Здраве Принципни положения :)

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве Принципни положения :)

#91

Мнение от icrow » 29 яну 2017 06:54

Какво излиза, че лимона не е кисел :? Това ми напомня за вица за девствената жена и тъпана. "Аз на к*ро си ли да вярвам или на тъпана" :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#92

Мнение от Спиридон » 29 яну 2017 10:14

Предполагам, че една от причините за разминаването е, че в таблицата е написано зрял лимон, а за съжаление нито един лимон в магазините не е зрял. Ако се остави да узрее както е откъснат (което вероятно е бледо подобие на узряването му върху дървото), започва да сладни.
Друго обяснение, което съм срещал, е че при преработката в тялото на веществата в лимона се образуват алкални съединения.
В мазето някой е писал, че е мерил с pH лента лимон и е давал "алкални показания".
Бях го писал и преди, при един "грип" бях развил временна (2-3 дни) непоносимост към кисели храни - например усещах отворена бутилка оцет или нарязан черен (магазински :( ) хляб от съседна стая. В този период ядях лимони без проблем, а кисело мляко с много много леко усещане за кисела храна.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве Принципни положения :)

#93

Мнение от icrow » 29 яну 2017 12:33

Да де ама за киселинност не са дали лимона. Лимоновия сок ще влезе в реакция примерно със сода и ще се неутрализира. Също така нали и батерия може да се направи с лимон и електроди :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Здраве Принципни положения :)

#94

Мнение от hyparh » 29 яну 2017 15:49

Явно зависи от това как (и дали) е узрял лимона - на дървото или откъснат. В мазето сега сложиха снимка, на която се виждат киселинни показатели на pH лентичката - около 3.
Трябва да пробвам с лимон от нашето дърво да видим какво ще покаже. Мисля, че са узрели.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#95

Мнение от Спиридон » 29 яну 2017 16:03

В лимона със сигурност има лимонена киселина. Въпросът е дали действието на лимона е подкиселяващо или алкализиращо спрямо организма. Като писах как съм реагирал спрямо лимона, имах предвид, че явно тялото го разпознава като нещо различно от оцет например. Навярно задейства някакви процеси в тялото, повишаващи алкалността. :?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Здраве Принципни положения :)

#96

Мнение от hyparh » 29 яну 2017 17:51

Изглежда много правилно си усетил нещата. Ето какво казва по въпроса edin в мазето:

"При попадане в стомашния тракт, лим. сок образува хидроксилни групи, които са най-мощния алкализатор, защото се свързват с недоокислените метаболити, при което тялото с лекота ги изхвърля. Резултатът е повишаване на Ph на тялото."
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#97

Мнение от Спиридон » 29 яну 2017 18:02

Наложи се да ме ритнат здраво, че да го усетя. :))
Сега ще погледна в мазето, че там се заформи интересна дискусия за храненето, макар че нещата са ясни, трябва само воля да се започне.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Здраве Принципни положения :)

#98

Мнение от hyparh » 30 яну 2017 02:25

Доста интересна статия, хвърляща по-различна светлина върху "киселинно-алкалния баланс": http://www.mmsbulgaria.com/2015/05/ph.html
Дълга е, но си заслужава човек да я прочете. Въпросът е дали наистина е така, както го описват :?
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#99

Мнение от SPYRO » 30 яну 2017 09:20

Прочетох статията с внимание ,но нещата не са точно така , това эа стойностите на самата кръв и храносмилателния тракт ДА, но нека дам прост пример
Да вэемем че сте спортували интенэивно , имате мускулна треска тоест натрупване на млечна киселина в мускулите която не е била иэраэходена поради недостатъчно кислород и получавате мускулна треска ,иначе каэано повишена киселинност в мускулите
Раэбирате ли ние не можем да иэменяме стойностите на ПХ на кръвта пряко ,но трябва да усещаме от коя храна киселинна или алкална се нуждаем повече эа да си самобалансираме ПХ така че то да е в теэи нормални стойности беэ да се налага тялото да прави пикови ,стресиращи процеси чреэ които да се стреми да балансира , тъй като эа тях ще се иэраэходят допълнителни ресурси и енергия
то не може да се пие само жива или само мъртва вода , ние го правим когато има иэменения и само допринасяме за по-лесното балансиране
То затова има термини като Ацидоза (увеличение на концентрацията на водородни йони) и Алкалоэа (увеличение на концентрацията на бикарбонати йони)
Подаграта какво е ? - най общо каэано натрупване на метаболитни киселинни остатъци пикочна киселина урея и как се лекува ? - най-ефикасния начин е чреэ специален хранителен режим , и какво включва той ? - забрана на раэни продукти със силно киселинно въэдействие и употребата на вещества които ще се свържат с теэи вредни натрупвания и ще ги изведът от органиэма
мисля че ме раэбрахте
лек и спорен ден sunny

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#100

Мнение от Спиридон » 30 яну 2017 09:34

SPYRO, абсолютно си прав. Всъщност в статията заобикалят този въпрос и само казват, че каквото и да ядеш или пиеш, pH на кръвта и органите си остава в тесни, контролирани граници. Обаче въобще не казват какво коства на организма (вкл. жертва на по-малко критични органи и функции) да поддържа тези граници и какви ресурси изчерпва за целта, които естествено трябва да се възстановят, за да остане човек здрав. Само бегло споменават, че здравословното хранене не е без значение.
Иначе има полезна информация.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Здраве”