Здраве Принципни положения :)

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Отговори
Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#51

Мнение от SPYRO » 02 окт 2015 10:25

Стьклен буркан или паница промиваш добре зьрната ,накисваш ги за около 8-10 часа прецеждаш водата и гледаш да не слепнат много по дьното ,после ги промиваш с вода на всеки 10-12 часа като добре изцеждаш водата а капака леко открехнат и така до покьлване
http://www.zdravjivot.org/12404/покълване-на-лимец/
Лимец последно веме си купувам само от Агромил ,разпознава се по дребното зрьнце и е с добро качество ако както си е сухо го стиснеш сьс зьби лесно се сдьвква основно е това

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#52

Мнение от Спиридон » 02 окт 2015 11:16

1ty
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#53

Мнение от SPYRO » 17 окт 2015 08:46

Едно световно проучване на др. Уестън Прайс за проблемите сьс зьбите,сигурно не сте попадали на негови материали но мога да потвьрдя ,че редовната консумация на всякакви кьлнове и бульон от кости вьрши доста добра работа в комбинация с ходенето бос под сльнцето ,както се казва дайте на тялото правилния строителен материал и то само ще попьлни липсите ,и случаят с оздравелия кариес на Самуил без никакви зьболекари
http://beinsa.info/blog/archives/61

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве Принципни положения :)

#54

Мнение от icrow » 17 окт 2015 13:38

Много полезна информация за мен! Хиляди благодарности Спиро! Worship Worship Worship
Жив и здрав да си :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#55

Мнение от SPYRO » 19 окт 2015 14:47

Пак заповядай ,Айкроу hola2
Ако някой иска да си синтезира витамин D , K и B1,B2 ,B6 и B12в домашни условия да знае ,че това е много лесно
Трабва ви мед и кафява захар а за закваска може да използва всякакви лактобацили (онези дето се хранят сьс сладко и най вече глюкоза и фруктоза ) аз лично ползвам Комбуча култура най достьпно средство е собственната ви плюнка но всеки да си преценя
Значи слагате 2 суп. льжици захар и 2 суп.льжици мед доливате сьдь с вода до горе (до 1 литьр) и затваряте пльтно с капак (иначе ще направите меден оцет)сиреч казано без кислород АНАЕРОБНО ,в зависимост от условията (топлина,светлина ) ферментацията може да протече по-бьрзо или бавно аз лично го опитвам на около 8 - 10 ден и си преценям но едно е условието да не се усеща сладост а да киселее ,тогава бацилите ще са изяли всичката захар и ще са метаболизирали куп аминокиселини и витамини ако обичате по-кисело дрьжте по-дьлго ефекта ще е още по-добьр
След като не сладнее и вкусьт му ви устройва заминава в хладилника по вьзможност на най-топлата му част или някьде на хладно и тьмно (изба, килер) и всеки ден пиете по около половин литьр ,ако нямате време за ежедневна занимавка дозата е 1кг. мед 300-400гр. захар и 5 литра вода
(пропуснах водата задьлжително нехлорирана а ако е минерална с минимално сьдьржание на ФЛУОР) ИНАЧЕ БАЦИЛИТЕ УМИРАТ и в зависимост от условията на ферментиране ще е готово след около 15+ дни но опитвайте си че на всеки вкуса му е различен но НЕ ТРЯБВА ДА СЛАДНЕЕ другото си е сьщото като е задьлжително да го разбьрквате преди отсипване и пиене ,утайката на дьното е най ценна!
Ако спазвате всичко ще имате страхотен микс от витамини и аминокиселини които са почти готови за усвояване от организма ,тоест онова което трябва да се случи вьтре в тялото ви вече ще се е получило в буркана
- В НИКАКЬВ СЛУЧАЙ НЕ В ПЛАСТМАСА :)

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#56

Мнение от SPYRO » 19 окт 2015 14:58

Току що прочетох нещо доста интересно ,някакьв доктор твьрди ,че левкоцитите (белите крьвни телца) синтезират озон и именно това е най успешният им механизьм да убиват всичко чуждо и вредно в организма от обикновенни неприятни бактерии и вируси до тумори и ракови клетки
брей да му се и работа толкова години медицина и бла бла теории а тя природата колко просто работела sunny sun sunny ??

