мнение от hyparh » 03 май 2019 19:24

icrow написа:
03 май 2019 18:47
Аз съм склонен да вярвам на концепцията, но не ми се вярва да може само тая машина да я направи за тия пари.
Със сигурност :) Машината е създадена за максимално удобство за хора, които не са навътре в нещата, а искат качествена вода бързо и лесно.
Другият вариант е подробно разучаване на физичните и химични процеси и в крайна сметка получаване на такава вода с лесно достъпни материали, но пък с повече процедури и съответно занимавка.

Демек първия вариант иска пари, а втория - акъл :))
Но като се замисли човек, с много неща е така...
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Уреди за обработка на вода

#37

Мнение от ivchak » 03 май 2019 20:15

Днес направих един опит за получаване на жива и мъртва вода по нова схема- без брезенти и грънци :)) . Захранването е с мостов изправител KBU6G(400в - 6А) , електроди от „хранителна” неръждавейка около 0.5мм., пластмасова купа 3литра, и стъклен буркан(800 мл) за живата вода. Напълних купата и буркана с престояла 30-40 мин вода(за да се изпари хлора) така, че водата в буркана и купата да се съединят с много тънък слой вода. На практика понеже дъното на купата не е идеално равно се получи така , че половината от ръба на буркана беше на сухо(над нивото на водата в купата на около 1мм) а другата половина беше залята с вода. За 7мин работа на активатора в буркана се получи жива вода с Рн 9.3 , а в купата водата водата си остана с първоначното Рн 7.3 :? Изправителя се загря не повече от 35-36 градуса. Живата вода беше „омекнала” и имаше много добър сладникав вкус .Мъртвата не съм я опитвал. След 2 часа Рн-то на живата вода беше паднало на 9. Сутринта отново ще я измеря и ще докладвам . :)) то картинки на агрегата и бутилка с жива вода ако иска Айкроу да я измери Hola
ЖИВА ВОДА.jpg
2019_05_03_(19-29-04-00).jpg
2019_05_03_(19-31-17-78).jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Уреди за обработка на вода

#38

Мнение от ivchak » 03 май 2019 20:57

Ето и още една идея- поглед отгоре Wub
2019_05_03_(20-30-30-26).jpg
Мисля че съдовете могат да са от пластмаса(за хранителни цели)защото в горният вариант водата се затопли само 2-3 градуса, въпреки че от стъкло вероятно ще е по-добре sun
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Уреди за обработка на вода

#39

Мнение от icrow » 04 май 2019 09:17

Не е ли хубаво да има и кондензатор :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Уреди за обработка на вода

#40

Мнение от ivchak » 04 май 2019 19:56

Не знам Айкроу , един руснак даже казва че е добре тока да е 22хц - правоъгълни асиметрични импулси 4към1(80 процента плюс, 20 процента минус) като предлага още всеки електрод да е в отделна брезентова торбичка :?
Сутринта Рн-то на снощната вода беше паднало до 8.8.Днес залях вода до покриване на целия ръб на буркана. За повече от половин час водата едва стигна Рн8.8.Сега сложих нова порция, като водата в купата е до ръба на буркана, а в буркана на 4-5мм. по-ниско. За ел.мостче съм сложил 4 ката марля с дължина 7см. и ширина 4 см.След 30 мин. ще видим резултатите Hola

Отговори

Върни се в “Пречистване, енергетизиране, структуриране на вода”