Хакери на сънища

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#21

Мнение от hyparh » 22 сеп 2019 11:32

Благодаря за книжките Beer
Аз от личен опит мога да заявя, че култивирането на сексуалната енергия/кундалини и нейното съхранение и циркулиране, е най-мощната и достъпна практика, която човек може да приложи без особени усилия (изисква се само доста воля, особено в напреднал етап) за цялостно енергетизиране и личностно развитие във всякакъв аспект. Увеличават се харизмата, "животинският магнетизъм", осъзнаването, връзката с околното, рефлексите, дори възприятията за време се променят (нещо, което принципно протича бързо, може да изглежда забавено). И това са само част от нещата. Много пъти съм достигал до това равнище и съм си казвал "Де да можеше тези неща да се задържат за постоянно...". А то може, но... животинското при мен в крайна сметка надделява и така до следващия път :)) Затова волята и самодисциплината тук са най-важни, както и правилното въртене на енергията да не се получава стагнация.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Хакери на сънища

#22

Мнение от alexyeli » 23 сеп 2019 00:06

Hola
Маргото Ананд обяснява в книгата за една техника “СО помпа“ към страница 185-това е лесно упражнение за определена група мускулатура и много добре затваря “вратата“ при нуждата да не се отърве и премине “точката от която няма връщане“ демек при 95% от изкачването се прилага тая хватка и момента си го правиш да трае колкото ти отърва.... :)) .Подробността е че са нужни от 3 до 6 месеца тренировки докато това стане рефлекс на който може да се разчита.Иначе тренировките са много здравословни за простата тъй като тя се масажира и така “изправя гребена“ ;) . Леле накъде се сурна тмата за хакерите само.....Тъй като този тип енергия си е доста приРоден може би е хубаво да се отдели в отделна тема та да не се скандализират любителите на сънища който тепърва ще изследват темата де Bedtime
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#23

Мнение от hyparh » 25 сеп 2019 20:59

Да, тази тема сама по себе си е обширна и вероятно не всеки ще се чувства комфортно да споделя такива неща. Повечето, които са се захванали с тези техники, си действат тихомълком без необходимост от споделяне. Един приятел от Варна често обича да прави едномесечни маратони на култивиране и периодично се превръща в супермен :)) На мен такъв период ми се струва абсолютно непосилна задача... може да трупам енергия по-бързо, макар, че е по-скоро до психическа нагласа.

Хубави техники предоставя Ананд. Някои от тях са ми познати и съм ги изпробвал. СО помпата определено е мощна техника :) С използване на така представената от Ананд техника, енергията определено циркулира по-добре в тялото, понеже преди време я бях изпробвал по друг начин (само с контракциите, без канализирането), при което се натрупваше твърде "огнена" енергия, която без канализиране и въртене започва да пречи.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Хакери на сънища

#24

Мнение от alexyeli » 25 сеп 2019 22:43

:) Може би истината е някъде по средата..В началото като открих тази тема едвали не искахме веднага да стигнем до „екстаза“ и дори имахме известни “проблясъци„ и успехи по въпроса... в последствие човек установява че ако просто вместо да пилее и губи “надолу“ тази толкова силна и ценна енергия. ами винаги я качва „нагоре“ това му осигурява огромни възможности в редица области.Залепването към дадена тема и къдрене на къдравото задържа човек на едно място и дори самото усилие за перфекционизъм му осигурява гарантирано неуспеха - примерно когато някой иска да заспи бързо,няма заспиване и обратното когато просто си легне да почине заспива бързо...Един от големите примери в историята за „самоизгаряне “ с тази енергия е Алън Кроули - действително постига големи успехи ,но на каква цена само ! Според моето скромно мнение .или поне за нашето семейство на този ни етап на развитие най добре е методът на Омраам със осъзнатото повдигане нагоре на всеки дори минимален повей от тази енергия,често предизвикан дори от бегъл периферен поглед към някое ефирно,грациозно създание което в никакъв случай не бива да се преследва за по подробен оглед като по този начин си запазвам само “квинтесценцията“ на усещнето като тя в повечето случаи услужливо е дорисувана и перфекционирана от долното ми подсъзнание... ;) .Отначало не се доверявах на тая препоръка и уж случайно се доближавах до въпросната грация за по подробен “оглед“ и 100% оставах разочарован - я от някой физически детайл,я от кофти жестове и прочие,губейки импулса... Тъй де, както мярнах наскоро тука из вилаета на форума “-Не било важно де ще огладнее човек,стига да се прибере в къщи за вечеря“ :)) . Не знам...странно нещо сме някои хора все не може да си угодим, май само като се поозаптят егото и желанието за формите ,естествено без да се спират или отричат напълно. и в същото време се даде точно толкова приорет и на нещата стоящи “зад формите “ най сетне олеква малко и остава време и за душевен гъдел. :) Предимството на Омраам метода е,че така не са нужни добива и опазването на огромни и трудно контролируеми количества енергия, ами може да се действа ефективно и с “малки вноски, Но редовно ! “. Тантричния метод е за друг тип съзнание ,различно от нашия “Арийски“ софтуер,който напоследък получи доста ъпгреиди -като например свободно отворената епифиза за всичките бели юзъри,без изключение - и е само въпрос на лично желание използването му.Тантрата е разкошна като един начален подттик и до толкова само,книгата на Ананд всъщност е един сборник и помагало по енергийна култура ,далеч не чиста тантра и така де... - че да му стане съвсем заплетено ко да избере човек “без да сЪ мина и без да мЪ фанат“ :))
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#25

