Здраве Принципни положения :)

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве Принципни положения :)

#61

Мнение от icrow » 12 яну 2016 10:26

Ако всички доктори бяха, като теб, щяхме да сме една здрава нация. Worship Worship Worship Ама уви не са. Даже имам чувството, че си имат мисия и си я следват. Dash

Жив и здрав да си! Hola
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве Принципни положения :)

#62

Мнение от icrow » 12 яну 2016 10:45

Между другото и на мен волята ми е много слаба а усещам и знам, че трябва да се пречисти организма ми, защото съм го задръстил ужасно, ама просто не мога да си го наложа. Dash

Сега докато си хапвах баничката топлена на микровелето и се сетих да видя каквот става при загряване.
Само 10сек са нужни да стигне заряда на баничката на 3000 Wonky Обаче бързо пада заряда, но все пак може да се изяде с висок заряд. От вън фурната при работа е лек -

ПП
17 гр. е навън Wonky :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здраве Принципни положения :)

#63

Мнение от Philip » 12 яну 2016 11:10

Здравословното си е мнооого трудно Dash
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#64

Мнение от SPYRO » 12 яну 2016 11:30

Аз не сьм доктор ,това вече е една дума с променено значение медицината е поела в една много грешна насока да облекчава симптоми вместо да се погрижи за пьрвопричинителя, повечето практики сьм изградил от свой личен опит,просто сьветвам как да се отьрсим от наложеното ни ежедневие ,питали са ме как намирам време за всичко това ,ами то ми е като хоби или поне така го вьзприемам но всичко си е в нас само трябва да кажем не на матрицата и другото организма си го оправя сам
Не сьм вкусвал колбас от близо 10 ина год, а си правя сам сушено месо с морска сол и подправки като ескимосите отнема по 10 ина мин. за два дена (другото си е отлежаване в хладилника а сега на балкона) като месото е от домашно отглеждани прасета ,това много време ли е ?
Вечер за 6-7 мин. омесвам тесто и го оставям цяла нощ да втасва (толкова е нужен на кваса) и сутрин го опичам за няма и половин час (докато си оправя тоалета и се приготвя за работа )това много време ли е ?
Не ям сладко от магазина ,ям мед като си правя сладкиши и бонбони от мед ,тахан (сусамов или сльнчогледов) отнема 15 мин. това много време ли е ? ама пусти навици нали в магазина има всичко ,вие четете ли етикета като купувате нещо за ядене ? ами започнете и ще видите как ще оставите набьрзо половината неща които пазарувате
Кашкавал и сирене сьм намерил от един фермер дето всяка неделя излиза на един пазар и сьм убеден в качеството на продукта му хем по-евтинко хем с високо качество ,изградил сьм си цяла мрежа от стабилни хора с качественни продукти не е сложно да ги обиколя всичките отнема час и половина и сьм заредил за цяла седмица продукти с домашен произход

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#65

Мнение от SPYRO » 12 яну 2016 11:34

Е чак пьк трудно ,иска малко усилие нищо чак толкова трудно
ако сметна за денонощие колко време ми отнема всичко едва ли превишава час ,разбира се като не броим времената в които нещо се пече или отлежава или зрее и т.н.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здраве Принципни положения :)

#66

Мнение от Philip » 12 яну 2016 12:22

Знаеш ли кое е идиотското?
Вече от година влизаме примерно в кауфланд, обикаляме го и защото нищо от гадостите там не ни допада, взимаме кафе и маслини, рядко - хляб, масло и кашкавал. ...И - това е. Плодове - от друго място.

Иначе - винаги - прясно мляко и сирене от съсед с крави,
Сушиме си месо по същия начин като теб, но засега - само телешко.
...И взимаме пак от същия няколко кг суджуци за сушене, които си ги прави той :))


...И за съжаление - не можем да се похвалим, че сме добре Wonky
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#67

Мнение от Спиридон » 12 яну 2016 12:33

Спиро, моля за малко инфо по следните:
- рецептата на Хулда Кларк без изменения ли я ползваш (ще я потърся, за да видя какво е писала) или има тънкости в приготвяне, пропорции, начин на прилагане, които не са описани?
- какво брашно ползваш за квасения хляб?

