Отопление Камини

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#41

Мнение от icrow » 23 дек 2014 22:00

Моите са от вчера, така че и аз се включвам в опитите. :)) А какви дърва си си взел. И колко време горят?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#42

Мнение от Philip » 23 дек 2014 22:04

За времето - виж страница 3 от темата :)) Не ми се пише същото пак 1ke
Дървата - някакво меше били. От дърва за горене не разбирам, само ми е гадно, че ги горя 1ke Doh
Поне постигам да горя по-малко shy1
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#43

Мнение от icrow » 23 дек 2014 22:19

Philip написа:С такива дърва (имам ги от събота) времето на горене е дори по-дълго от това, за което казах по-напред и температурата е по-висока.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#44

Мнение от Philip » 24 дек 2014 05:30

confus
Айкроу,
Не съм фен на часовника и го гледам с интерес само когато идва време да си тръгвам от работа :))
Сега не съм си поставял за цел да засичам, за да бъда точен.
Това, което мога да кажа е, че и след 11 часа неслагане на дърва, не ми се налага да паля печката (като температурата на изходящата вода е над 25 градуса), а само да добавя нови дърва. Dance
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#45

Мнение от icrow » 24 дек 2014 08:54

Чудесно. Ще пробвам днес новия вариант дето ти казах и ще пиша. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#46

Мнение от icrow » 25 дек 2014 11:42

Честито рождество Христово! :)

Вчера пробвах оргонизирането на камината. Три средно голями цепеници, които горят около час и половина горяха 3часа и 10 мин, като имаше достатъчно жарава за да запаля новите дърва. Поддържаше 45-50гр на водата, което беше достатъчно да поддържа 24гр, което за мен си е жега :)) Бях я заредил вечерта камината и не знам до кога е горяла, но преди малко разръчках пепелта да видя как е и беше останала една цепеница недоизгоряла по която имаше още въгленчета. Отворих комина и след няколко минути си се запали и още си гори. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#47

Мнение от Philip » 25 дек 2014 12:57

Чудесо :))
Значи имаме потвърждение :) hola2
Положително и отрицателно оргонни полета, приложени при горене едновременно, променят горенето.
Вложено едно и също количество гориво дава повече мощност :)

Правилно ли го формулирах? :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#48

Мнение от icrow » 25 дек 2014 14:47

Напълно! :)
В камерата като мерих полето от пода сферично се разпространява негативно поле, което равномерно е облечено от положително. Ще снимам да видите, който иска да мери. Естествено ще се правят още подобрения. Сега положителната част на оргонизатора е закачена на една планка в долната част на камината а негативната с една излъчваща спирала е в пепелника от където смуче въздух. Имам идеи как да направя да бъде вихрово полето и да са двата вихъра един до друг. А дали ще е по добре така ще видим.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#49

Мнение от icrow » 25 дек 2014 23:24

Така...
Шест цепеници подредени на два реда кръстосано горяха 4 часа и 30 мин остана жарава за новите дърва. Сложих след това три цепеници на един ред и горяха 4 часа и 45мин. :)) Единствената разлика е че бутнах негативната спирала малко по към решетката в пепелника, но не ми се вярва да е само от това. Естествено ги намествах дървата два три пъти на проба.

ПП
Малко съм се объркал. :)) Втората проба изкара 5 часа и 15мин. :))

ППП
Като се замисля, може би се дължи на това, че пепелника се е понапълнил и не успява да влиза повече въздух. Qb
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#50

Мнение от Philip » 26 дек 2014 06:37

Не мога да се отърва от усещането, че така по някакъв начин повтаряме част от условията във вулканите. Особено ярко това се изразява, когато се събере пепел от изгарянето в активната зона и под нея жарта образува някакво дълго поддържащо температурата съществуване. И това въпреки отнеманата от преминаващата вода температура.

Сега, според пробите във времето, остава да се осигури по прост и повтаряем от всеки начин, влажен въздух в зоната на горене. Плюсът от такава система е увеличаване на отдаваната температура и в същото време - забавяне и промяна на горенето на дървата.
Постигал съм го по два начина.
- С подаване на вода в активната зона с тръбички и температурата от горенето да я изпарява (миналогодишната ми система). Плюсове - действа. Минуси - Не всеки може да направи такава система и запълване на тръбичките с варовик.
- С подаване на въздух от парата на системка за пара за фонтанчета (ултразвуков изпарител). Възможно е и директното използване на овлажнител за въздух - то е същото, продават се в готов вид и имат защита, когато водата свърши. Това е по-работен и прост начин. На мен обаче ми се прецака изпарителчето, та в момента не мога да го пробвам пак след като имам работещото нововъведение от двете противоположни оргонни полета.

Другите ми идеи са все още на идейна фаза.

Едната е - кварцов пясък или кварцови тръбички от нагреватели в зоната на горене. Идеята ми е, че кварцът при нагряване започва да излъчва в инфрачервената област, което си се използва във всички съвременни електрически халогенни печки или такива, които се водят за инфрачервено отопление. Това си е допълнителна топлина без влагане на допълнителна първична. Този принцип се използва, макар и без разбиране, при зидани камини от огнеупорни тухли (те съдържат кварц), а и при някои стари радиатори, в които се поставят пак същите тухли, но оформени според радиатора. Водят се акумулиращи. Обяснението е, че се загряват, а след това бавно изстиват и отдават температурата си. Но това е само част от обяснението. Другата част е, че нагретия кварц излъчва допълнителна топлина поради свойствата си.

Втората идея е доставянето в горящата зона на атомарно разбит въздух (така го нарича Шаубергер) Ние го наричаме оргонна пара.Такъв въздух или пара, може да се получи или с бързо въртене на два профилирани диска като при "климатора" на Шаубергер и ситемата за дизелови автомобили на Фриц, или чрез принудително преминаване на въздух през оргонни полета и различни по размер топчета с покритие от платина (Андреев) или по-неефективно, но пак действащо - покрити с мед и цинк и подредени по определен начин. confus Имам подозрения, че същото ще се получи и с две успоредни пластини, с противоположни електически заряди, а между тях въздухът да преминава отново със сила, постоянно променяйки посоката си и създавайки вихри (през топчета с различен размер, плътно наредени, но в случая трябва да са от непровеждащ ток материал). http://styleglassbg.com/od/download/fil ... &mode=view
Такива вихри се образуват след всяко топче и вече завихрени се разбиват в следващото попаднало на пътя им. А оргонните или електрически полета, както и катализаторите, спомагат за "атомарното разбиване" на въздуха или създаването на "оргонна пара". Witchy

Hola :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Отопление”