Алтернативни отоплителни системи

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алтернативни отоплителни системи

#191

Мнение от Philip » 25 авг 2019 12:03

Айкроу,
Нямам нито честотомер, нито осцилоскоп :) ...Явно ще трябва да купувам, но не това сега ми е на дневен ред.
Другото е идея :) Пробвах между другото да вържа в системата допълнителна бобина преди консуматорите. Въобще не можа да тръгне котлона.

***

...Хич не обичам да изпълнявам чужди идеи, особено на хора, които не познавам. Не ми е нужно нито някой да ме оценява, нито ми е нужно да се доказвам. Така че който иска нещо да доказва и да пробва нещо - да си прави сам експериментите. Не боли! :)) Hola Hola Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Алтернативни отоплителни системи

#192

Мнение от alexyeli » 25 авг 2019 13:00

Добре
Представям се : hola2 казвам се сашо и съм дълъг почти два метра, ходя закичен с малко по дълга от нормата коса и се сремя максимално да уважаам и зачитам личната воля и пътя на всеки. Извинявам се,че не се сдържах пред изкушението просто да предложа идея...безкрайно съм далеч от налагане,вмешателство и тем подобни неща,просто ви се възхищавам ...Отделно че физически не разполагам на тоя етап с условия за експерименти пък както се казва ми се получава, че сърцето играе,краката не могат...
Поздрави и сърдечни извинения
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Алтернативни отоплителни системи

#193

Мнение от sheki » 25 авг 2019 18:33

Филип според мен трябва да се върнеш към опитите с бобината като витражната оловна лента, доколкото търсих видях, че има и такава медна самозалепваща, тъкмо като изолиран проводник, явно има значение самата индуктивност и броя на навивките а не просто само да се покрие същата площ.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#194

Мнение от icrow » 25 авг 2019 23:53

Да, и индуктомер ще е полезен. Аз всеоще си мисля, че с един достатъчно голям феритен пръстен и навита като първична намотка бобината от котлона и съответно навита вторична вече колкото си искаме навивки ще е по ефективно. Още малко остава да пенсионираме котлона и почвам и аз експерименти.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Алтернативни отоплителни системи

#195

Мнение от pipilica » 26 авг 2019 03:11

alexyeli написа:
25 авг 2019 11:47
Въййй...ся се сетих, че с голямо значение за обективноста на сравнението ще окаже и материалът на гаванката в която ще се грее водата директно на йонизиращото лъчение от котлона,тъй като може да се окаже съответно повече или по малко треперлива към това лъчение и да промени резултатите,понеже дъното в случая игре тройната роля на бобина,проводник и нагревател......Дали пък стъклен съд със " опроводена" вода не би свършило по добра работа....-това по примера на Кемтрайла и опроводяването на въздуха с алуминиев оксид, който си работи доста добре ежедневно,вече доста време все пак Dance1
Може да се наложи сътветно залъгване на защитата на котлоня, поне в началото докато тръгне процеса...никога не се знае,знае ли се...
Въй, не знаех че индукционния котлон има йонизиращо лъчение, тва къде го прочете, то ако имаше такова малко собственици щяха да са живи да си ги ползват.
Та Филипе, приятно ми е аз съм Георги от с. Житен до София. Чопля по темата въпреки че не пиша активно нито тука нито в Мазето. Стремя ся да мисля логично и да търся дори под вола теле, дори в СЕ-то трябва да има някаква логика, енергията нито се създава нито се губи, просто се преобразува от един вид в друг, сигурен съм че има и такива които не познаваме и не подозираме че съществуват и има голяма вероятност да може да крадем от тях, само да знаем как. Малко нелогично звучи това което казваш че дори при по-ниско напрежение уредите се загрявали по-бързо от ако са включени в контакта, няма как да стане при положение че имат константно съпротивление при определена температура на проводника.
Та ако не е нахално моля те проведи опита със загряването на вода както писах по-горе, за себе си го направи, не е много разправия, пък ако прецениш после ги сподели с нас.