Мнение от hyparh » 28 дек 2019 08:26

Тази сутрин се случи Dance Dance1 Успях да премина през "първата врата" в изкуството на сънуването :) Преди това съм опитвал доста пъти, но нищо не се получаваше, а сега стана неочаквано (както всъщност се получава и с други неща повечето пъти).

Събудих се рано, към 5:30ч, и почти не ми се спеше, бях изпълнен с енергия. След малко четене реших пак да пробвам да подремна. Тогава започнах да имам осъзнати сънища. Първият беше как летя (само че заднишком) над много красиви и разнообразни планински терени - всичко се виждаше до най-малките детайли и в същото време напълно осъзнавах, че сънувам. Замислих се как е възможно съзнанието да генерира с такава скорост толкова реалистични 3D картини сякаш си там. След малко сънят изчезна и се смени с друг. Гледах към бяла маса, върху която имаше някакъв малък предмет, който приличаше на цвят на Лотос, но листенцата му бяха метални. Започнах да го разглеждам внимателно, въртейки го в ръцете си... Ръцете си! Тогава осъзнах, че гледам ръцете си в 100% осъзнат сън! Всеки, който е чел Кастанеда (или книжките за Хакерите, които произлизат именно от ученията на Кастанеда) знае колко важна е тази първа стъпка в осъзнатото сънуване и пълноправното пребиваване в света на сънищата като в един напълно реален свят.
Това наистина бяха моите ръце (не просто някакво мимолетно присънване) и започнах да ги разглеждам отвсякъде с подробности. Цветовете бяха по-наситени от тези в "реалността", светлината също бе малко по-различна - някак по-жива и също наситена. Нарочно се взрях отблизо в най-малките детайли по едната ми ръка и се виждаше целия фин релеф по кожата, както и порите. Тогава започна едно пищене и бучене в ушите ми (усетих, че е наистина, не само в съня), както и изтръпване на някои части от тялото ми. Реших да пренебрегна тези неща и продължих да се съсредоточавам в подробностите на ръцете ми, исках да задържа осъзнатия сън колкото се може по-дълго. Тогава пищенето в ушите и изтръпването вече станаха много силни (сякаш ще загубя съзнание наистина) и реших да прекратя. След събуждането нещата се нормализираха, даже после се опитах пак да навляза в такъв сън, но вълнението от току-що постигнатото не ми позволи :)
Трябва да прегледам пак в книгата на какво точно се дължат тези неприятни симптоми по време на прехода и как могат да се преодолеят. Мисля, че беше писано за това.

Условия, които ми бяха необходими за достигане до този момент са:

1. Системно натрупване на енергия (в частност сексуална) в продължение на около месец. Много повече натрупване, отколкото разпиляване.
2. Сънуване в ранните сутрешни часове след временно събуждане.
3. Звучене на лека медитативни музика в ушите чрез слушалки.