Много от лекарите вярват съвсем искрено, че помагат и много се стараят, но учебниците им са написани от ... фармацията. Нататък картинката е ясна, а не всички имат смелостта да погледнат извън нея.
За някои заблуди на нашата предишна лекарка съм допринесъл и аз, защото отиваме за дианостика, тя изписва лечение, правим си каквото знаем, а после тя си мисли, че нейните препоръки са помогнали. Отказах се да и обяснявам въобще и да споря с нея много бързо, защото се подсмихваше и обявяваше, че хомеопатия и "бабини методи" да си ги ползваме щом ни влече, но покрай тях да си взимаме и предписаните от нея лекарства, че иначе лошо. Вече я сменихме с друга, която поне се съобразява с вижданията на пациента за това как иска да се лекува.

Аз преглеждам какво пише по етикетите и се чудя какво да купувам, почти няма нищо без гадни добавки. А тези, които ги нямат на етикетите, кой знае дали не ги добавят без да обявяват. Много често влизам, повъртя се, повъртя се и ако не е "плод и зеленчук", излизам само с кисело мляко. Като съм навън по работа и огладнея просто няма нищо здравословно, което може да си купи човек.

Това лято в една командировка ме принудиха да мина на диета без тестени храни (просто не готвеха такива) за около 20 дни и бях започнал да свалям килограми, дори и при ограничена физическа активност. Месо (изключая риба и морски продукти) не ям от над 10 години, но килцата се трупат заради тестените. Пусто, не знам с какво да ги заместя, което да се приготвя бързо или може да се купи, когато ми се налага да ям навън на крак.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве Принципни положения :)

#68

Мнение от icrow » 12 яну 2016 12:40

Не рaзбирaм зaщо се ядосa :? Не съм кaзaл че си доктор, a че aко докторите бяхa, кaто теб щяхме дa сме по добре здрaвословно. Зa времето е ясно, но по скоро е липсa нa воля и желaние дa променим удобния ни живот.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здраве Принципни положения :)

#69

Мнение от Philip » 12 яну 2016 13:16

Спиро ли да се ядоса?
Не мисля :)
А ако се е ядосал е на това колко сме в плен на навиците си Dash Wonky
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#70

Мнение от SPYRO » 12 яну 2016 13:31

ICROW , изобщо не сьм се ядосал :) просто не обичам тая дума тя за мен олицетворявя пагубни практики които ненавиждам
Рецептата на Кларк я правя точно както е в линка на блогьрката
http://kasnaprolet9999.blog.bg/technolo ... fil.280766
Значи за квасения хляб сьм използвал всякакво брашно но най хубаво става с пьлнозьрнесто ,напоследьк си намерих евтин лимец от производител от с. Камено близо до Айтос ( http://www.titbg.com/manufacturer/1/et- ... tenev.html),всяка седмица имат доставки до всички големи градове и като си порьчаш ти носят само отиваш да си го вземеш от даден адрес в уговорен час ,та с 50% лимец който си меля сам на една голяма кафемелачка и 50% друго брашно става страхотно ,квасьт преработва тестеното по-много различен начин и сьстава и енергията му са сьвсем различни ,всеки който е минал на такьв хляб спира да пьлнее ,даже леко се свалят килограми (пример тьщата ,жената , та дори и аз )
В чуждите хранителни вериги почти не стьпвам освен за дребилии и то по спешност ,обичам да се разхождам по подбрани пазарчета които сьм издирил с времето и от там покривам повечето си нужди ,домашни яйца , извара ,салати от старите баби по пазарите дето си ги гледат сами хорицата а за картофи и прочее варива отскачам есента до едни планински села по Родопите и така ,е разбира се и аз си гледам зайци,гьски, двора ми е като ботаническа градина от магданоз до смокини и годжи бери всичко си имам :)) ама там вече си трябва и доста труд ,засега успявам да я карам на 95% естественно произведени продукти което мисля е доста добре

Отговори

Върни се в “Здраве”