Поздрави и хубав ден на всички.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алтернативни отоплителни системи

#196

Мнение от Philip » 26 авг 2019 05:28

sheki написа:
25 авг 2019 18:33
Филип според мен трябва да се върнеш към опитите с бобината като витражната оловна лента, доколкото търсих видях, че има и такава медна самозалепваща, тъкмо като изолиран проводник, явно има значение самата индуктивност и броя на навивките а не просто само да се покрие същата площ.
Витражната оловна беше супер, но се загряваше много.
Не съм пускал снимки, но падна бая намотаване, за да навия такава бобина и с медната, за която казваш. Имам я и нея :) Но опита не беше успешен. Също загряваше страшно много. Затова и не пуснах снимки. Беше си голямо разочарование, защото навих над сто метра от нея, за да достигна размера :))

***
Айкроу,
Навиването на нормални бобини не ми е силата :)
Затова и не се заигравам в тази посока :))

***
pipilica написа:
26 авг 2019 03:11
Малко нелогично звучи това което казваш че дори при по-ниско напрежение уредите се загрявали по-бързо от ако са включени в контакта, няма как да стане при положение че имат константно съпротивление при определена температура на проводника.
По принцип не е логично и медна бобина да включва индукционния котлон без никакви доработки по него, но го включва
Не е логично и да можеш да захраниш толкова нагреватели на пълна мощност през 0,75 квадрата без да загрява кабелчето, но се захранват (при първите ми опити прехвърлях тока от бобината по такива) :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#197

Мнение от icrow » 26 авг 2019 07:20

Отпуската приключи, та довечера ако не съм гроги след работа мога да направя опита с индукционен и обикновен котлон.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алтернативни отоплителни системи

#198

Мнение от hyparh » 26 авг 2019 07:29

Е, йонизиращи лъчения със сигурност няма, те са твърде далеч от този обхват. Индукционните нагреватели работят в kHz диапазон, докато за йонизация трябват поне 30 петахерца (PHz) или 10nm дължина на вълната, което е на границата между UV и рентген.
Микровълновите (GHz) също са много далеч от този обхват, но те имат изразено въздействие върху водата, което я променя структурно и това вече не е добре.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Алтернативни отоплителни системи

#199

Мнение от alexyeli » 26 авг 2019 22:58

Оооп извинявам се shy2 за неточния израз “йонизиращи“ Това което имам предвид че преди години когато изхвърлихме на боклука микровелето зедно с индукционния котлон бях наизустил точните изрази но сега признавам ,че не ми е силата в наизустяването.Което открих и ме мотивира да се отърва от въпросните електроуреди беше първо факта че Хитлер забранява войската му да ползва микровълновата технология открита от собствените му инженери да се ползва за приготвяне и затопляне на храна,като очевидно мотивът му не е бил дълголетието на войниците,взимайки под внимание статистиките от войната...Дори подлага на огромен риск една от най мащабните си ключови битки отклонявайки танковете си 400 килоетра за да огазят полетата диворастящ “иван чай“ както го е кръстил народа защото руснаците са го ползвали за точно обратния ефект от микровелето,а именно за енергизиране и укрепване на организма ,правейки го способен да издъжи на ония условия..... olele .Отам и подсъзнателно му лепнах етикета “йонизиращо“ защото това е един от методите за “консервация “на билки и чайове от Аврупейската индустрия..Иначе сега се сещам че когато открих за себе си “Ормус“ се оказа че за сушенето му не може да се ползва никакво електромагнитно лъчение ,дори полето от редовия реотан “издухва “ всичко освен магнезиевата каша и го обезсмисля.Та съжелявам ако неволно съм подвел някого с неточна терминология,но както виждам тук в този форум това не е лесно и не минава.. :))

Пп.В подкрепа на ефектите от електромагните лъчения също винаги ми изплува картинката от военната ми служба при свързочните части и “опърлените “ пожълтели поляни покраи 100 ватовата УКВ антена ,заедно с постоянното оплакващите се от главоболие и неразположение фатмаци,което ги правеше още по свирепи...laught ,както и изпърлените птици от антените на станцийте в Зила 131-,при всяко учение ,също ми се мяркат в спомена....Това е убеждение до което съм достигнал от лични опитности и си е важно за мен и семейството ми,но не го налагам нито искам да плаша пък някого с него. Просто си се оправдам де.. и обещавам да бъда по внимателен с терминологията Wub,
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#200

Мнение от icrow » 27 авг 2019 07:17

Индукционния според мен страда ренджърата а не яденето. Все пак вътре в нея се окъсява магнитного поле и би трябвало да служи малко или много като екран.

ПП
Според уикито микровълновата е изобретена от американец и се използвала след войната от 1945 натам :? Ясно е че в нета е пълно с лъжи особено за втората световна. Би ли споделил в общата тема да не цапаме тук повече инфо за Хитлер и микровълновата технология?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Отопление”