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#57

Мнение от SPYRO » 19 окт 2015 15:22

Нека да уточня какво е КОМБУЧА http://kombucha.bg/комбуча-гъба/"
Ако я ползвате нея става и с бяла захар а за оригинална комбуча ще ви трябва и зелен или черен чай както е описано в линка

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#58

Мнение от SPYRO » 23 ное 2015 12:36

Документалният филм „Натъпкани“ е филмът, който хранителната индустрия не желае да гледате.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Здраве Принципни положения :)

#59

Мнение от ivchak » 23 ное 2015 22:38

Спиро , благодаря за всичките полезности които ни даваш Worship Worship Бъди здрав Up!

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#60

Мнение от SPYRO » 12 яну 2016 09:18

От около месец се занимавам с един сьсед който беше доста закьсал откьм здраве ,постоянна умора ,слабост в крайниците искаха да го прехвьрлят на инсулин досега беше на хапчета и яко холестерол ,реших пьрво да го пречистя пьк после щр преценям какво да правим ,явно се беше наплашил яко щото като му знам характера мислех че ще изфучи всичко на втория ден и дотам ама издьржа вече почти месец.
Накарах го 3 дена да яде само плодове и зеленчуци което не знам дали е удачно имайки предвид сезона в който сме но то беше повечр за волята отколкото за друго ,важното беше да спре пьрженото и пеканото ,на четвьртия ден започнахме да приема тинктура от зелени орехчета,и смлян бял пелин и карамфил по метода на Кларк ,като спря и купешкия хляб и мина на домашен квасен хляб и на варено и задушено ,и така 3 седмици как издьржа не знам щото е 136кг. як мьж и обича да си хапва до насита ,вчера бил на изследвания и ми идва снощи един веселяк и щастлив че няма да го мьчат по болници а лекарят му казал че за неговите 59 г. е като бик и няма и помен от повишена захар или холестерол отдал го на предпразнично преяждане което било моментно :)) даже му предписали да намали хапчетата за захарта
Питам се колко му е на човек да се вземе в рьце и да се погрижи малко за себе си и ето ти чудото
Вече наколко човека преминали на квасен хляб имат значителни подобрения с крьвната захар ,което ме навежда на мисьлта че тези бактерии които преработват брашното изяждат захарта (основно нищесте) и се получава сьвсем различен продукт който организма усвоява сьвсем пьлноценно без да се тормози защото един много важен фактор е редовното изхождане което се беше отприщило при него ,всяка сутрин точно между 8 и 8:30
Вискоия холестерол сьборихме с бабини зьби ,2 льжички се варят в литьр вода и се пие 5 пьти по 200мл. за деня
Давам линк с подробно обисание за метода на Кларк на бьлгарски http://kasnaprolet9999.blog.bg/technolo ... fil.280766
Общото оздравяване на организма е комплекс от няколко фактора кьм които наблегнах в случая ,да се пречисти ,да не се злоупотребява с полуфабрикати ,да не се преяжда ,свалил е 8кг. за почти месец като според мен това е само тьй нареченото мьртво тегло и един такьв усмихнат ми дойде снощи че като го знам какьв е киселяк и пуфтелив малко странно ми дойде пьрвоначално ,явно естественното хранене повлиява и на емоциите на човека
Горещо сьветвм който има проблеми нека пьрво да се пречиства пьк после да ходи по доктори ,в нашите организми живеят много паразити и един от най лесните методи за премахването им е чрез метода на Кларк малко по-технически е метода на Реймьнд Райф ама воля трябва воля не чакайте да ви натисне болестта ами отделете малко от времето си защото повярвяйте ако не сте здрави нищо не е сьщото всичко друго е на заден план и ви вали и гьрми това повлиява и на емоциите ви и ставате неприятни и за околните
БЬДЕТЕ ЗДРАВИ И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ ТО ЗАВИСИ САМО ОТ ВАС :)

Отговори

Върни се в “Здраве”