Пет изумителни случая, в които мълнията лекува хората, а не ги убива (ВИДЕО) https://zdrave.to/zdravni-novini/pet-sh ... va-khorata
Подготвят ли ни за бъдеще без електричество? http://www.otizvora.com/2019/06/10875

Хакери на сънища

Потребителски аватар
Спиридон
Регистриран: 18 ное 2014 10:03

Re: Хакери на сънища

Мнение от Спиридон » 30 юни 2019 00:41

Според мен, спирането на вътрешния диалог е това, за което е писал и Филип в книгата си (дал е и начини) - спирането на мислите в мозъка, което води до "отпушване" на интуицията и "усещането". Мисля, че точно това имат предвид и в книгата на А. Реутов. Отначало героят беше постигнал известен успех с пасианса, но после го "светнаха" за техниката с прехвърляне на цялото внимание върху извършваните движения, което може би кара мозъка да изостави други дейности (като напр. блокировките на интуицията), за да освободи ресурс за следене на движенията.
Друга подобна техника е зяпането (буквално) на едноцветна стена, при което мозъка предполагаемо изключва, поради липса на (промяна във) входящата информация, която да обработва.
Аз не успявам да си изключа мислите, затова ми допада много идеята за отвличане вниманието на мозъка към движенията.
Начини много, явно номерът е човек да намери този, който му отговаря на темперамента (и му е забавен).
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Site Admin
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Контакти:

Мнение от Philip » 30 юни 2019 06:19

Да се обадя и аз в тази тема :))

Първо въпрос - За какво ви е нужно да си спирате мисленето ???

Аз поне не познавам някой, който да е прокопсал като си е спрял мисленето.

Нужно е нещо доста по-различно!

Контрол върху мисленето.

Научиш ли се да спреш потока на мисъл, която те води към тъмни перспективи в бъдещето (примерно: боли ме тук, теглото ми пада, рак ще да е това ...) - само можеш да спечелиш. Тялото няма да последва мозъка.

Научиш ли мозъка да се подчинява на волята ти - промяната над заобикалящата те реалност е в ръцете ти.

Когато наистина имаш физиологична промяна, владееш ли мозъка си - спокойно променяш физиката на тялото си - собственото ти тяло винаги се подчинява на собственият си мозък.
Пътят е лесен. Веригата на мислене, която трябва да активираш е лесна и кратка.

Приемане и признаване на проблема; Какво правиш ти, за да изчезне; Утвърждение, че направеното е променило реалността.

пример:

Да! Болен съм от ТОВА. (никога не се помисля проблема с наименованието му, защото веднага се задейства тъмната верига на мислене, както и резонанса, който има наименованието, с мисленето и разбирането на милиони други хора)
Но аз си пускам биорезонансен уред, който унищожава всяка променена клетка;

Пия сода с клен и мляко, който унищожава всяка такава клетка;

Алкализирам тялото си. Няма болест, която да не изчезне след като тялото е алкализирано!
Пия алкална вода с отрицателен ОРП
Ям алкализиращи храни;
Това води само до едно! Изчезване на всяка проблемна клетка от тялото ми :) :) :)

Та - това е нужно - контрол над мисленето, а не спирането му Hola

Приятен, хубав ден! :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Регистриран: 18 ное 2014 10:03

Мнение от Спиридон » 30 юни 2019 09:07

Явно ползваме едни и същи думи за различни неща.
Нямам предвид някой да спре да мисли изобщо (според една прословута сентенция даже няма да е сигурно, че съществува някой, ако не мисли), а да накара "най-външния слой на съзнанието" да спре да "дудне" за малко, за да си "чуе" чувствата/интуицията. Поне аз така съм ги разбрал нещата (което не ги прави верни за всички и във всеки един момент).

Иначе е ясно, че с мисъл (може и) се променя действителността (най-общо и меко казано и ако някой не го е разбрал, значи въобще не внимава какво се случва около и в него). Оттам следва да се контролират мислите, едно да не се разпилява "вниманието" в куп глупости и да не остане за по-важните неща и второ, защото могат да се берат големи ядове, ако го пуснеш да ходи в грешната посока. Не е от вчера "Внимавай какво си пожелаваш ..."

А в един момент човек се плесва по челото (какво ли има зад него) и си казва "Леле, ама то било толкова лесно и просто!", но пътят, по който се стига до този момент си има значение и то понякога е по-важно от резултата.

П.С. По никакъв начин не оспорвам това, което си писал в предходния пост. То само по себе си е ценно, просто аз имах друго предвид.

П.С.2 Само едно бих променил за себе си
"Няма болест, която да не изчезва ..." --> "Всички болести изчезват ..."
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Site Admin
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Контакти:

Мнение от Philip » 30 юни 2019 13:21

:) hola2
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Регистриран: 18 ное 2014 14:26

Мнение от hyparh » 30 юни 2019 14:58

Up!
Спирането на вътрешния диалог е основно за духовното развитие. Според дон Хуан чрез него човек може да се научи да вижда (а не просто да гледа) истинската същност на света около нас, като се описва, че всичко е изградено от светлина (до който извод всъщност и ние сме достигали по различни пътища :) ). Веднъж видял, човек вече няма да е същия, възприятията му се увеличават неимоверно, като започва по-лесно да улавя със сетивата си и присъствието на различни същности. Един вид става чувствителен за етералното.
В началото на Кастанеда му се дават мощни халюциногени като кактус пейот (Lophophora williamsii) и джимсънова трева (дяволска трева, Datura inoxia), с помощта на които по-лесно да измести/разшири съзнанието си и да види и усети неща, които наистина съществуват, но до които до сега не се е докосвал. По-нататък става ясно, че халюциногени не са необходими (освен за заклети коне с капаци и "дървета" :)) ), а само правилна настройка на съзнанието.
Screw the rules... play The Game!

"As above, so below."

Отговори

Върни се в “Човек”