ТЕОРИИ Характеристики на оргонната енергия

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

ТЕОРИИ Характеристики на оргонната енергия

#1

Мнение от Спиридон » 19 ное 2014 01:30

Някои от характеристиките на оргонното поле могат да се опишат със следните параметри, подредени по важност (поне според моите виждания):

1. Идея (мисъл форма, програма, информационна компонента)
Задава резултата от въздействието на оргонното поле. Зависи от физическата форма (колкото по-правилна и точна, толкова по-добре) и материала на създаващото го устройство, като при някои устройства "програмата" може да се зададе и от човек. В последния случай нещата опират до осъзнатостта на "програмиращия". Личната ми убеденост е, че това е недопустимо при устройства, които биха могли да въздействат на други, включително и направено с добри намерения (знаем кой път е постлан с тях Devil ). Би могло да е оправдано при устройства предназначени за правещия ги, но аз лично си нямам чак такова доверие Phil .
Някои устройства могат да създават чисто поле без такава компонента - според мен такова напр. е "възелът" на Мировинг. При повечето устройства, дори и такива неподлежащи на "програмиране", силата на излъчване би могла да бъде усилена (до известна степен) или пък отслабена (чак до изключване) чрез силата на мисълта.

2. Вибрация (техническият термин е честота, но за живототворяща енергия, думата вибрация ми звучи по-добре)
Тя определя доколко съответната оргонна енергия е подходяща за определеното й приложение. Зависи често от дължината на някой елемент от устройството, напр. тази на използвания за направата проводник или пък шнур.

3. Напрежение (потенциал, потенциална разлика)
Определя до каква степен оргонното поле ще постига желания резултат. При въздействие върху хора, животни и растения не бива да се прекалява с него, защото може да стане прекалено високо и да предизвика неприятни усещания или дори да навреди (при достатъчно силен интензитет). Зависи от използвания материал и от други фактори, специфични за конкретния случай (биха могли да са напр. форма, бр. витки).

4. Интензитет (оргонен ток)
Определя "производителността", т.е. колко бързо ще се постига желания резултат. Зависи от дебелината на използвания проводник (когато има такъв) и, както при напрежението, от материала и специфични за конкретния случай фактори.


Това изложение обобщава прочетени от мен неща, както и личните ми убеждения в резултат от прочетеното, но не съм имал възможност да го подложа на систематизирани практически проверки. Въпреки това го написах, тъй като ще ми е необходимо за изясняване на някои детайли при направата на трискелиони, а пък и се надявам да е от полза някому за изясняване на приоритетите си при изработването на оргонизиращи устройства.

Добре дошли са всякакви коментари, корекции (вкл. и на терминологията) и допълнения на база опит, усещания, измервания.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

arctic-wolf
Мнения: 22
Регистриран: 13 яну 2023 15:32
Местоположение: Sofia

Re: ТЕОРИИ Характеристики на оргонната енергия

#2

Мнение от arctic-wolf » 03 юли 2023 13:28

4. Интензитет (оргонен ток)
- предполагам това е същото, което icrow нарича сила и което по-рядко измерва.
Може ли някой от по-опитните хора да ми отговори на следните въпроси.

1.Ако човек е направил някакво устройство и полето над него има определен ОВ и определен ОА, има ли някакви принципни методи ОА да се махне и да остане само ОВ.По някакъв начин ОА да се намали и да стане съвсем малко или направо да изчезне и устройството да е вече само с ОВ? И обратното, да се направи така, че ОВ да намалее или дори да изчезне и така у-вото да е само с ОА?

2. Има ли типове устройства(без значение дали са на базата на навита тел или някакъв по-особен вид кристал или някакви други),които обикновено да са само с ОВ и без ОА(или с пренебрежимо малък ОА) ,както и обратното - да са предимно с ОА и без ОВ.Т.е. такива типове у-ва, на които природата им е такава, без да е нужно човек да прави нещо, за да ги докара до подобно състояние.
4.Интензитет...Зависи от дебелината на използвания проводник (когато има такъв) и, както при напрежението, от материала и специфични за конкретния случай фактори
- Някак си много общо звучат тези критерии. Това означава ли , че ако едно у-во се направи от тел с дадена дебелина и след това същото у-во се направи с тел с дебелина 5 пъти по-тънка, то целенасочено сме му изменили само ОА?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: ТЕОРИИ Характеристики на оргонната енергия