Редът на важност е същия.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Хакери на сънища

#26

Мнение от alexyeli » 28 дек 2019 13:04

hola2 sunny
Честито отваряне на кундалинито!!!
Това което описваш са първите усещания при " отпушването" на " канала" .Всеки следващ път е по лесно и безболезнено,НО БЕЗ ДА ВЛАГАШ ОЧАКВАНИЯ иначе процеса се разтяга.Общо взето си направил генератор от гръбначния стълб за сърцевина и движещата се концентрично енергия. Отново честитки и не го изоставяй това безценно състояние, най малкото поне заради факта, че здравословното ти състояние рязко ще се подобри,отделно от безценните информаций за които можеш да питаш в това състояние.
;)
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#27

Мнение от hyparh » 28 дек 2019 14:38

Благодаря ти! hola2 Новото за мен в случая беше перфектната осъзнатост и (донякъде) контрол над съня. Както и прословутите ръце, разбира се :) Кундалинито съм опитвал да си го култивирам от много време, но принципно успявам само донякъде. Сега обаче, с помощта на настоящите четива, съумях да се пренастроя по такъв начин, че да мога да задържам това състояние за по-дълго време. Защото това в крайна сметка опира най-вече до психическа нагласа (но и доста воля). И много си прав - наистина е безценно състояние в много отношения :)

Мислиш, че изтръпването и пищенето в ушите е предизвикано от многото енергия ли? Аз ги свързах с осъзнатия сън, понеже възникнаха когато се опитвах да задържа съня за колкото се може по-дълго време. Може би е възникнала някаква защитна реакция (било то от моя страна или от тази на съня) при нашето "сливане" и придобиване на максимален контрол. Предполагам това ще изчезне с практиката, но пак трябва да се разровя из книгата за напътствия.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Хакери на сънища

#28

Мнение от alexyeli » 28 дек 2019 21:25

Това за изтръпването и главоболие или напрежение във вратът са си съвсем закономерни призници,които само могат да те радват ,че си на прав път и няма нищо “старанно или страшно sun . Имам доста информация по въпроса и то съвсем обоснована от различни гледни точки,включително и от “наУчена“ гледна точка.Едната от тях и можеби най важната идва от преводите на част от тетрадките от Царичина... :) .Дават серия елементарни упражнения за повдигането на личните енергий до ниво достатъчно за подобни прежививявания. Слагам тук графики и файлове с някой по елементарни неща свързани с ролята и устройството на епифизита,както и графика на процеса който се осъществява в тялото при подобни упражнения.Също така и една водена “медитация“ Пиша я в кавички защото това е само пример за усвояване на упражненията с завихрянето и повдигане на силата,от там на сетне всеки сам си избира музика и начин на действие.Важно е единствено да се образува “генератора“ за качване на кундалини до епифизита и превключването и в режим “без филтраций“ което всъщност прави възможни подобни “лудорий“ .Пак напомням да се освободиш от очаквания и придадени значения към всичко и всеки,поне докато трае опитът. Информацията е доста и си е нужно време човек да и свикне и да и се довери но за проба няма да навреди на никого.. 1ne Плисвам тук съвсем малка и възможно най “комерсиалната“ частичка от тази методика,която всъщност е най бързия начин за влизане в “такова “състояние за любителите на екзотични усещания.Има и доста за четене и осмисляне но тук е само основното в картинки за да не се одъвква.. Tonque

http://aksi.space/wp-content/uploads/20 ... m-Warm.mp3



image57.jpg
режим на епифизата в легнало и правостоящо положение или по точно при въздеиствие със светлина или “на тъмно“
image58.jpg

Анимация на процеса
image59.jpg
Гръбначен стълб, поток и намотки-310371711.mp4.rar
епифиза-трите-сфери-схематично-с-точки.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#29

Мнение от hyparh » 29 дек 2019 11:41

Интересни картинки Book Определено се усеща по-голяма свобода с повече енергия. "Филтрите" лека-полека започват да отпадат и човек започва често да си задава въпроса "Защо пък това (някаква насадена догма) трябва да е точно така, а не другояче?", моделът се разчупва и човек започва да прави много по-осъзнати и независими от околните хора (стадо) избори.


Някои извадки от "Изкуството на сънуването":

"Друго от паметните постижения, приписвани на древните магьосници, което дон Хуан старателно ми разясни, било откритието, че събирателната точка става много неустойчива по време на сън. Въпросното откритие веднага породило още едно: че сънищата са изцяло свързани с това обстоятелство. Древните магьосници видели, че колкото по-голямо е преместването на точката, толкова по-необикновен сън предизвиква то, или обратното: колкото по-необикновен е сънят, толкова по-голямо е преместването. Дон Хуан каза, че това наблюдение ги навело на мисълта да създадат своеобразни методи за преместване на събирателната точка, които включвали:
поглъщане на растения, способни да причиняват различни промени на съзнанието; подлагане на стресови състояния, глад и умора; и най-вече "контролиране на сънищата". По този начин, и вероятно без въобще да знаят, те създали "сънуването".

