Алтернативни отоплителни системи

Отговори
Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Алтернативни отоплителни системи

#241

Мнение от alexyeli » 02 окт 2019 00:04

sun Ето го и нагледно как го правят братушките

dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алтернативни отоплителни системи

#242

Мнение от Philip » 02 окт 2019 05:48

Явно аз не съм обяснил какъв ми е проблема.
Разбрах го още вчера от отговорите, но ...
Ще опитам пак.

Нямам проблем с навиването на многожични кабели, независимо от дебелината им.
Нямам проблем с навиването на тънки едножилни кабели.
Имам проблем с навиването на едножилен кабел (проводник с изолация) 2кв мм и 4кв мм, и бобинажен проводник 2кв мм.
Докато диаметъра на навитата част е малък - до примерно 8 см в диаметър (на проводник с изолация) и до 3 витки на бобинажния проводник - няма проблем. Витките застават една до друга и могат да се задържат и с моментно лепило, и с горещ силикон.

След този размер започват проблемите.

Следващите витки започват да се държат като пружина. С голяма сила се стремят да се отварят и да не застават плътно до предишната.
Силата на дърпането им е такава, че колкото и да притискам новата витка или част от нея към предишната, докато стегне лепилото или силикона - при пускането ѝ тя се отделя от нея.

Е това ми е проблема Wonky

*********

А за видеото!
Ако руснаците викат на бифилярна бобина катушка на Мишин - са далече, ама много далече от истината!!!
В катушката на Мишин или както Дидо ѝ казва бобина на Тесла има три извода, като вътрешно намотките са свързани по начин, нямащ нищо общо с бифилярната бобина.
Питах Дидо точно как е, но не каза.
...И той е успял да събере цялата електроника само в дръжката на хилката :) Преди нея е само зарядно за телефон :)
...Вече си имам моя си и съм му много благодарен! Worship Worship Worship
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#243

Мнение от icrow » 02 окт 2019 07:29

Мисля че това дето ти предложих за нагряването с ток ще ти свърши работа. Така малко се разкалява, но мисля че няма проблем.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Алтернативни отоплителни системи

#244

Мнение от Спиридон » 02 окт 2019 08:10

"Горната" повърхност на "палачинката" необходимо ли е да е свободна или е достатъчно другата да е свободна?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алтернативни отоплителни системи

#245

Мнение от Philip » 02 окт 2019 09:22

icrow написа:
02 окт 2019 07:29
Мисля че това дето ти предложих за нагряването с ток ще ти свърши работа. Така малко се разкалява, но мисля че няма проблем.
Притеснява ме, че ще се стопи и лаковата изолация.
Спиридон написа:
02 окт 2019 08:10
"Горната" повърхност на "палачинката" необходимо ли е да е свободна или е достатъчно другата да е свободна?
Само една свободна повърхност ми е нужна.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Алтернативни отоплителни системи

#246

Мнение от Спиридон » 02 окт 2019 10:23

Дали няма да стане нещо такова:
С дърводелски стяги да задържиш "палачинката" стегнато навита, за да я очетаеш върху подходяща плоскост (фазер, ламинат, гетинакс, плексиглас или др. каквото имаш). А може би ще е по-лесно да фиксираш външния край на кабела върху плоскостта (с пирончета, тел или такер) и да я навиеш да се стегне, докато внимателно отбелязваш къде са вътрешния и външния край, пробиваш там отвори, с диаметър, колкото да мине кабела. Прекраваш краищата през отворите и ги фиксираш с вездесъщите свински опашки. Ако се налага може и да позалепиш "палачинката" към основата.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Алтернативни отоплителни системи

#247

Мнение от alexyeli » 02 окт 2019 10:31

Philip написа:
02 окт 2019 05:48

Имам проблем с навиването на едножилен кабел (проводник с изолация) 2кв мм и 4кв мм, и бобинажен проводник 2кв мм.
След този размер започват проблемите.

Следващите витки започват да се държат като пружина. С голяма сила се стремят да се отварят и да не застават плътно до предишната.
Силата на дърпането им е такава, че колкото и да притискам новата витка или част от нея към предишната, докато стегне лепилото или силикона - при пускането ѝ тя се отделя от нея.

Е това ми е проблема Wonky

*********
Hola
Виделото на руснаците беше само за онагледяване на такъмчето и начина на полагане на лепилото.За самата бобина вътре си е друга гозба,която сега не ври в тая тенджера :)) И аз не съм съгласен с тяхната концепция,макар че май си говорим за различни устройства,"покръстени" набързо с удобни имена.....
За навиването на " мощна прижина" си трябва усилие и руското такъмче може да осигури подходящи условия,обаче трябва да се доработи така, че в никакъв момент да не позволява" отпускането" на опъна на подавания към бобината проводник,нито пък катушката да може да се завърти " назад" развивайки се по този начин и давайки свобода на витките да се раздалечат.Преди доста години в електротехникума ни караха да пренавиваме разни намотки и от там ми е останал някакъв опит. Хитринката е да се прещипе подавания проводник със гумирана щипка която да не наранява изолацията но да върви малко" тегаво".Катушката също се блокира чрез някакъв фрикционен механизам- примерно,притискане странично чрез някаква гумичка която все пак да позволява нейното движение,макар и трудно.Чрез тази композиция се осигурява постоянен,равномерен опън,не позволяващ на намотките да се разхлабват и раздалечават.Знаейки предварително крайният диаметър на бобината може да се чукне гвоздейче плътно до прриферията в канала,още преди да се отреже и освободи подавания проводник и да се засуче временно около него края за да поддържа опъна постоянен,докато изсъхне лепилото и премине опасноста от разхлабване. Phil24
Това също е стар руски опит и така поне го изваждаме от архива да му се изтупа прахта малко... :)
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#248

Мнение от icrow » 02 окт 2019 11:08

Е нямя да се нагрявя, така че да светне. Колкото да се отпусне и разкали малко.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Алтернативни отоплителни системи

#249

Мнение от gomi » 10 ное 2019 19:26

Намерих клип на последовател на Мишин, в който се вижда как с квадрифилярна бобина свързана по "мишин" начин се получава усилване на напрежението снето от индукционен котлон:



схемата и начина на навиване са тук:
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Алтернативни отоплителни системи

#250

Мнение от alexyeli » 10 ное 2019 21:05

Сега остава само, някой, дай Боже! да комбинира ТАЗИ публикация със руския клип и да ни покаже/научи, как да се отърсим от идеята,че има и НЕсвободна енергия, а не просто зациклено дълго школовано мислене, каращо ни да ползваме електромерите на НЕК за украса на всяка електрическа верига :) Премията ще е за онзи който обясни разликата между двете картинки.. или пък защо електропреносната мрежа използва точно променливо напрежение (с точно определена честота ;) ) и какво всъщност е това чудо наречено електричество и на какви още закони се подчинява то ,освен на тези от ЧЕС де и....? sunny
bat2.png
bat1.png
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Отговори

Върни се в “Отопление”