Здраве Принципни положения :)

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Здраве Принципни положения :)

#41

Мнение от hyparh » 02 окт 2015 09:12

За първи път чувам такива зловещи неща за суровите ядки :? Каквито и статии да съм чел за тях (най-вече от спортисти), винаги ядките са ги хвалили много с полезните си свойства в най-различни аспекти. Но може и да съм пропуснал нещо, ще трябва да се поровя по-обстойно.
Да не би някой нарочно да се опитва да им приписва лоши свойства... confus
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здраве Принципни положения :)

#42

Мнение от Philip » 02 окт 2015 09:18

И мен Спиридон ме хвърли в музиката с този цитат :))
Много има из нета за тази киселина.
Винаги съм харесвал много суровите ядки :)
Случва ми се и да прекалявам с тях, но до момента не съм установил нищо друго освен охче в стомаха от прекаляване Wonky
По-гадното от тази киселина е това, че вече масово ги обработват с гадни химии "за да издържат по-дълго" 1ya Down
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#43

Мнение от Спиридон » 02 окт 2015 09:21

http://www.zdravei.org/nuts-and-seeds/
Е, чак пък зловещи и вредни не са :), просто си има начини за консумиране, за да са максимално полезни.
Преполагам, че накисването отмива (поне отчасти) и гадостите, които се полепват при складиране било като химикали, с които са обработвани, било като резултат от метаболизма на разни микроорганизми.

Edit: И Филип е писал в същото време.
Не ме разбирайте грешно, не твърдя, че са вредни. И аз много ги обичам. Просто е по-добре да се накисват и да не се ядат по много наведнъж. Похапвал съм повечко (особено кашу, но не само :) ) и ми е ставало толкова зле, че чак до гадене. За себе си съм установил, че е по-добре да ги ям цял ден, като си взимам по една-две ядки от време на време, отколкото наведнъж.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здраве Принципни положения :)

#44

Мнение от Philip » 02 окт 2015 09:24

Не знам по каква причина, но като си представя сурова ядка, накисната във вода и ми се появява идеята за нещо недобро No!
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#45

Мнение от SPYRO » 02 окт 2015 09:27

Аз никога никакви ядки не сьм накисвал ям ги предимно сурови и не сьм имал ни най-мальк проблем само ги дьвчете добре Hola

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#46

Мнение от Спиридон » 02 окт 2015 09:32

Е откъде да ти дойде усещането за нещо добро, като водата е извлякла сума ти гадост и я излъчва :)
Естествено, че трябва да се промият след това с чиста вода. Ако не ви харесват влажни, оставете ги да изсъхнат. Водата, освен че измива химията на повърхността, но и "събужда" семето, т.е. раздвижва определени жизнени енергии в него.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#47

Мнение от SPYRO » 02 окт 2015 09:40

Голяма спекула правят понякога с тези ядки ,баба и дядо ядяха ядки с пьлни шепи чак до старини прекаляваха и то сериозно ,но не помня да са имали някакьв проблем от тях ,аз като прикаля ме карат на яка жажда най обичм орехи и бадеми а що се отнася до меда ям по 15-16 кг. за година и правя страхотна медовина
Една или 2 льжици мед в стьклен буркан разбьрква се енергично и след 3-4 ч. готово
Ако искате да си направите протеинова медовина ,ферментирал мед пак сьщата пропорция само че лекичко се изплювате вьтре и дьржите поне 24 ч. като трябва да влиза вьздух ,след 24 ч. на дьното ще има една бяла утайка ,това е чист протеин най пьлноценния и усвоим от организма
не малка част от Тибетските монаси се хранят само с това ,лично изпробвано от доста години напитката подсилва и имунитета

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Здраве Принципни положения :)

#48

Мнение от hyparh » 02 окт 2015 09:46

И аз се сетих за раздвижването на енергията (позив за покълване), което ще се яви предимство.
Аз също ги ям от доста време и не съм усетил нищо негативно, единствено наведнъж да не се консумира голямо количество, че става тежко на стомаха (това важи независимо дали са сурови или обработвани). Да се сдъвкват добре също е важно, както отбеляза SPYRO.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#49

Мнение от SPYRO » 02 окт 2015 09:54

За раздвижените енергии при покьлване използвам ежедневно ЛИМЕЦ Worship
Това житце направо те изстрелва вьв висини от здраве и енергия понякога за разнообразие при накисването слагам малко бирена мая и мед става леко сладникавко и ухае доста странно и екзотично но е много приятно за хапване

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#50

Мнение от Спиридон » 02 окт 2015 10:06

SPYRO,
кажи моля как го покълваш. При мен (само с жито съм пробвал) все се получават едни направо коренища и нагарча.
И откъде може да си вземе човек читав, а не нещо, дето го пробутват за лимец?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Здраве”