*******

Той посочи, че древните магьосници използвали за основа на това изкуство пет условия, свързани с човешкия енергиен поток, които те установили с помощта на виждането.
Първо, те видели, че само онези енергийни нишки, които минават тъкмо през събирателната точка, могат да бъдат събрани в ясно възприятие.
Второ, видели, че ако тя заеме друга позиция, колкото и незначително да е преместването й, различни и необичайни енергийни нишки започват да минават през нея, като привличат съзнанието и предизвикват събирането на тези необичайни енергийни полета в ясно и устойчиво възприятие.
Трето, видели, че по време на обикновените сънища събирателната точка лесно може да се премести от само себе си до друга позиция, намираща се на повърхността на сияйното яйце или във вътрешността му.
Четвърто, видели, че точката може да бъде придвижена до позиции, намиращи се вън от сияйното яйце, в неограничените енергийни нишки на вселената.
Пето, видели, че при определено обучение е възможно да се подготви и осъществи, по време на спане и обикновени сънища, системно преместване на събирателната точка.

*******

— Сънищата са, ако не врата, то поне пролука към други светове — започна той. — Ето защо те са нещо като двупосочна улица. Нашето съзнание минава през пролуката и попада в други сфери, които пък от своя страна изпращат скаути∗ в сънищата ни.
— Какво представляват тези скаути?
— Енергийни заряди, които се смесват с елементите на нормалните ни сънища. Това са струи чужда енергия, които тълкуваме като познати или непознати за нас елементи.
— Извинявай, дон Хуан, но нищо не мога да схвана от това обяснение.
— Не можеш, защото упорстваш да мислиш за сънищата така, както си знаеш: като за нещо, което ни се случва, докато спим. Аз пък упорствам с едно по-различно определение: че те са пролука към други сфери на възприятие. През тази пролука нахлуват потоци непозната енергия. Тогава съзнанието, или мозъкът, или каквото и да е там, ги поема и ги превръща в част от нашите сънища.
Той замълча за малко, очевидно за да ми даде възможност да проумея казаното дотук.
— Магьосниците са наясно с тези потоци от чужда енергия — продължи той. — Те ги долавят и се стараят да ги изолират от обикновените елементи на своите сънища.
— Защо ги изолират, дон Хуан?
— Защото това са неща, дошли до нас от други сфери. Ако ги проследим до източника им, те ще ни отведат в такива тайнствени зони, че само споменаването на тази възможност е достатъчно, за да накара магьосниците да изтръпнат.
— А как успяват да ги отделят от обикновените елементи?
— Чрез упражняване и овладяване на сънното внимание. В даден момент то съумява да ги открие сред останалото съдържание на съня и се съсредоточава върху тях; тогава целият сън се разпада и остава само чуждата енергия.

*******

— В какво ще се изрази този знак, дон Хуан?
— Вероятно в появата на някое от тях, макар че за такова нещо май е още твърде рано. Според мен, знакът ще бъде просто някаква намеса в сънуването ти. Мисля, че пристъпите на страх, които имаш напоследък, не се дължат на лошо храносмилане, а са енергийни атаки от страна на неорганичните същества.

*******

— В какво се изразява подобно приятелство, дон Хуан?
— Във взаимен обмен на енергия. Неорганичните същества предоставят висшето си съзнание, а магьосниците — своето повишено съзнание и висша енергия. Положителният резултат от това е равностойна размяна, а отрицателният — зависимостта, в която изпадат и двете страни. Древните магьосници обичали съюзниците си. Всъщност обичали ги повече и от себеподобните си. Според мен такава привързаност е страшно опасна.

*******

Той смени темата и продължи обясненията си за фиксирането на събирателната точка. Според неговите твърдения, когато видели, че при децата събирателната точка постоянно се движи от някакви вибрации и променя мястото с лекота, древните магьосници си направили извода, че нейната обичайна позиция е плод на навика, а не е нещо вродено. А когато видели, че само при възрастните тя е фиксирана на едно място, предположили, че специфичното й разположение води до специфичен начин на възприемане. Чрез продължителна употреба този начин се превръща в система за интерпретиране на сетивната информация. Според дон Хуан, тъй като сме въвлечени в тази система по силата на факта, че сме родени в нея, още от раждането си ние упорито се борим да приспособим начина си на възприемане към изискванията на тази система, която ни управлява цял живот. Следователно древните магьосници били напълно прави в убежденията си, че именно актът на нейното отхвърляне и директното възприемане на енергията превръщат даден човек в магьосник.

