Хакери на сънища

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Хакери на сънища

#1

Мнение от hyparh » 15 май 2019 20:52

Две книжки на Андрей Реутов относно манипулирането на реалността само със силата на мисълта. На практика нещата започват с осъзнаване и манипулиране на сънищата (откъдето и името), продължават с виртуално нареждане на причинно-следствените връзки за изпълняване примерно на дадено желание, след което то става в реалността. Телепортация, пътуване и материализиране чрез астралното тяло, влизане в съня на друг човек и др.
Във втора част сигурно има още интересни неща, аз съм в края на първата. Има доста практически насоки с приоритет ученията на Кастанеда. Според мен един голям процент от написаното е истина.

Hakeri na sanishta I.pdf
reutov2.zip

Всъщност хакването на сънища не е кой знае каква философия и малко или много всеки го е правил. Номера е в това човек да се осъзнае, че сънува и вече съзнателно да си прави експерименти и манипулиране на съновиденията. Невинаги се получава и си трябва тренинг (чрез прости подсказки) за целта. Спомням си, че като малък също съм го правил в отделни случаи.
Примерно наскоро имах някаква поредица от кошмари като последния път беше много истинско и сънят ме завлече много надълбоко сякаш е истина. После се ядосах на себе си, че съм позволил такова завличане от някакъв си сън да ми смущава спането. Помислих си "Щом така ще си играеме, заповядай още един път...". Направих си експеримент като започнах да размишлявам, че съня е изцяло под мой контрол и там мога да правя абсолютно всичко каквото си поискам без ограничения. Това изглежда подейства. При следващите опити за кошмарни видения не се страхувах, а реших да контраатакувам физически (примерно някакви същества или хора, които ме застрашават) като в някаква степен осъзнавах съня. При това действие се получава интересна реакция от страна на съня, сякаш се бъгва :) Нещото, което те е атакувало изведнъж спира да ти обръща внимание или просто застава като замръзнало без никаква реакция. Третият вариант е да изчезне и сънят преминава в по-спокойно русло или се сменя с нов нормален.
От тези опити (както и от описанията в книгите) излиза, че сънищата са доста неустойчиви и могат лесно да се манипулират.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Хакери на сънища

#2

Мнение от Спиридон » 27 юни 2019 19:13

hyparh,
ти си нЕма друга работа да ги дадеш тези книжки, та пак висях по нощите да чета. :))
Cheers 1ty
Обикновено в такива писания изпускат нещо много важно, без което не може, ама то пък иначе се губи забавната част.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#3

Мнение от hyparh » 27 юни 2019 19:47

Хааа, хакерите са черешката на тортата (т.е. развитие до степен свободно манипулиране на реалността), аз в момента чета основите (тортата), които са представени в книгите на Кастанеда :) Там се навлиза бавно и постепенно в материята и може да се вникне по-задълбочено в цялостния процес на самоусъвършенстване и превръщане във "войн"/"сталкър".
Някой път трябва непременно да се пробва поне пасиансът на Медичи с изпълнение на верига в реалността :) (макар, че това е по-скоро патерица за начинаещи). Аз вече няколко пъти пробвах свързване с околното пространство, така че примерно в следващите 5 минути пред мен да прелети птица или насекомо. Учудих се на добрите резултати :) Със сънуването можем постоянно да си практикуваме, понеже така или иначе е неотменна част от ежедневието (както всъщност и всичко останало...).

Ето ги книгите на Карлос Кастанеда: http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... D%E5%E4%E0
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Хакери на сънища

#4

Мнение от Спиридон » 27 юни 2019 22:54

Не знам защо, но нещо засега ме спира да чета Кастанеда. И на мен ми се получават някои неща, но все си мисля, че за това се плаща определена цена, която не съм сигурен, че съм готов да плащам.

Хареса ми практиката за съсредоточаване в движенията за спиране на вътрешния диалог. Намирам я за по-забавна от съзерцанието.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#5

Мнение от hyparh » 28 юни 2019 13:12

Според мен се заплаща с отговорността. Колкото по-навътре навлиза човек във фините механизми на мирозданието и си играе с тях, толкова по-отговорен трябва да бъде и да не вреди с тези си намеси. Т.е. да се възползва максимално от живота с минимални последици върху околната среда, което всъщност е основата на сталкингът.

Конвертирах книгите на Кастанеда в PDF и ги наименовах последователно за удобство.

КК1-Учението на Дон Хуан.pdf
КК2-Една отделна реалност.pdf
КК3-Пътуване към Икстлан.pdf
КК4-Сказания за силата.pdf
КК5-Вторият пръстен на силата.pdf
КК6-Дарът на орела.pdf
КК7-Огънят отвътре.pdf
КК8-Силата на безмълвието.pdf
КК9-Изкуството на сънуването.pdf
КК10-Магическите движения.pdf
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#6

Мнение от hyparh » 28 юни 2019 13:13

КК11-Активната страна на безкрайността.pdf
КК12-Колелото на времето.pdf
Шест обяснителни постановки.pdf
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Хакери на сънища

#7

Мнение от smsi-h » 28 юни 2019 20:58

Нещо и от мене. Днеска си ги дръпнах.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Хакери на сънища

#8

Мнение от smsi-h » 28 юни 2019 20:59

Това е първата книга от предния ми пост.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Хакери на сънища

#9

Мнение от Спиридон » 29 юни 2019 11:12

Благодаря smsi-h.
Погледнах анонса на "Развитие тела внимания". Изглежда обещаващ. Пускам я пак във формат за електронна книга epub, че е по лесно за четене на телефон или таблет.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Хакери на сънища

#10

Мнение от hyparh » 29 юни 2019 22:41

Относно спирането на вътрешния диалог основното ми се струва, е човек да не мисли за миналото и бъдещето. Това е може би най-голямото бреме на човешкото съзнание - да има навика постоянно да мисли за миналото или бъдещето. Т.е. или си припомня някакви неща и им придава голяма важност, или крои някакви планове за в бъдеще. А това са абстракции, които не съществуват и само се пилее енергия по този начин, вместо да се обърне вниманието към най-важното и реално нещо, а именно настоящият момент. Всъщност много от йогите и въобще източните учения, съветват именно това, да се живее в момента, в настоящето.
Това е особено полезно при лягане, когато обикновено човек много обича да си прави мисловна "ревизия" за събитията от деня (или отпреди това) и/или да мисли за нещо предстоящо. Това пречи на заспиването и то може да се забави според усилеността на мисловния процес. Веднъж щом човек се изключи от миналото и бъдещето и "увисне" в настоящето, то всички тези размишления просто изчезват и вече няма какво друго да прави, освен да заспи (съответно ако е ден, да остане изцяло в настоящето, поне за малко).

За самото спиране на вътрешния диалог изглежда е необходима още една крачка напред - спиране на размишления дори за настоящият момент. От описаното в книгите изглежда като особено състояние (подобно на човек под действието на опиат) на блаженство и покой, както и възможност за съсредоточаване само върху това, което човек прави в момента (колкото и да е рутинно), без нищо друго да му отвлича вниманието.

Главният герой не постигна ли спиране на вътрешния диалог само с изпълнение на верига чрез пасианса или имаше и друга практика? Сещам се само за пасиансът.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Човек”