#3

Мнение от icrow » 07 юли 2023 23:43

Не съм се замислял за вариант да се намали едната част. Но като оргона има много общо с електричеството, то предполагам, че ефекта ще е същия.
Какво те води на тези размисли. И какво те притеснява?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

arctic-wolf
Мнения: 22
Регистриран: 13 яну 2023 15:32
Местоположение: Sofia

Re: ТЕОРИИ Характеристики на оргонната енергия

#4

Мнение от arctic-wolf » 08 юли 2023 22:33

Здрасти, чета 1-2 пъти седмично старите теми ,за да си попълвам знанията и преди десетина дни приключих с темата за ХЕС(впрочем радващо е какъв интересен research сте направили като екип по въпроса ,даже сте ползвали и външни консултантски услуги :) , в това число и градивната критика на Асен. След такава добра екипна работа човек започва да се пита за българи ли става въпрос :) ). Та, вътре Филип казва, че не може да мери енергията като стойност,защото(по спомени цитирам) усеща няколко съставляващи и не може да определи кое точно да измерва. И тогава си дадох сметка, че щом човек,който от години се занимава с оргонни у-ва казва това, то защо аз да очаквам, че до няколко месеца ще имам напредък.И взех да мисля за корекции в упражненията. Та, изглежда ми логично човек да опитва да развива усет отделно за ОВ и отделно за ОА, а не за двете едновременно, когато се упражнява с махало за мерене на даден предмет/у-во/прозрачен камък от поляната, а и за определяне на плюс или минус само. И ако имаше лесен практичен начин на един кристал например да му се нулира ОВ(или силно да му се намали),то това ще улесни процеса .

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ТЕОРИИ Характеристики на оргонната енергия

#5

Мнение от Philip » 09 юли 2023 06:22

Здравей,

Приятно е, като виждаш, че форумът си върши работата, заради която е създаден :)
– Да помага на някой, който търси :)
За измерването.
Да дадеш цифрова стойност на нещо, на което влияе дори и мисълта на наблюдаващия го човек е супер трудна задача.
Първо - трябва да умееш идеално да контролираш мозъка си, за да не влияеш на видяното и да нямаш очаквания. Трудно е, но изпълнимо.
И второто - трябва да ти идва отвътре. Като на Иван и Асен.
Това, че аз не мога да меря - не означава нищо. Опитвах, но не съм си го задавал като цел.
Ти го искаш по някаква причина, така че рано или късно ще намериш начина :)

ПП
Мозъкът ми не спира да мисли по темата, та да се допълня :))
За ежедневния ни живот и ползване на тези устройства, а и за да си в час с енергиите около себе си, според мен е напълно достатъчно да се научи човек да получава един единствен отговор - Това, което виждам в момента добро ли е за мен, околните и Земята? Реално отговорът е напълно видим дори и без измерване.
Ако нещото е красиво, излъчващо в леко синкаво и имаш чувството, че самото то излъчва красота и доброта - супер е! Освен това искаш и да го имаш или да присъства в живота ти.
Ако е по-силно отколкото е добре за тялото или околността - след някой и друг ден преставаш да го харесваш и дори чувстваш леко вътрешно отвращение.
А Природата е много добра в това да намалява или увеличава до нормални за нея стойности направеното от човек. Та - рано или късно то ще отговаря на основните енергии около него и за да се промени - нужна е отново човешка намеса :)
В случай, на разработване на нещо - тогава е абсолютно нужно да имаш точни измервания.
Но пък тогава чудесното е това, че Иван е насреща :)
Не само за измерване, а и за абсолютно меродавни съвети и мнение :) Up! Worship

Хубав и лек ден! sunny Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: ТЕОРИИ Характеристики на оргонната енергия

#6

Мнение от icrow » 09 юли 2023 23:25

Човек много обича да се ограничава сам. Това е една от основните причини млако хора да правят и откриват.
Малко е като да имаш 100 програми на тв. Имаш дистанционно, обаче е с много копчета и си казваш аз мога да натисна само бутона 1. Другите ме е страх да видя какво ще стане ако ги натисна.

Достатъчно е да си кажеш меря сега напрежение и това ще мериш. Без да си мислиш ами сега ако пък меря сила дали не бъркам и всякакви други съмнения. За упражнение мериш едното после мериш другото. Не мислиш сега каква скала да ползвам, коя е по добра, махалото правилно ли е. Радиестезията махалото е като проходилка. После ако не мислиш с ограничения просто виждаш нещата и ти изниква в съзнанието какво е. Всичко е просто и лесно. Трудното е да се пребориш с матрицата, която те кара да си мислиш, че това и онова са невъзможни. Така са блокирани с научените " правила" и интуицията и куп възможности на човека.
Аз покрай моя мързел много неща съм разучавал как работят с наблюдение и разучаване на нещото, вместо да чета мнения и описания. Особено на неща, за които се казва, това няма как да стане. Това ме е научило да вярвам на усещанията и разбиранията си а не на другите мнения. Особено ме мотивира някой да ми каже зарежи го не става. :))
Пак се отплеснах.
С две думи виж в себе си и спри да мислиш. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Характеристики на оргонната енергия”