Алтернативни отоплителни системи

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#171

Мнение от icrow » 13 авг 2019 23:17

Хах това пък е най лесното. :)) Ако имаш такъв котлон като на Филип от експеримента и обикновен котлон слагай тенджърата и електромера и дерзай. В момента съм отпуска и няма как да се занимавам с това, но като я свърша ако държиш ще ти направя теста. Това е една от причините да мина на индукционен котлон. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алтернативни отоплителни системи

#172

Мнение от hyparh » 14 авг 2019 08:12

Всъщност меренето на СЕ може да се окаже точно толкова проблемно, колкото и добиването й (зависи от методите), особено ако се търси голяма точност. Свикнали сме да разчитаме на познатите електромери, ватметри, амперклещи и др., но дали те биха показали правилно добавката? Особено ако става въпрос за импулсен ток с неясни характеристики. Евентуално с извършена конверсия към някаква определена честота или DC, може да се видят нещата. Тази конверсия ще е до голяма степен необходима, иначе ще трябват нови видове консуматори.

Един пример за добре зареден акумулатор :)):



Всъщност мултицета се прецака от СЕ-то :)) И без това му беше заминал капацитомера и реших да го пожертвам във верига с акумулатор, индуктор и въглеродни електроди като разрядник. Зародилото се ВН и импулсен ток го прецакаха почти моментално и даде сигнализация за верига накъсо. След това започна да показва много завишени показания от акумулатора :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#173

Мнение от icrow » 14 авг 2019 09:28

Just listen :)) Отново си прав. И този индукционен котлон не е проектиран да е СЕ генератор, но за мен е факт че много по ефективно загрява от всякакъв род друг ел нагревател. Няма да забравя първия път като го тествах. Слагам тенджъра с вода и го включвам. Мигновено след включването си заврях пръста да пипна дъното да усетя колко бързо се загрява. За няма и две секунди включен с вода отгоре си изгорих пръста сериозно, защото не очаквах да се е загрял изобщо още и си го лепнах отгоре с голяма площ.
За мен в тази технология има далавера. Дори и да не е самозахранващ се генератор, да осигурява евтино затопляне на домовете пак ще е нещо.
Ако така мислих няма такова животно и аз още щях да мъкна дървата и въглищата, но с упорство си направих котел на ток който топли къщата доста по евтино от всичко и ми е комфортно в къщи без да се чудя угасна ли камината. За тая зима ще водя опити за нов котел точно с индукционно затопляне. И преди съм се пробвал, но нямах подходящо захранване.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Алтернативни отоплителни системи

#174

Мнение от alexyeli » 14 авг 2019 09:31

Добро утро
Ето още един пример за кофициент повече от 1 .Този поне е признат от няколко патентни служби като достоверен. Отделно че актуален по темата за отоплението .
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Алтернативни отоплителни системи

#175

Мнение от Спиридон » 14 авг 2019 10:56

Ефективността при индукционните котлони идва и от това, че загряват директно съда, а не ползват "посредник", т.е. по-малко енергия се губи в околното пространство.

icrow,
Мерил ли си как се отразява на храната използването на индукционен котлон?
Дали силните магнитни полета, които се получават, я прецакват енергийно?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Алтернативни отоплителни системи

#176

Мнение от alexyeli » 14 авг 2019 11:15

Възникна ми внезапен въпрос,но понеже не мога да допиша предния пост го слагам отделно. Phil4 Амиии....ако,този така наречен студен ток както го наричат братушките има избирателен характер подобно на брауновия газ, който се отнася много различно към различните материй и дори лекува болести...След като този студен ток не дава късо съединение във вода и не се поддава на стандартната логика и измерване,би трябвало да има и специфично приложение.Дори си позволявам да предположа че за загряване на вода със него може би, не е необходим посредник в лицето на реотан със максимален коефициент 1, ами може би директно въздействие върху водата чрез нещо като електролиза или пък дали да не питаме Алиса от страната на чудесата за някой жокер? Дали пък приложен към някаква намотка,била тя част от ел двигател или трансформатор не би улеснило въпросния резонанс,или пък дори капацитивен товар,та да се получи класически трептящ кръг както при оргонитите.... които вместо да се борят срещу вселенските закони единствено трансмутират съществуващата в цялото енергия,и то със завидна ловкост и лекота....От доста време има батерий които се самозареждат от звукови вибраций и прочие."Нормалното" мислене обикновено води и до нормални резултати...а имайки предвид етимологията на " нормално" е видно, че произлиза от норма- заложена предварително от някого за нещо си...
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#177

Мнение от icrow » 14 авг 2019 13:00

Да, Спиридоне това също е голямо преимущество.
Не съм мерил може да пробвам. Не усещам нещо лошо.
Алексиели, много правилно мислиш според мен.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алтернативни отоплителни системи

#178

Мнение от hyparh » 14 авг 2019 17:28

Токът на разместване (хладното електричество) може да предава голяма мощност по тънки като косъм жички, но с обикновени намотки нещо не се разбира. Правотоково моторче изпуши веднага при подаване на такъв ток (възниква някакъв конфликт в магнитните потоци). Може би ще има положителен резултат и трансформация с използване на ферит да може да държи ВЧ.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алтернативни отоплителни системи

#179

Мнение от icrow » 15 авг 2019 15:20

По скоро успява да се натрупа повече мощност и за това изпушва.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алтернативни отоплителни системи

#180

Мнение от Philip » 24 авг 2019 18:15

Днешните ми опити :)

През седмицата търсих да купя два еднакви индукционни котлона.
Идеята ми беше да разглобя единия и да ползвам бобината му. ...Ама нещо много пари излязоха и то само за опит :))
Та тръгнах да търся само бобина от индукционен котлон с мощност 2000 вата (този, който го имам е толкова)
...Ама не намерих :))
Само един продаваше бобина, но от котлон с мощност 1400 вата.
Купих го и днешните експерименти са с него.
Исках да са абсолютно еднакви този от котлона и този отгоре, но само с искане не става :))
Има обаче идея в цялата работа!
Ето установката с 4 включени консуматора около 6400 вата Консумацията на котлона е няма и киловат.
20190824_161234.jpg
Същото, но само с един консуматор. Изходящия волтаж се вдига, а консумацията на самия котлон пада.
20190824_161257.jpg
Амперите на котлона при всичко включено
20190824_163009.jpg
Волтажа ми в момента от мрежата
20190824_163230.jpg
Надолу са ватовете на уредите, които включвам поотделно.
20190824_163736.jpg
20190824_163843.jpg
20190824_163937.jpg
20190824_164105.jpg
Все още не мога да постигна това, което се случи при първия ми опит - изходящ ток от почти 200 волта и загряване на всички консуматори много бързо.
Не мога да ползвам първата бобина, че реално идея си нямам от какво точно е направена, но пък и се нагряваше.
...Та затова ръчкам и правя какво ли не, за да разбера как точно трябва да се направи.
Следващата седмица продължавам да търся бобина от 2000 вата и плосък (правоъгълен) кабел.
...Все още не съм навивал и бобина от многожилен кабел под 6 квадрата, та и такива ще купувам :))
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Отопление”