Алтернативни отоплителни системи

Отговори
Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Алтернативни отоплителни системи

#211

Мнение от alexyeli » 29 авг 2019 16:30

icrow написа:
28 авг 2019 18:38
Ето обещаните измервания.
Половин литър вода за всички опити.
Изчака ми се чакалото да заври с обикновения котлон :))
Направих два опита с обикновения. Студен и вече вдигнал темп. Както се вижда индукциония котлон загрява три пъти по бързо и за почти 4 пъти по малко енергия.
Здравейте
Извинявам се за намесата,ама е по силно от мен...ако не питам ще се пръсна Help.Ако е възможно и една проба, със " опроводена" вода,загрята в стъклен съд- йенска тенджера или буркан в краен случай и разбъркана с " нещо" - феритен прах от стар счукан пръстен ,сол или метален прах, стружки или каквото има под ръка... За да тръгне първоначално котлона,демек да залъжем защитата, може да се топне вътре във водата нещо метално- черпак например или нещо по масивно,някакво метално парче и после да се извади. Целта на опита е да се види дали ще се вдигне КПДто на котлона от избягването на индиректното нагряване чрез екранирането от тенджерата и как варира консумацията на мощност от котлона към различните материали.Нали все пак за парно се гласи тази топла вода...
Това е просто неангажираща молба...ако е натоварващо или ненужно просто я пропуснете.... :)
Поздрави sunny
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#212

Мнение от icrow » 29 авг 2019 17:44

Почти съм сигурен, че ще е по зле, но ще пробвам с магнетит от плажа.
Хрумна ми и друга идея. Многожилен кабел двоен със същата или по голяма дължина от този на котлона. Да се навие на пвц тръба и да се ползва едната жица за първична от котлона а другата за вторична и да се черпи от нея.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Алтернативни отоплителни системи

#213

Мнение от pipilica » 29 авг 2019 20:53

Браво за опитите, но не са проведени коректно, защото нито обикновения котлон е с равно дъно нито гаванката, та има много малъл контакт едното с другото, и за това ти се изчакало чакалото да заври. Тоя опит щеше да е по-точен ако използваш стъклокерамичен котлон, той пак е с реотан вътре и гаванка с дебело равно дъно, и задължително с диаметър почти еднакъв с този на котлона.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#214

Мнение от icrow » 29 авг 2019 22:15

Знаех си че няма да ти хареса :)) Други котлони нямам. А и смисъла на живота ми не е да убеждавам другите хора в това което аз вярвам и виждам. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Алтернативни отоплителни системи

#215

Мнение от pipilica » 29 авг 2019 22:43

Прав си, не ми хареса. Но пък има формула и може да се сметне колко енергия отива да се загрее вода до определена температура, та ако искаш сметни си за теб колкоо е КПД-то на индукционния котлон, определено не е над 1.
Пак казвам, може да има СЕ но трябва да се намери от къде да се краде и подходящ преубразувател.
Помолих Филип да проведе опит с бързовари включени в бобината и да сподели резултатите, но явно или не му се занимава илии резултатите не са добри.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#216

Мнение от icrow » 29 авг 2019 23:01

Пак нещо няма да ти хареса, за това ще си спестя времето. Ако на теб ти се занимава направи го. Дори и да е под кпд1 пак се справя за по малко време с по малко мощност.

Фил, нали имаш безконтактен термометър? Виж ако искаш за какво време и на колко градуса се награяват в контакта и с котлона.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Алтернативни отоплителни системи

#217

Мнение от pipilica » 29 авг 2019 23:46

Що да не ми хареса ако опита е изпълнен коректно и с минимална грешка. Нали все пак търм СЕ-то, ако е за варене на вода аз ползвам газов котлон и съм много доволен от него.
Това също не е коректен опит да измери температурата на загряване на определен реотан, защото и 60 вата поялник и 2000 вата лепачка за тръби се загряват до почти еднаква температура.
За това искам опита с бързоварите в кофа с вода и електромера на входа, защото се използва един и същи уред но с различно захранване.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алтернативни отоплителни системи

#218

Мнение от Philip » 30 авг 2019 05:18

:))
pipilica написа:
29 авг 2019 22:43
Помолих Филип да проведе опит с бързовари включени в бобината и да сподели резултатите, но явно или не му се занимава илии резултатите не са добри.
Аз пък казах, че да правиш опити, а не само да говориш - не боли Hola Изпробвано е :))
Така че ако ти се занимава и времето ти е в излишък - направи това, което казваш, направи опити и снимки по всички правила, сметни по формулите, по които се смята, и ги пусни тук.

***
И да ти кажа още нещо. Тук не е мазето и философи, които обясняват как НЕ става нещо и то въобще не може да стане, щот такова животно нема - не се толерират :)

Ще те помоля и аз нещо :)

Обясни, моля и дай формули за това, как медна бобина с навързани след нея товари и без други захранвания, включва индукционния котлон :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алтернативни отоплителни системи

#219

Мнение от Philip » 30 авг 2019 06:51

...За учените и доказателствата им :))
n.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алтернативни отоплителни системи

#220

Мнение от hyparh » 30 авг 2019 07:26

:)) Up!
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Отопление”