Относно форума - Проблеми и бъгове

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#11

Мнение от Philip » 26 май 2015 05:43

:)) Ти не се удържаш :))
Мислех днес сутринта да го правя, а то вече готово :)
Че не на едно място, а даже на две :)
Така е идеално!

...Вие и двамата с Айкроу сте като златните рибки! :) ...Изпълнявате желания всякакви hola2 Worship

...ПП
Че даже и се превръща десния в часа на последното посещение. За мен е много ценно! :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#12

Мнение от Спиридон » 26 май 2015 08:57

Оказа се лесно, затова стана толкова бързо. :) Hola
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#13

Мнение от pipilica » 01 май 2016 20:06

Нещо не мога да открия бутона "маркирай като прочетено" и ми свети че има нови теми а то няма.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#14

Мнение от Спиридон » 02 май 2016 00:04

pipilica,
аз махнах линка за това, защото имаше оплаквания, че особено с телефон много лесно се натиска по погрешка именно там.

В кой раздел ти свети, че има нови теми? Да не би да има непрочетено мнение в някоя тема, което да е по-старо от последния пост в раздела? Или да е на предпоследната страница от темата?

С какъв браузър си и откъде влизаш - телефон или РС?
Ако си включил да получаваш известия за нови постове, просто цъкни на известия (под лентата с логото) и от падащото меню избери да маркира всичко като прочетено (това обаче е активно, само ако има неотворено известие за нов пост).
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#15

Мнение от pipilica » 02 май 2016 00:30

Ми влизам през комп с лисица, но като прочета нещо което ме интересува давам бек, имам бутон на мишката за по-бързо, и после цъкам маркирай като прочетено така чета всички форуми, но само тука липсва тоя бутон.
Е нищо ще гледам датите, то и до сега така правя, но ако може да се премести бутона ще е по-добре май.
Коя версия на phpbb е тоя форум, мисля че мога да ти помогна с местенето, къде е бил линка преди да го махнеш.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#16

Мнение от Philip » 02 май 2016 07:13

"Проблемът" е на твоя комп, таблет или телефон.
Когато забраниш бисквитките - няма как да имаш инфо какво си прочел и какво - не. А ти явно си ги забранил :)
Освен това при връщане с бек - не се дърпа отново страницата с евентуалното обновление, че е прочетена, а ти се показва кеша от браузера ти.
Ако гледаш само датите - никога няма да видиш ако в някоя тема, съдържаща подтеми (а форумът е така структуриран) има нови постове.
Версията на phpbb е предпоследната ( за разлика от повечето форуми, които въобще не си обновяват версиите olele ), а тези дни ще бъде съвсем последната Hola
Форумът - благодарение основно на Спиридон - е направен да е максимално удобен на тези, които наистина го ползват, а не само четат.
Други въпроси?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#17

Мнение от Спиридон » 02 май 2016 13:11

pipilica,
знам как да върна линка, но го махнах, защото пречеше на хора, които са дали над 2/3 (по груби оценки, вероятно е доста повече :) ) от информацията във форума.
Влез в раздела, в който ти дава, че има нови постове и избери (горе вдясно) "Маркирай темите като прочетени". Няма да стане за целия форум наведнъж, но е някакво решение. В "Бързи връзки" има и други полезни опции да виждаш най-новите мнения.

Ако има и други, които искат да има опция да се маркира целия форум като прочетен, да си казват. Ако има достатъчно желаещи, може да се направи линка да е някъде отдолу, където по-трудно ще се натиска по погрешка.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#18

Мнение от icrow » 02 май 2016 13:21

Отдолу още по лесно ще се натиска :)) Докато свикна с бутона който връща в началото беше доста псуване :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#19

Мнение от Спиридон » 02 май 2016 14:58

Още нещо се сетих - може всеки да се абонира (вж. раздела "Настройки") за темите и разделите, които го интересуват и няма нужда от връщане в началото на форума. От известията отиваш на следващите непрочетени постове - много по-бързо от "back" и няма нужда да се рефрешва или да влизаш в раздела наново, само за да видиш дали има нови постове в 2 теми от него.

Въобще варианти има много.
icrow написа:Отдолу още по лесно ще се натиска :)) Докато свикна с бутона който връща в началото беше доста псуване :))
Аз пък се чудех що ме сърбеше толкова. :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Относно форума - Проблеми и бъгове

#20

Мнение от icrow » 02 май 2016 15:17

Е не съм те хранил теб де. :)) Само бутона ;)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Мнения и въпроси относно форума”