*******

"За да постигнеш съвършен резултат при сънуването, трябва най-напред да спреш вътрешния си диалог", каза той веднъж. "Най-лесно ще ти се удаде да го спреш, ако сложиш между пръстите си няколко кварцови кристала, дълги шест-седем сантиметра, или няколко гладки, плоски речни камъчета, а после свиеш леко пръсти и стиснеш с тях кристалите или камъчетата." Според пратеника същата работа биха могли да свършат и метални болтове, стига да са като пръстите на дължина и дебелина. Методът се изразяваше в това, да стискаш поне три тънки предмета между пръстите на двете ръце и да създаваш по този начин почти болезнено напрежение в ръцете си. Това напрежение имаше странната способност да прекратява вътрешния диалог. Пратеникът определено отдаваше предпочитания на кварцовите кристали; по неговите думи, те давали най-добри резултати, макар че човек можел да си служи с всякакъв материал, след като е натрупал опит. "Заспиването в миг на пълен покой гарантира едно идеално навлизане в сънуването", каза гласът веднъж, "а също така води и до укрепване на сънното внимание." "Сънувачите би трябвало да носят златен пръстен", посъветва ме той при друг случай, "като най-добре е той да им стяга малко."

*******

Най-ценна за мен се оказа информацията, че сънното внимание идва иззад небцето. Трябваше да положа големи усилия, за да започна да усещам по време на сънуване, че притискам върха на езика си към небцето. Но щом веднъж постигнах това, сънното ми внимание се сдоби със собствен живот и, може да се каже, стана по-изострено от нормалното ми внимание в ежедневния свят.

*******

— Но възможно ли е да бъдеш пренесен с физическото си тяло? — попитах аз.
— Възможно е — увери ме дон Хуан. — Ние сме енергия, чиито специфична форма и положение се запазват благодарение на фиксирането на събирателната точка на едно определено място. Ако това място се промени, формата и положението на тази енергия също се променят по съответен начин. Неорганичните същества трябва само да преместят събирателната ни точка на нужното място и ние веднага се понасяме като куршум, заедно с шапката и обувките, и всичко останало.
— Може ли това да се случи с всеки от нас, дон Хуан?
— Без съмнение. Особено ако общият сбор на енергията ни е такъв, какъвто трябва. Очевидно общият сбор от обединените енергии на Елиас и Амалия представлявал нещо, което неорганичните същества не можели да изпуснат. Нелепо е да им се доверяваме. Те си имат свой собствен ритъм, който не е човешки."
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Хакери на сънища

#30

Мнение от alexyeli » 30 дек 2019 16:08

Повечето стойностни учения ( без ариманичните разбира се)обясняват и водят към едно и също нещо...просто някой са по директни и бързи към целта,други са по заобиколни.Много зависи от еволюционната степен на хората и епохата към които са били насочени. :) Много от днешните " гурута" са изненадани,че във момента има огромен брой активирани дарби,което според тях никога не се е случвало в никоя от предишните епохи,включая и атланти....Сега от настъпването на планетарната нова година на "ИдиНашДен"( игнажден или зимното слънцестоене) , последвалото слънчево затъмнение и чак сега до Су- РА-Ва ( сурва) нещата си текат със собствен ритъм.. Dance1 .За искане всички си я искаме дарбата,и дори много гледат с натежал поглед към ближния," и тоя ли бе...",но всъщност е голяма отговорност да я изпълнява и носи човек тая "дарБА",със всичките произтичащи от това промени....( от старите ми дружки примерно не остана почти ни един...особенно след като ме изоставиха алкохола и кръчмите confus ).Както рече навремето Оскар Уайлд:" извинете ,че не ви познах....но,толкава СЪМ се променил...".Това се чувства на вдички нива,включително и семейното,та много хора " възгищисват" и изоставят или отхвърлят дарбите като надушат какво ги чака.Нужна е доста воля и твърдост,докато се "смени" средата,после вече работата е надута гайда.Като ти свикнат,че си странен,сами си се пренареждат всички "неща" наоколо... :)) Но и животът става някак по лек,няма ги дежурните кипвания и постоянното мрънкане и оплакване от и към средата,защото ясно се вижда смисълът на много от до скоро необяснимите " патила". Иначе ситуаций не липсват,даже и зачестяват провокативните положения- и точно те са които те поддържат на ватерлинията. ;) абе голям купон.... Wub
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Отговори

Върни се в “Човек”